PL: Sterling mesterhármast szerzett, simán hozta a kötelezőt a City

CS. M.CS. M.
2022.02.12. 20:21
Raheem Sterling három gólt is vállalt, könnyedén nyert a Premier League éllovasa (Fotó: Getty Images)
A címvédő, egyben listavezető Manchester City 4–0-ra legyőzte a Norwich Cityt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 25. fordulójának utolsó szombati mérkőzésén.

Jó formában várhatta ezt az összecsapást a kiesés elkerüléséért küzdő Norwich City, aktuális ellenfelével azonban nem tudta felvenni a versenyt – ahogyan azt várni lehetett. A vezetést a 31. percben szerezte meg a Manchester City: Raheem Sterling a tizenhatos sarkánál kapott labdát, tolt rajta kettőt, majd a hosszú sarokba tekert (GÓLT ITT!).

A második félidőből három perc sem telt el, amikor jött a következő: kapu előtti kavarodás végén Phil Foden lőtt közelről a kapuba – a Norwich védelme hiába tisztázott, a labda már áthaladt a gólvonalon (GÓL ITT!).

A 70. percben Rúben Dias lefejelt labdáját közvetlen közelről juttatta fejjel a kapuba Sterling (3–0), majd a hajrában egy tizenegyest is elvégezhetett az angol szélső. Utóbbi elsőre kimaradt, de a kipattanót már belőtte Sterling, aki így három gólt szerzett. Ez volt karrierje hetedik triplája. 4–0

ANGOL PREMIER LEAGUE
25. FORDULÓ
Norwich City–Manchester City 0–4
(Sterling 31., 70., 90., Foden 48.)

KORÁBBAN
Manchester United–Southampton 1–1 (Sancho 21., ill. Che Adams 48.)
Brentford–Crystal Palace 0–0
Everton–Leeds United 3–0 (S. Coleman 10., M. Keane 23., Gordon 78.)
Watford–Brighton 0–2 (Maupay 44., Webster 82.)

VASÁRNAP
15.00:
Burnley–Liverpool (Tv: Spíler1)
15.00: Newcastle United–Aston Villa
15.00: Tottenham Hotspur–Wolverhampton Wanderers
17.30: Leicester City–West Ham United (Tv: Digi Sport1)

A Chelsea–Arsenal mérkőzést a Bajnokok Ligája-címvédő hazai alakulat klubvilágbajnoki szereplése miatt elhalasztották.