Volt játékosa csodagóljával kapott ki a Liverpool

2021.01.04. 20:55
A mester alkot (Fotó: AFP)
A címvédő Liverpool egy nullára kikapott a Southampton vendégeként az angol Premier League 17. fordulójában, a találatot a Pool egykori támadója, Danny Ings szerezte.

Southampton:
F. Forster – Walker-Peters, J. Stephens, Bednarek, Bertrand – Djenepo (Tella, 32.), Ward-Prowse, I. Diallo, S. Armstrong – Ings (N’Lundulu, 77.), Walcott (Valery, 82.). Menedzser: Ralph Hasenhüttl
Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold (J. Milner, 77.), Fabinho, J. Henderson, Andrew Robertson – Wijnaldum, Thiago Alcántara, Oxlade-Chamberlain (Shaqiri, 56.) – Szalah, Firmino, Mané. Menedzser: Jürgen Klopp
Gólszerző: Ings (2.)

Sérülések és betegségek alaposan megtizedelték a Southamptont is a Liverpool elleni bajnokira, a kapuban például Fraser Foster kezdett, aki legutóbb tavaly márciusban védett tétmérkőzésen, a PL-ben pedig három évvel ezelőtt szerepelt ezt megelőzően.

Egy rossz passztól eltekintve jól élt a játékkal az angol kapus, de az első félidő hőse nem ő volt, hanem éppen a Liverpooltól megvett támadó, Danny Ings, aki a második percben csodálatos gólt vágott egykori kenyéradójának – Trent Alexander-Arnold nagy hibája után.

Nincs jó formában a címvédő, a kapott gól után után sokkal többet birtokolta ugyan a labdát, mint a hazai csapat, de egy-két kósza lövés után csak egy ziccert tudott kialakítani az első félidőben (Mohamed Szalah az ötösről a léc fölé fejelt), miközben a másik oldalon a lesérült, a pályát könnyek között elhagyó Moussa Djenepót váltó fiatal Nathan Tella 17 méterről milliméterekkel lőtt a bal alsó sarok mellé.

Nem ment jobban a Poolnak a szünet után sem, Jürgen Klopp beküldte a pályára Xherdan Shaqirit, de kőkeményen, fegyelmezetten védekezett a hazai csapat, igaz, sokszor szerelték a támadókat a szabályosság határán Jack Stephensék.

A 75. percben Sadio Mané is góllal bosszanthatta volna volt csapatát, de az ötös bal sarka előtt a földbe rúgott (mégis ez volt a vendégek első és egyetlen próbálkozása, amikor védenie kellett a hazai kapusnak).

Beállt a hajrára James Milner, de így is unalmasra sikerült a végjáték, a harmadik hazai cserejátékos, Yan Valery révén ráadásul a hazaiak álltak közelebb a gólszerzéshez.1–0

Elképesztően tömör az élmezőny: a hetedik Evertont csak négy pont választja el a listavezető városi vetélytárstól. Azaz a Liverpooltól.

Korábban
Chelsea–Manchester City 1–3 (C. Hudson-Odoi 90+2., ill. Gündogan 18., Foden 21., De Bruyne 35.)
Newcastle United–Leicester City 1–2 (A. Carroll 82., ill. Maddison 55., Tielemans 72.)

West Bromwich Albion–Arsenal 0–4 (Tierney 23., Saka 28., Lacazette 61., 64.)
Brighton–Wolverhampton 3–3
(Connolly 13., Maupay 46. – 11-esből, Dunk 70., ill. Szaissz 19., Burn 34. – öngól, R. Neves 44. – 11-esből)
Crystal Palace–Sheffield United 2–0
(Schlupp 4., Eze 45+6.)
Tottenham Hotspur–Leeds United 3–0 (Kane 29. – 11-esből, Szon Hung Min 43., Alderweireld 50.)
Everton–West Ham United 0–1 (Soucek 86.)
Manchester United–Aston Villa 2–1 (Martial 40., Bruno Fernandes 61. – 11-esből, ill. B. Traoré 58.)

