PL: sorozatban harmadszor is gólképtelen maradt Mourinho csapata

B. L.B. L.
2020.01.18. 15:25
A meccs kulcsjelenete lehetett volna, de Vertonghen kezezése a hazaiak részéről büntetlen maradt (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójának nyitó mérkőzésén a Watford odahaza gól nélküli döntetlent játszott a Tottenhammel.

Az előző öt bajnokijából hármat elveszítő, a legutóbbi két fordulóban gólt sem szerző Tottenham a nem is olyan rég még sereghajtó, de az utóbbi öt körben négyszer nyerő és egyszer ikszelő Watford otthonába látogatott, így bár a keret erőssége és a tabellán elfoglalt helyezés (17., illetve 8.) Mourinho csapatának sikerét jelezte előre, a forma azért hagyott kérdőjeleket.

Az első félidőben a masszív labdabirtoklási fölény négy, kaput eltaláló Tottenham-lövésben kristályosodott ki, de így is a Watford lehetőségei voltak a veszélyesebbek, Deulofeu a szólója után mellé lőtt, Deeney fejesét pedig Gazzaniga védte bravúrral.

A fordulást követően Doucouré közeli helyzetével és Sarr kapáslövésével ugyancsak a házigazda veszélyeztetett, majd egyórányi játékot követően éledeztek a vendégek, Szon Hung Min lökete után a labda kevéssel a bal felső felett zúgott el, majd Lamela lövését blokkolták a védők.

A 70. percben Deeney büntetőt végzett el Vertonghen kezezése miatt, de Gazzaniga vetődve védett, míg a másik oldalon, a 92. percben Lamela lövésénél az egyik becsúszó védő a gólvonalról mentett, így maradt a 0–0.

Deeney lábában maradt a győzelem

A Spurs 93 PL-meccs után játszott újra gól nélküli döntetlent, ez a sorozat második leghosszabb szériája, csak a Manchester United 114 találkozós periódusa volt ennél is jobb.

ANGOL PREMIER LEAGUE
23. FORDULÓ
Watford–Tottenham Hotspur 0–0

Arsenal–Sheffield United 1–1 (Martinelli 45., ill. Fleck 83.)
Brighton–Aston Villa 1–1 (Trossard 38., ill. Grealish 75.)
Manchester City–Crystal Palace 22 (Agüero 82., 87., ill. Tosun 39., Fernandinho 90. – öngól)
Norwich–AFC Bournemouth 1–0 (Pukki 33. – 11-esből)
Southampton–Wolverhampton Wanderers 2–3 (Bednarek 15., S. Long 35., ill. Pedro Neto 53., R. Jiménez 65., 76. – az elsőt 11-esből)
West Ham United–Everton 1–1 (Diop 40., ill. Calvert-Lewin 44.)
Newcastle United–Chelsea 1–0 (Hayden 94.)