PL: Toney újra betalált, a Brentford a West Hamet is elintézte

CS. M.CS. M.
2022.04.10. 17:02
Ivan Toney a PL-ben is képes gólokat termelni (Fotó: Getty Images)
A Brentford 2–0-ra legyőzte a West Ham Unitedet, a Leicester City 2–1-re nyert a Crystal Palace ellen, míg a sereghajtó Norwich City 2–0-ra felülmúlta a Burnleyt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 32. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Jó néhány erősebb csapatnak tört már borsot az orra alá ebben az idényben az újonc Brentford, s ezt a Bajnokok Ligája-helyekért küzdő West Ham United sem tudta elkerülni. A hétközi El-negyeddöntő után kifejezetten fáradtnak tűnő vendégek szinte végig alárendelt szerepet játszottak, míg a Brentford Bryan Mbeumo és Ivan Toney góljával 2–0-ra nyert – utóbbi ezzel már 12 gólos a bajnokságban, akárcsak Harry Kane, Sadio Mané vagy Cristiano Ronaldo.

A Burnley hét közben fontos győzelmet aratott az Everton ellen a bennmaradás szempontjából, s most tehetett volna egy újabb lépést ebbe az irányba, ha legyőzi a sereghajtó Norwich Cityt. A meccs azonban nem így indult, Pierre Lees Melou már a 9. percben előnyhöz juttatta a hazaiakat, akik Teemu Pukki révén a hajrában is eredményesek voltak, és 2–0-ra legyőzték Sean Dyche csapatát.

A Leicester City és a Crystal Palace összecsapásnak nem volt igazi tétje, legfeljebb a 9. hely megszerzése. Utóbbihoz a hazaiak kerültek jóval közelebb az első félidő után, hiszen Ademola Lookman és Kiernan Dewsbury-Hall találatával 2–0-ra vezettek. A folytatásban a Palace játszott jobban, majd a 66. percben tizenegyeshez jutott. Ezt Wilfried Zaha elhibázta, majd a kipattanót befejelte, így meglett a szépítés, egyenlítenie azonban már nem sikerült a londoni együttesnek.

A Leicester City kaparintotta meg a kilencedik helyet (Fotó: Getty Images)

ANGOL PREMIER LEAGUE
32. FORDULÓ
Brentford–West Ham United 2–0
(Mbeumo 48., Toney 64.)
Leicester City–Crystal Palace 2–1 (Lookman 39., Dewsbury-Hall 45., ill. Zaha 66.)
Norwich City–Burnley 2–0 (Lees Melou 9., Pukki 86.)
KÉSŐBB
17.30:
Manchester City–Liverpool FC (Tv: Digi Sport1) – élőben az NSO-n!

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Arsenal–Brighton 1–2
(Ödegaard 89., ill. Trossard 28., Mwepu 66.)
Southampton–Chelsea 0–6 (M. Alonso 8., Mount 16., 54., Werner 22., 49., Havertz 31.)
Watford–Leeds United 0–3 (Raphinha 21., Rodrigo 73., J. Harrison 85.)

Everton–Manchester United 1–0 (A. Gordon 27.)
Aston Villa–Tottenham 0–4
(Szon Hung Min 3., 66., 71., Kulusevski 50.)