PL: Sterling révén vezetett, mégis kikapott a Chelsea

CS. M.CS. M.
2022.08.30. 22:40
Lavia itt még lemaradt Sterlingről, majd hatalmas gólt rúgott a Chelsea-nek... (Fotó: AFP)
A Chelsea 2–1-re kikapott idegenben a Southamptontól az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 5., hétközi fordulójának keddi játéknapján. A Brighton veretlenségi sorozata megszakadt, a Crystal Palace és a Brentford ikszelt egymással (1–1).

Crystal Palace–Brentford

Arsenal, Liverpool, Aston Villa, Manchester City – ez volt az első négy forduló programja a Crystal Palace számára, de helytállt Patrick Vieira legénysége, hiszen a Villát legyőzte, a Poollal ikszelt, míg a City ellen már kettővel is vezetett, de kikapott. Ezúttal is a Palace szerzett vezetést (Wilfried Zaha révén az 59. percben), de nem született meg a győzelem, mert Yoane Wissa találatával a hajrában egyenlített a Brentford. 1–1

Fulham–Brighton & Hove Albion

Elképesztően kezdte az idényt a Brighton, hiszen négy meccs után veretlenül, tíz ponttal tartózkodott az élmezőnyben, s a Fulham ellen esélyesnek is számított. A londoniaknak azonban sikerült borsot törniük jó formában lévő ellenfelük orra alá: Alekszandar Mitrovics a második félidő elején megszerezte a vezetést a Fulhamnek, majd nem sokkal később egy öngól tette kétgólossá az előnyt. A Brighton csak szépíteni tudott, így elvesztette veretlenségét. 2–1

Mitrovicsnál csak Erling Haaland szerzett több gólt a most zajló idényben!

Southampton–Chelsea

A bajnokságban felemás kezdést mutatott be a Chelsea, amely az átigazolási időszakban továbbra is pörög: hamarosan aláírhat a klubhoz 80 millió euró körüli összegért a Leicester City francia védője, Wesley Fofana, de állítólag a lipcsei Josko Gvardiol szerződtetéséhez is közel jár a londoni klub – utóbbi csak 2023-ban csatlakozna a csapathoz, de 90 millió euró lenne az ára...

Ezt a meccset mindenesetre jól kezdte a Chelsea, amely Raheem Sterling 23. perces közeli góljával szerzett vezetést. A Soton viszont már öt perc múlva egyenlített: a 18 éves belga Romeo Lavia a 16-oson kívülről lőtt pazar gólt szöglet után. Innentől kezdve a Chelsea sem játszott magabiztosan, sőt Adam Armstrong a vezetést is megszerezte a Southamptonnek a félidő hajrájában.

LAVIA A PL TÖRTÉNETÉNEK 4. LEGFIATALABB GÓLSZERZŐJE LETT... EZZEL A TALÁLATTAL!

A második játékrész aztán Chelsea-mezőnyfölényt hozott, de sok helyzetet nem, a Soton pedig kihúzta a hajrát is, megszerezve a győzelmet. 2–1

A Chelsea német válogatott támadója, Kai Havertz ebben az idényben még nem jegyzett gólt vagy gólpasszt a Chelsea-ben, a legutóbbi PL-gólja óta pedig 489 pályán töltött perc telt el.

Leeds United–Everton

Az előző idényben mindkét csapat a kiesés elől menekült, s bár ebben az évadban magasztosabb céljaik vannak, ezúttal nem bírtak egymással. A vezetést a 21 éves Anthony Gordon révén az Everton szerezte meg, majd a Feyenoordtól szerződtetett Luís Sinisterra a második félidő elején egyenlített. 1–1

A meccs legdrámaibb pontja az volt, amikor a 32. percben vállsérülés miatt le kellett cserélni az idényben már 4 gólnál és 1 gólpassznál járó Leeds-támadót, Rodrigót.

ANGOL PREMIER LEAGUE
5. FORDULÓ
Crystal Palace–Brentford 1–1
(Zaha 59., ill. Wissa 88.)
Fulham–Brighton & Hove Albion 2–1 (A. Mitrovics 48., Dunk 55. – öngól, ill. Mac Allister 59. – 11-esből)
Southampton–Chelsea 2–1 (Lavia 28., Armstrong 45+1., ill. Sterling 23.)
Leeds United–Everton 1–1 (Sinisterra 55., ill. Gordon 17.)