PL: vége az MU első félidős átkának; 3 gól a Stoke kapujában

2016.02.02. 23:03
Szokatlan látvány: első félidei MU-gólöröm (Fotó: Action Images)
A Manchester United labdarúgócsapata az angol Premier League 24. fordulójában hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Stoke Cityt, ráadásul gólt szerzett az első félidőben – ilyet sem láttak szeptember óta az Old Traffordon! A Bournemouth Londonban győzött a Crystal Palace ellen, a West Bromwich Albion az utolsó pillanatban mentett pontot a Swansea ellen.

A Manchester United Jesse Lingard góljával a 14. percben szerezte meg a vezetést a Stoke City elleni Premier League-mérkőzésen – az MU a szezonban eddig mindössze három bajnoki gólt szerzett az Old Traffordon az első félidőben, szeptember vége óta ez volt az első. A United legutóbb szeptember 26-án örvendeztette meg szurkolóit hazai első félidős góllal a PL-ben – akkor sem sokon múlott, Memphis Depay az első játékrész ráadásának 4. percében talált be a Sunderland hálójába.

Ha már ilyen jól beindult az üzlet, hamar jött a folytatás is: a 23. percben Anthony Martial is beköszönt Jack Butlandnek, és hogy a vendégek kedve végleg elmenjen a mérkőzéstől, a második félidő elején az egy gólt már előkészítő Wayne Rooney háromra növelte az MU-fórt. Magabiztos, mondhatni, gólgazdag játékkal elért győzelem – nem ehhez szoktak hozzá a Manchester United drukkerei az elmúlt hónapokban.

Londonban meglepetést láthattak a Selhurst Parkba kilátogató nézők, lévén hiába vezetett a Crystal Palace Scott Dann góljával, az újonc Bournemouth fordítani tudott, és Benik Afobe találatát követően meg is tartotta az előnyt. Sokáig úgy tűnt, a Swansea – 2015 tavasza óta először – egymás után harmadszor is nyer a bajnokságban, de José Rondón és a West Brom másképp gondolta, a walesiek kezéből a 93. percben csúszott ki a győzelem.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
24. FORDULÓ

Crystal Palace–Bournemouth 1–2 (Dann 27., ill. Pugh 34., Afobe 57.)
Manchester United–Stoke City 3–0 (Lingard 14., Martial 23., Rooney 53.)
West Bromwich Albion–Swansea 1–1 (Rondón 92., ill. Sigurdsson 64.)
KORÁBBAN
West Ham United–Aston Villa 2–0 (Antonio 58., Kouyaté 85.)
Leicester City–Liverpool 2–0 (Vardy 60., 72.)
Sunderland–Manchester City 0–1 (Agüero 16.)
Arsenal–Southampton 0–0
Norwich City–Tottenham Hotspur 0–3 (Alli 2., Kane 30., 90. – az elsőt 11.-esből)

1. Leicester City 24 14 8 2 44–26 +18 50
2. Manchester City 24 14 5 5 46–23 +23 47
3. Tottenham 24 12 9 3 44–19 +25 45
4. Arsenal 24 13 6 5 37–22 +15 45
5. Manchester United 24 11 7 6 31–21 +10 40
6. West Ham 24 10 9 5 38–28 +10 39
7. Southampton 24 9 7 8 32–24 +8 34
8. Liverpool 24 9 7 8 30–34 –4 34