PL: Solskjaer cseréi döntöttek, fordított a Manchester United

B. L.B. L.
2020.12.05. 20:22
A Manchester United cseréi eldöntötték az összecsapást (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 11. fordulójában a Manchester United lehengerlő utolsó fél órát produkálva 3–1-re győzött a West Ham United vendégeként.

A legutóbbi három bajnokiját megnyerő „vörös ördögök” idegenbeli meccsei gólesőt hoztak eddig az új idényben, az előző nyolc összecsapás mindegyikén legalább három gól esett.

Igen ám, de a West Ham is hárommeccses győzelmi szériában várta a találkozót, és már az elején támadólag lépett fel, de Jarrod Bown gólját les miatt nem adták meg. Maradt aktívabb a házigazda, és előbb Bowen centerezése után fejelt kapu mellé Pablo Fornals, majd szorongatott helyzetből a kapufát is eltalálta. A 38. percben aztán megtört a jég, egy szöglet után Declan Rice csúsztatott a hosszú felé, Tomás Soucek pedig a kapu torkából nem hibázott (1–0).

A játékrész végén Anthony Martial lövésével a vendégek is veszélyeztettek egyet, de ez ugyanúgy kimaradt, mint Bowen megiramodása, majd közeli fejese is.

A második félidőre változtatott Ole Gunnar Solskjaer, érkezett Bruno Fernandes és Marcus Rashford, a 62. percben pedig Juan Mata is, és innentől kezdve egy teljesen új Manchester Unitedet láthattunk. A 65. percben Dean Henderson felszabadításszerű indításából Bruno Fernandes készítette le a labdát lövésre Paul Pogbának, aki 24 méterről a bal felsőbe tekert, majd Alex Telles centerezését Mason Greenwood váltotta gólra, a hosszú alsóba helyezve (1–2).

Bruno Fernandes a 24. PL-mérkőzését játszotta a Manchester Unitedben, 15 gól mellett a mostani már a 11. gólpassza volt, így 26 kanadai pontnál jár!

A 78. percben eldőlt a mérkőzés, Mata szenzációs indításával a nem sokkal korábban még a kapufát eltaláló Rashford lépett ki, és finoman a hazai kapuba emelt (1–3).

A hajrában még próbálkozott a házigazda, de Aaron Cresswell szabadrúgását védte Henderson, a Manchester United ezzel zsinórban a kilencedik idegenbeli bajnokiját is megnyerte, ami klubrekord, és már csak kettőre van a PL-csúcstól (Chelsea 2008, Manchester City 2017).

ANGOL PREMIER LEAGUE
11. FORDULÓ
Burnley–Everton 1–1 (R. Brady 3., ill. Calvert-Lewin 45+3.)
Manchester City–Fulham 2–0 (Sterling 5., De Bruyne 25. – 11-esből)
West Ham United–Manchester United 1–3 (Soucek 38., ill. Pogba 65., Greenwood 68., Rashford 78.)
21.00:Chelsea–Leeds United (Tv:Spíler1)