Támadott a City, a Tottenham gólokat lőtt – a PL élén a Spurs!

2020.11.21. 18:20
Giovani Lo Celso gólja megpecsételte a Manchester City sorsát (Fotó: AFP)
A Tottenham fegyelmezett védekezéssel és kíméletlen kontrajátékkal 2–0-ra legyőzte a Manchester Cityt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 9. fordulójának szombati mérkőzésén.

ANGOL PREMIER LEAGUE
9. FORDULÓ

TOTTENHAM–MANCHESTER CITY 2–0 (1–0)
London, Tottenham Hotspur Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Dean
TOTTENHAM: Lloris – Aurier, Alderweireld (Rodon, 82.), E. Dier, Reguilón – Moussa Sissoko, Höjbjerg – Bergwijn (Lucas Moura, 73.), Ndombélé (Lo Celso, 65.), Szon Hung Min – Kane. Menedzser: José Mourinho
MANCHESTER CITY: Ederson – Walker, Rúben Dias, Laporte, Cancelo – De Bruyne, Rodri, Bernardo Silva (Foden, 72.) – Mahrez (Sterling, 72.), Gabriel Jesus, Ferran Torres. Menedzser: Pep Guardiola
Gólszerző: Szon Hung Min (5.), Lo Celso (65.)

Hatvankilenc százalékos labdabirtoklás, 11 lövés, egy meg nem adott gól: ez volt a Manchester City mérlege a Tottenham elleni mérkőzés első félidejében, a szünetre mégis a londoniak vonulhattak előnyben.

Már az 5. percben megszerezte a vezetést José Mourinho együttese, Tanguy Ndombélé lefordult az emberéről és nagyszerűen kiugratta Szon Hung Mint, aki okosan ellőtte a labdát a feleslegesen kimozduló Ederson lábai között (1–0). A dél-koreai kilencedik bajnokiján a kilencedik találatát jegyezte, és átvette a vezetést a góllövőlistán.

A Spurs ezzel majdnem az összes puskaporát ellőtte a félidőre, egy szépen kijátszott lesgóltól eltekintve többször nem is próbálkozott kapura lövéssel a hazai csapat, amely hátul viszont stabil lábakon állt. A Manchester City a mezőnyfölény ellenére a támadóharmadban nem tudta összehozni az utolsó kulcspasszokat – ez már a Liverpool ellen, valamint a korábbi bajnokikon is gond volt –, pedig azt sem lehetett mondani, hogy rosszul játszott volna Pep Guardiola együttese.

A vendégek legnagyobb lehetősége Kevin De Bruyne lövése – a gólba tartó labdát a földön fekvő Gabriel Jesus blokkolta –, valamint a már említett meg nem adott gól volt, utóbbinál Aymeric Laporte hiába bombázott a kapuba, az előkészítő Gabriel Jesus kézzel vette át a labdát – a leírásból is kitűnhet, a brazil gyakorlatilag csapata két gólját is megakadályozta...

A fordulás után maradt a forgatókönyv: a City támadt, a Tottenham gólt szerzett... Harry Kane találta meg jó passzal Giovani Lo Celsót, aki higgadtan a bal alsóba helyezett (2–0). A nem egészen egy perccel korábban beálló argentin pályafutása első gólját szerezte az angol élvonalban.

Guardiola a kétgólos hátrányra reagálva beküldte Raheem Sterlinget és Phil Fodent is, de ez már mindegy volt a hitehagyott vendégcsapatnak, az addig irányító City fejben látszólag feladta a meccset.

A Tottenham a sikerével az első helyre ugrott a bajnokságban, míg Guardiolának sürgősen ki kell találnia valamit, ha csapatával harcban szeretne lenni a bajnoki címért ebben az idényben.

A FORDULÓ TOVÁBBI EREDMÉNYEI ÉS MENETRENDJE
SZOMBAT

Newcastle–Chelsea 0–2 (F. Fernández 10. – öngól, Abraham 65.)
Aston Villa–Brighton 1–2 (Konsa 47., ill. Welbeck 12., March 56.)
Később
21.00: Manchester United–West Bromwich Albion (Tv: Spíler1)
VASÁRNAP

13.00: Fulham–Everton (Tv: Digi Sport2)
15.00: Sheffield United–West Ham United (Tv: Spíler1)
17.30: Leeds United–Arsenal (Tv: Digi Sport3)
20.15: Liverpool–Leicester City (Tv: Spíler1) – élőben az NSO-n!

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+3. PERC: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

Három perc a ráadás.

90+1. PERC: Cancelo lövése kerülte el a kaput.