20. Sheffield United172158–29–212

Hasenhüttl ötödik nekifutásra csak legyűrte Klopp csapatát! A Pool ma csak egyszer lőtt a kapu felületére.

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. perc Mané bal oldali beadása a bevetődő Bednareké.

90+3. perc Firmino bal oldali beadását Mané szorongatott helyzetből hét méterről a kapu tetejére fejeli.

90+3. perc Még egy korner a végére, jön Alisson is. Meg egy sárga a reklamáló Ryan Bertrandnak.

90+2. perc Robertson bal oldali beadását nem tudja átvenni Firmino, a labda a kapushoz pattan. Kapáslövésszerű labdalevétel.

90+1. perc Mané bal oldali beadását kifejeli Bertrand az ötösről. Shaqiri távoli lövése a kapusé.

Három perc a ráadás.

90. perc Pontatlan beadások, rossz lövések, unalmas hajrá.

84. perc Valery jobbról jobbal 23-ról ellövi a labdát Alisson mellett, de ment a gólvonal előtt a visszafutó Fabinho! ELDŐLHETETT VOLNA!

82. perc Walcott le, Yan Valery az utolsó hazai csere.

80. perc Milner hatalmasat kap Walcott-tól a balon, de tovább. Milner ma 35 éves éppen.

79. perc Xherdan Shaqiri feldönti Tellát, sárga lap.

77. perc James Milner a pályán Arnold helyén. Ingset meg Dan N'Lundulu váltja.

75. perc Arnold kapura lő 24-ről, kissé jobbról, Szalah a jobb alsó mellé továbbítja azt finom bokamozdulattal az ötösről.

75. perc KIMARAD, Robertson passzát Mané ballal a kapushoz gyötri. A földbe rúgott.

73. perc A svájci jobbal 24-ről a léc fölé lő, kissé jobbról.

70. perc Shaqiri jobb oldali beadását a jobb sarok mellé fejeli tízről Firmino.

68. perc Firmino cselezget a balon, ballábas, lapos beadását kivágja az ötös és Mané elől Armstrong.

60. perc Mané bal oldali beadásába belekap Bednarek, így nem jó a passz Szalahnak.

Nem szeretik a hétfőket: a Soton csak egyet nyert meg legutóbbi 15 ilyen meccséből!

58. perc Robertson emel Mané elé, aki ballal kapura lő az ötös bal sarka elől, de ment a bevetődő Stevens! A korner a kapusé.

57. perc Peters nekimegy az őt kicselező Manének a 16-oson belül... tovább!

56. perc Xherdan Shaqiri be, Oxlade-Chamberlain le, középső középpályás helyett szélső, négy támadóval immáron a Pool!

55. perc Mezőnyharc, és nem a legjobb fajta abból sem.

50. perc BÜNTETŐ? Wijnaldum lő jobbal kapura az ötös jobb sarka elől, Stephens keze is beleér... de nincs 11-es, nem is volt szándékos. Nyert a természetes testtartás.

50. perc Tella továbbra is csatár, Walcott ment egy sorral hátrább.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Az előző 32 évben a címvédő csak kétszer veszítette el évi első bajnokiját!

A Soton már hat regnáló bajnokot vert meg a PL-ben, a Pool lehet a hetedik, és ezzel a "szentek" PL-rekordot állít fel! A PL-ben összesen csak ez a hét csapat nyert bajnoki címet!

Thiago két perc alatt annyit szabálytalankodott, mint a teljes hazai csapat az első félidőben!

Ings: 124 bajnoki, 50 gól, a mai a legkorábbi (1 perc 51 másodperc).

E párharc legjobb góllövői
Ian Rush 13
Robbie Fowler 8
Michael Owen 8
Mohamed Szalah 7
Matt Le Tissier 7

45+5. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Nem találta el még a kapu felületét a címvédő.

