PL: újabb pontvesztés, a Man. United nem bírt otthon a Sotonnal

2022.02.12. 15:28
Che Adams higgadtan elpasszolta a labdát David de Gea mellett a vendégek egyenlítő találatánál (Fotó: AFP)
A Manchester United 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán a Southamptonnal az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 25. fordulójának nyitó mérkőzésén. A „vörös ördögök” az első félidő közepén Jadon Sancho találatával megszerezték a vezetést, ám a vendégek a szünet után Che Adams révén egyenlítettek.

Amikor a két csapat legutóbb megmérkőzött egymással az Old Traffordon, akkor az MU (zárt kapuk mögött) 9–0-s győzelmet aratott. Azóta eltelt egy év, s az utóbbi időben felszabadultan futballozó „szentek” sokkal jobb eredmény elérésének reményében utaztak Manchesterbe.

A hazaiak a De Gea – Dalot, Varane, Maguire, Shaw – Pogba, McTominay (Elanga, 75.) – Rashford (Lingard, 82.), Bruno Fernandes, Sancho – Cristiano Ronaldo összetételben léptek pályára. Jó iramban kezdődött a mérkőzés, mindkét csapat előtt adódtak ígéretes gólszerzési lehetőségek, melyek közül egyet a „vörös ördögök” tudtak kihasználni: a 21. percben Marcus Rashford önzetlen előkészítése után két lépésről Jadon Sancho pofozta a kapuba a labdát. A tavaly nyáron a Borrusia Dortmundtól megvásárolt angol válogatott szélsőnek ez volt az első találata az Old Traffordon Premier League-meccsen (1–0). VIDEÓ ITT!

A folytatásban a Southampton ugyanolyan bátran játszott, mint a találkozó addigi szakaszában, s ha az első félidőben még nem is, a fordulás után hamar ki tudott egyenlíteni (ahogy azt tette az MU ellen hét közben a Burnley is): Che Adams passzolt ziccerben a bal alsó sarokba, David De Gea spárgázva sem tudta kirúgni a labdát (1–1). VIDEÓ ITT! A „szentek” csatára ebben az idényben először volt eredményes egymást követő két bajnokin (az előző fordulóban a Tottenham elleni 3–2-es siker alkalmával is betalált).

A vendégek az egyenlítő találat után sem álltak vissza, mindkét csapat törekedett a győztes gól megszerzésére, és nem lehet egyértelműen kijelenteni azt, hogy az MU állt közelebb a győzelemhez – igaz, a meccs utolsó nagy helyzeténél, Harry Maguire fejesénél Fraser Forsternek kellett bravúrral védenie.

A Southampton tehát pontot rabolt az Old Traffordról, így a Manchester United a legutóbbi hat bajnoki mérkőzéséből csak kettőt tudott megnyerni.

Maguire-ék reklamálnak Stuart Attwell játékvezetőnél (Fotó: AFP)

Brentford–Crystal Palace
16.00: Everton–Leeds United (Tv: Digi Sport1)
16.00: Watford–Brighton
18.30: Norwich City–Manchester City (Tv: Spíler1)

VASÁRNAP
15.00:
Burnley–Liverpool (Tv: Spíler1)
15.00: Newcastle United–Aston Villa
15.00: Tottenham Hotspur–Wolverhampton
17.30: Leicester City–West Ham United (Tv: Digi Sport1)

A Chelsea–Arsenal mérkőzést a Bajnokok Ligája-címvédő hazai alakulat klubvilágbajnoki szereplése miatt elhalasztották.

1. Manchester City 24 19 3 2 57–14 +43 60
2. Liverpool 23 15 6 2 60–19 +41 51
3. Chelsea 24 13 8 3 48–18 +30 47
4. West Ham 24 12 4 8 42–31 +11 40
5. Manchester United 24 11 7 6 38–32 +6 40
6. Arsenal 22 12 3 7 34–25 +9 39
7. Tottenham 21 11 3 7 28–27 +1 36
8. Wolverhampton 22 10 4 8 19–17 +2 34