PL: Szon csereként beállva 13 perc alatt triplázott, nyolcgólos meccsen nyert a Spurs

2022.09.17. 20:33
Szon Hung Min csereként beállva triplázott (Fotó: AFP)
A Tottenham Hotspur hazai pályán 6–2-re legyőzte a sereghajtó Leicester Cityt az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 8. fordulójában, ezzel továbbra is tapad a Manchester Cityre.

Igazán mozgalmas félidőt játszott a Tottenham és a Leicester, már az elején gyors gólváltást láthattunk. A vendégek hamar tizenegyeshez jutottak, de Hugo Lloris elsőre védte Youri Tielemans kísérletét, azonban a játékvezető megismételtette, miután a francia kapus elmozdult a vonalról. A második lövésnélTielemans már nem hibázott. VIDEÓ ITT!

Sokáig nem örülhetett a sereghajtó, ugyanis egy szögletet követően a hosszún érkező Harry Kane fejelt a kapuba. VIDEÓ ITT! Az angol válogatott támadó már 20. alkalommal volt eredményes a Leicester ellen, ebből 18 találat a PL-ben született – nála többször csak Alan Shearer talált be egy csapat kapujába az angol első osztályban (20-szor a Leedsnek).

A Spursnek a fordítás is összejött pontrúgásból, a 21. percben Eric Dier szöglet utáni fejese is utat talált a felső sarokba. VIDEÓ ITT! A Leicester azonban nem tört meg, és a mezőnyben jól kombinált, aminek a szünet előtt meg is lett az eredménye, James Maddison klasszis lövéssel egyenlített. VIDEÓ ITT!

A fordulás után azonban elég volt egy figyelmetlenség, hogy újra előnybe kerüljön a Spurs, Rodrigo Bentancur a labdaszerzését követően a kapufát érintve lőtte ki a bal alsót. VIDEÓ ITT! A hazai csapat a második félidőben már jóval meggyőzőbb teljesítményt nyújtott, ráadásul a csereként beálló dél-koreai Szon Hung Min is igazolta klasszisát.

A támadó 13 perc alatt mesterhármasig jutott (VIDEÓ ITT, ITT és ITT!), ő az első Tottenham-játékos, aki a kispadról beszállva triplázni tudott a PL-ben. A nyolcgólos meccsen diadalmaskodó Spurs továbbra is veretlen a ligában, és üldözi az ugyancsak öt győzelemmel és két döntetlennel az élen álló Manchester Cityt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
8. FORDULÓ, SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK
Tottenham–Leicester City 6–2
(Kane 8., Dier 21., Bentancur 47., Szon Hung Min 73., 84., 86., ill. Tielemans 6. – 11-esből, Maddison 41.)

KORÁBBAN
Wolverhampton–Manchester City 0–3 (Grealish 1., Haaland 16., Foden 69.)
Kiállítva: Collins (33.)
Newcastle United–AFC Bournemouth 1–1 (Isak 67. – 11-esből, ill. Billing 62.)
A Brighton–Crystal Palace mérkőzést elhalasztották.

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Aston Villa–Southampton 1–0 (J. Ramsey (41.)
Nottingham Forest–Fulham 2–3 (Awoniyi 11., O'Brien 77., ill. Adarabioyo 54., Joao Palhinha 57., Reed 60.)

VASÁRNAP JÁTSSZÁK
13.00: Brentford–Arsenal
15.15: Everton–West Ham United
A Manchester United–Leeds United és a Chelsea–Liverpool mérkőzéseket elhalasztották.

1. Manchester City 7 5 2 23– 6 +17 17
2. Tottenham Hotspur 7 5 2 18– 7 +11 17
3. Arsenal 6 5 1 14– 7 +7 15
4. Brighton & Hove Albion 6 4 1 1 11– 5 +6 13
5. Manchester United 6 4 2 8– 8 0 12
6. Fulham 7 3 2 2 12–11 +1 11
7. Chelsea 6 3 1 2 8– 9 –1 10
8. Liverpool 6 2 3 1 15– 6 +9 9