90. PERC: Nagy védés Lloristól a végére, De Bruyne szabadrúgása után védte a közelről érkező fejest.

90. PERC:Kane sem akar kimaradni a jóból.

88. PERC: Újabb lap, ezúttal Torres kapja.

87. PERC:Rúben Dias vágta fel Kane-t egy sárga lapért cserébe.

82. PERC: Alderweireld nem tudja folytatni, Rodon váltja.

76. PERC: Dier szabadrúgása akadt el a sorfalban.

73. PERC: Mourinho is változtat, Lucas Moura érkezik Bergwijn helyére.

72. PERC: Kettőt cserél Guardiola, Mahrez és Bernardo Silva ment le, Sterling és Foden a pályán.

65. PERC: GÓÓÓL, MÁR KETTŐVEL MEGY A SPURS! A nem egészen egy perccel korábban beállt Lo Celso kapott remek passzt Kane-től, és higgadtan a bal alsóba gurított (2–0).

65. PERC: Az első csere a meccsen a hazaiaké, Ndombélé helyett Lo Celso a pályán.

60. PERC: De Bruyne most eljutott lövésig, de ebből is csak szöglet lett.

59. PERC: Kissé szokatlanul feljebb jött a Spurs, de nem elég lendületes a City kontrája, csak szögletet harcolt ki a vendégcsapat, ráadásul a sarokrúgást könnyedén hatástalanítottaa londoni gárda.

57. PERC: Cancelo kissé hosszú beadását Gabriel Jesus próbálta kapura húzni, de már az is bravúr volt a braziltól, hogy egyáltalán hozzáért a labdához.

53. PERC: Most Mahrez próbálkozott, jobbról húzott befelé, de nem volt elég erős és pontos a lövés.

51. PERC: De Bruyne előtt most adódott terület, középről, 22 méterről lőhetett, de a labda elzúgott a bal kapufa mellett.

47. PERC: Mahrez beadásáról egy hajszálnyival maradt le Torres.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. PERC: De Bruynét lerántották, de Dean sípszava nem a szabálytalanságnak szól. VÉGEZ AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

Két perc a ráadás.

45. PERC: De Bruyne lőtt jó 25 méterről, a védőkről szögletre vágódott a labda. A beadát Lloris húzta le.

42. PERC: Az első sárga lap, Sissoko kapta.

41. PERC: Nagy nehezen odakerült Gabriel Jesus elé a labda, de a brazil nyolc méterről a rövid mellé lőtt.

27. PERC: EZ MÁR BENT VAN, DE NEM ADJÁK MEG! Gabriel Jesus lekészítése után Laporte bombázott a rövidbe, de a VAR használata után kiderült, hogy a brazil kézzel is hozzáért a labdához.

25. PERC: Ezúttal Bergwijn esett el a tizenhatoson belül – ez sem ért büntetőt –, a kontrából De Bruyne alakíthatott volna ki helyzetet, de Bernardo Silva túl sokat kivárt.

Hatvankilenc százalékban a Manchester Citynél a labda, egyelőre hiába...

15. PERC: De Bruyne szabadrúgása jól tekeredett középre, Rodri fejelt, pontosan Lloris kezei közé.

13. PERC: OTT A MÁSODIK... DE LES! Bergwijn, Szon, Kane volt a labda útja, utóbbi valóban kicsit előrébb volt a védőknél. De intő jel a Citynek, szépen játszotta meg a labdát a Spurs.

12. PERC: De Bruyne hosszú indításával Torres indult meg, a tizenhatoshoz érve elesett Aurier szorításában, de ezért nem jár tizenegyes.

9. PERC: Majdnem ott az egyenlítés! Gabriel Jesus kapta vissza a labdát a tizenhatoson belül, szép cselek után végül szerelték, az érkező De Bruyne pedig éppen a lesen álló brazilt találta telibe – jó eséllyel bement volna...

5. PERC: GÓÓÓL, VEZET A TOTTENHAM! Ndombélé indította nagyszerűen Szont, aki okosan, Ederson lábai között a kapuba lőtt (1–0).

2. PERC: Rögtön egy lövés: Torres indult meg lendületesen, távoli kísérlete Lloris ölében landolt.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A Tottenham indította útjára a labdát.

Gyászszünet előzi meg a találkozót, a Tottenham előző héten elhunyt kiváló kapusára, Ray Clemence-re emlékeznek.

Fehér-kékben a Tottenham, sötétben a Manchester City.

A találkozót Mike Dean vezeti.

A Tottenhamnél sérülés miatt nem bevethető Doherty, Lamela és Winks, míg a túloldalon Aké, Fernandinho és Mendy hiányzik, ugyanakkor Agüero és Sterling már ott lehet a kispadon.

A válogatott szünetet megelőző fordulóban a Tottenham 1–0-ra nyert a West Brom otthonában, míg a Manchester City hazai pályán játszott 1–1-es döntetlent a Liverpoollal.

A találkozót a Digi Sport1 élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Tottenham–Manchester City angol bajnoki mérkőzés online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!