PL: sikerrel búcsúzott az évtől a Manchester United

Cs. B.Cs. B.
2021.12.30. 23:09
Cristiano Ronaldo is betalált a Burnley ellen (Fotó: AFP)
A Manchester United 3–1-re legyőzte a Burnleyt az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) idei utolsó mérkőzésén, a 20. forduló csütörtöki játéknapján.

A 2011-es Blackburn elleni 3–2-es vereség óta nem kapott ki év végi bajnokin a Manchester United (6 győzelem, 3 döntetlen).

Nem lehetett ok a panaszra, mozgalmas első félidőt produkáltak a csapatok. Az MU már a mérkőzés elején megszerezte a vezetést, méghozzá a 28 bajnoki óta gólképtelen Scott McTominay révén.

Egy kis stat: a skót középpályás a legutóbbi hét PL-gólját az Old Traffordon szerezte.

Nem lassított a Manchester United, a 35. percre már 3–0-ra vezettek. Előbb Ben Mee ért bele szerencsétlenül Jadon Sancho átlövésébe, majd Cristiano Ronaldo iratkozott fel a gólszerzők listájára. Nem volt nehéz dolga a portugál világklasszisnak, csak be kellett pofoznia a kipattanót, miután McTominay bődületes erejű lövése a lécen csattant.

Az első játékrész végén még szépített a Burnley, Aaron Lennon köszönt be. Noha az angol támadó már 23 bajnokin szerepelt a vörös ördögök ellen, 18 év és 73 nap után ez volt az első alkalom, hogy be is vette a kapujukat – 2003-ban, 16 évesen, a Leeds játékosaként lépett pályára először pályára az MU ellen.

Egy kis stat: mindössze Lennonnak és CR-nek sikerült mind a Premier League 2005–2006-os, mind a 2021–2022-es évadában gólt jegyezni.

A második játékrészben érdemi esemény már nem történt, a manchesteriek 3–1-ra behúzták a találkozót.

ANGOL PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ, szerdai mérkőzések

Manchester United–Burnley 3–1 (McTominay 8., Mee 27. – öngól, C. Ronaldo 35., ill. A. Lennon 38.)

(Lookman 59.)
Crystal Palace–Norwich City 3–0 (Édouard 8. – 11-esből, Mateta 38., Schlupp 42.)
Southampton–Tottenham 1–1 (Ward-Prowse 25., ill. Kane 41. – 11-esből)
Watford–West Ham United 1–4 (Dennis 4., ill. Soucek 27., Benrahma 29., Noble 58. – 11-esből, Vlasic 90+2)