PL: tovább robog a Liverpool, Szalah már 30 gólnál jár

2018.04.14. 20:21
Mohamed Szalah (jobbra) már harminc gólnál jár a PL 2017–2018-as kiírásában (Fotó: AFP)
A Liverpool 3–0-ra legyőzte a Bournemouth csapatát az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 34. fordulójában.

Jürgen Klopp csapata szokásához híven nem húzta sokáig az időt, tulajdonképpen egyből nekiment ellenfelének.

Ennek meg is lett az eredménye, a Liverpool már hét perc után előnyben volt: Jordan Henderson beadása után Sadio Mané fejelt tíz méterről, ezt a kísérletet Asmir Begovic ugyan még hárította, ám a kipattanó labdára rögtön lecsapott Mané, és a második lehetőségével már élt is, öt méterről a vetődő kapust megelőzve a kapuba bombázott (1–0). Ez volt egyébként a 44. Premier League-találata, amivel megelőzte Demba Bát (43), így immár Mané az angol élvonal leggólerősebb szenegáli labdarúgója.

A 69. percben megérkezett a Mohamed Szalah-vonat is – az egyiptomi gólzsák Trent Alexander-Arnold beívelt passza után fejjel okosan a kapuba bólintott (2–0).

Szalah harmincadik PL-találatát jegyezte az idényben, afrikai játékosnak hasonló még sosem sikerült, ehhez a számhoz legközelebb Didier Drogba járt, ő 29-szer volt eredményes a 2009–2010-es szezonban.

A kilencvenedik percben Roberto Firmino állította be a 3–0-s végeredményt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
34. FORDULÓ
Liverpool–AFC Bournemouth 3–0
(Mané 7., Szalah 69., Firmino 90.)

KÉSŐBB
20.45: Tottenham Hotspur–Manchester City (Tv: Spíler Tv)

KORÁBBAN
Burnley–Leicester City 2–1 (Ch. Wood 6., K. Long 9., ill. Vardy 72.)
Crystal Palace–Brighton & Hove Albion 3–2 (Zaha 5., 24., Tomkins 14., ill. G. Murray 18., Izquierdo 34.)
Huddersfield Town–Watford 1–0 (Ince 91.)
Swansea City–Everton 1–1
(J. Ayew 71., ill. Naughton 43. – öngól)
Southampton–Chelsea 23 (Tadics 21., Bednarek 60., ill. Giroud 70., 79., E. Hazard 75.)

1. Manchester City 32 27 3 2 90–24 +66 84
2. Manchester United 32 22 5 5 63–25 +38 71
3. Liverpool 34 20 10 4 78–35 +43 70
4. Tottenham 32 20 7 5 64–27 +37 67
5. Chelsea 33 18 6 9 57–33 +24 60
6. Arsenal 32 16 6 10 61–43 +18 54