45+2. perc Mané szép bal oldali, ballábas beadását Szalah hatról a léc fölé fejeli, ha nem is sokkal!

Négy perc a ráadás!

44. perc Prowse zseniális passzát Ings jobbról középre adja, de ment a visszafutó Henderson!

64 százalékban a Poolé a labda.

40. perc MELLÉ! Bertrand passzát két jó csel után, kissé balról Tella milliméterekkel küldi a bal alsó mellé! Alisson hiába vetődött már.

A Southampton előző hat meccsét elbukta a Pool ellen a ligában, két gólt lőve, 17-et kapva.

A Liverpool 8 bajnoki óta veretlen a SOU ellen, két iksszel ugyebár, hatszor gólt sem kapott!

38. perc Bertrand szereli Szalahot, a VAR szerint sem kézzel. Tovább.

33. perc Mané lő jobbal a léc fölé kissé balról, 21 méterről.

A mali légiós könnyek között hagyja el a pályát.

32. perc Nathan Tella áll be a helyére. Szélső helyett szélső.

30. perc Djenepo szereli Arnoldot, majd ellöki őt a védő, miközben keresztez Thiago. De megsérül a balszellő, a bal combja fáj. Ápolás. Csere lesz.

26. perc Ings passzát Djenepo jobbal 21-ről, kissé balról a bal felső sarok fölé rúgja. Ings: 13 bajnoki, 7 gól, 3 gólpassz az idényben. Öt meccs a Pool ellen karrierje során, ez a 2. gólja, de minden eddig meccsét elbukta a Pool ellen akuális csapatával.

23. perc Stephens a nyakánál fogva löki el Szalahot, de nincs szabadrúgás.

19. perc Alisson indítja Ingst, Walcott bedob egy cselt, majd szereli őt Henderson, jobbra üresen futott pedig a kapu felé Djenepo.

18. perc Mané remek passzát elvinné a kapus mellett Szalah, de jobb lábbal szereli őt a kapus. De les.

15. perc Andrew Robertson ellöki Armstrongot, sárga lap.

Az előző szezon kezdete óta Ings 26 gólt szerzett akcióból, ezzel listavezető ebben a kategóriában.

13. perc Henderson lő jobbal tízről egy védőbe Firmino jobb oldali szöglete után.

10. perc Nyom a Pool, de nagyon önző Szalah, Arnold jobb oldali beadását meg elrúgja Mané elől Bednarek, de Peters ütközött harciasan a szélsővel. Ápolás.

5. perc Foster passzol rosszul, ám megússza, a kapus 2019 májusa után játszik újra, előtte a PL-ben még 2017-ben szerepelt. Ez idénybeli első meccse.

4. perc Trent bedobását Szalah Firmino elé teszi, aki tízről, kissé jobbról a bal alsó mellé lő. Pool-helyzet volt, nem is kicsi!

4. perc Thiago Alcántara hozta össze egy rossz ütemű becsúszással a gól előtti szabadrúgást, akkor Armstrongot rúgta meg, most Diallóval teszi meg ezt, de ezúttal sárga lapot kapott érte.

Egy hónap után lőtt újra gólt a csatár.

2. PERC HAZAI GÓLLAL, DANNY INGS, KI MÁS?!Prowse bal oldali szabadrúgását csúnyán elvéti Arnold, Ings pedig az ötös bal sarka elől ballal zseniálisan a kapu túlsó felső sarkába emel. Csodagóllal 1–0!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta cirkáskékben.

Egy kis örökmérleg: 110 mérkőzés, 30 southamtoni és 56 liverpooli sikerrel, 110, ill. 170 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Sam McQueen, Che Adams, Oriol Romeu, Jannik Vestergaard, Nathan Redmond ésAlex McCarthy sérült, a vendégektől Diogo Jota,
Joël Matip, Virgil van Dijk és Joe Gomez maródi.

A Southampton 16 meccs után 26 ponttal a tabella kilencedik helyén áll, és a bajnoki címvédő Liverpoolt fogadja.

