PL: újabb négygólos iksz a Leicestertől; a Spurs legyőzte a Villát

CS. M.CS. M.
2021.10.03. 17:08
Szon Hung Min két gólpasszt is kiosztott (Fotó: Getty Images)
A Leicester City 2–2-es döntetlent játszott idegenben a Crystal Palace ellen, a Tottenham 2–1-re legyőzte az Aston Villát, míg a Brentford a 94. percben szerzett góllal nyerte meg a West Ham United elleni meccset (2–1) az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 8. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Crystal Palace–Leicester City 2–2

A hazaiak kezdtek jobban, de egy védelmi hibát követően a Leicester jutott előnyhöz Kelechi Iheanacho góljával a 31. percben. Hat perc elteltével máris megduplázták az előnyüket a vendégek – Jamie Vardy volt eredményes. A második félidőt ismét a Palace kezdte jobban, de ez ekkor már gólokban is megmutatkozott: két csere, Michael Olise és a korábbi Leicester-játékos Jeffrey Schlupp találataival kiegyenlített Patrick Vieira csapata. A hajrában Vardy megsérült, de vissza tudott jönni a pályára – az eredmény nem változott.

Tottenham–Aston Villa 2–1

A Spurs egy Arsenal elleni fájó vereséget követően lépett pályára az MU-t legyőző Villa ellen. A londoniak a 27. percben kerültek előnybe Pierre-Emile Höjbjerg gólja révén, majd bár Ollie Watkins kiegyenlített, Lucar Moura a 71. percben győztes gólt szerzett csapatának. Szon Hung Min két gólpasszal zárt.

West Ham–Brentford 1–2

Ezúttal sem játszott alárendelt szerepet a Brentford egy európai kupaszereplő csapat ellen, sőt – Bryan Mbeumo 20. perces találatával előnyhöz is jutott. Ezt követően a West Ham alakított ki több lehetőséget, de a vendégek előtt is adódott bőven helyzet. Úgy tűnt, hogy a londoniak Jarrod Bowen 80. perces góljával döntetlenre mentik a meccset, de a 94. percben jött Yoane Wissa és megnyerte az összecsapást a vendégeknek.

ANGOL PREMIER LEAGUE
7. FORDULÓ

Crystal Palace–Leicester City 2–2 (Olise 61., Schlupp 72., ill. Iheanacho 31., Vardy 37.)
Tottenham–Aston Villa 2–1 (Höjbjerg 27., Lucas 71., ill. Watkins 67.)
West Ham United–Brentford 1–2 (Bowen 80., ill. Mbeumo 20., Wissa 90+4.)