Hasenhüttl a harmadik edző a Premier League-ben, aki otthonról volt kénytelen irányítani csapatát, korábban David Moyes (West Ham United) és Scott Parker (Fulham) is házi karanténba kényszerült a meccsnapon.

A tréner Richard Kitzbichler másodedző, illetve videóhívások segítségével irányította együttesét. „Borzalmas és nagyon nehéz volt, de örülök, mert azt hiszem, végül egész jól működött” – mondta a meccs után. Hozzáfűzte, a kezdés előtt szinte minden úgy történt, ahogy szokott: beszélt a játékosaival, és elmagyarázta nekik, mit szeretne látni. Ugyanez zajlott a szünetben is, a nehézséget az okozta, hogy szakadozott a videóhívás, és olykor csak a hang jutott el hozzá, a kép nem.

„A második félidőben úgy éreztem, nem bírok tovább ülve maradni, most viszont mindenem fáj, mert utána a televízió előtt térdeltem” – mondta a West Ham United ellen gól nélküli döntetlenre végződő mérkőzés után az osztrák szakvezető.

Ralph Hasenhüttl, a Southampton vezetőedzője számára borzalmas volt otthonról irányítani csapatát az angol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának keddi játéknapján.

Jürgen Klopp kijelentette, annak ellenére sem fog jó érzésekkel visszatekinteni a 2020-as évre, hogy a Liverpool harminc év után ismét bajnok lett. „Ami tavaly történt, új tapasztalat volt mindannyiunk számára. Meg kellett küzdenünk ezzel, és néhány kihívással a továbbiakban is szembe kell néznünk, ezért boldog vagyok, hogy 2020 véget ért.”

A koronavírusos esetek miatt a hétfői Everton–Manchester City és a szerdai Tottenham Hotspur–Fulham mérkőzést elhalasztották, Sam Allardyce korábbi szövetségi kapitány, a West Bromwich Albion vezetőedzője a Premier League azonnali félbeszakítását javasolta.

„Nem vagyok szakember, és minden döntést tiszteletben tartok, amit a következő hetekben hoznak” – hangsúlyozta Klopp.

Az MTI azt írja, Klopp elégségesnek tartja a jelenlegi biztonsági intézkedéseket, és hozzátette, egyrészt a futballisták és a stábtagok általában elszigeteltségben élnek, csak az otthonuk és az edzőközpont között mozognak, másrészt az emberek kíváncsiak a mérkőzésekre, ezért a labdarúgásnak fontos szerepe van ezekben a bizonytalan időkben.

„Mindent megteszünk annak érdekében, hogy a lehető legbiztonságosabb körülményeket biztosítsuk a játékosoknak, és azt hiszem, a bajnokság folytatható" – nyilatkozta pénteken a német edző.

Jürgen Klopp, a címvédő Liverpool FC vezetőedzője szerint a koronavírusos esetek növekvő száma ellenére nincs szükség kényszerszünetre az angol labdarúgó-bajnokságban – írta a Magyar Távirati Iroda.

Klopp nem függesztené fel a bajnokságot (Fotók: AFP)

Matip hiánya nagy gondot jelent a német trénernek, mert korábban súlyos sérülés miatt kiesett a csapatból a védelem legstabilabb tagja, a holland Virgil van Dijk is.

A kameruni védő combizomhúzódást szenvedett vasárnap, a West Bromwich Albion elleni bajnoki mérkőzésen, emiatt Jürgen Klopp vezetőedző úgy számol, hogy a következő összecsapásokon nem tudja bevetni. A hétközi találkozót, Newcastle-ben már ki is kellett hagynia, a helyén Nathaniel Phillips játszott.

Várhatóan három hét kihagyásra kényszerül Joël Matip, az FC Liverpool labdarúgója.

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 16. fordulójában a címvédő Liverpool gól nélküli döntetlent játszott Newcastle United otthonában.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A SOUTHAMOTON–LIVERPOOL LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!