Csak a szokásos: a Manchester United megint fordított idegenben

B. L.B. L.
2020.12.17. 20:45
Sorozatban a tizedik idegenbeli bajnokiját nyerte meg a Manchester United (Fotó: AFP)
Ahogy az idényben mindig, a Manchester United ezúttal is hátrányból nyert idegenben, ezúttal a sereghajtó Sheffield United bánta a „vörös ördögök” fordítását.
ANGOL PREMIER LEAGUE
13. FORDULÓ

SHEFFIELD UNITED–MANCHESTER UNITED 2–3(1–2)
Sheffield,Bramall Lane,zárt kapuk mögött. V:Oliver
SHEFFIELD UNITED:Ramsdale – Baldock, Basham, Egan, J. Robinson, Stevens – Berge (Jagielka, 12.; Mousset, 63.), Ampadu, Fleck – McGoldrick, Burke (Brewster, 73.).Menedzser:Chris Wilder
MAN. UNITED:Henderson – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Telles – Matics, Pogba – Greenwood (Mata, 74.), Bruno Fernandes (Van de Beek, 79.), Rashford – Martial (McTominay, 90.).Menedzser:Ole Gunnar Solskjaer

Gólszerző:McGoldrick (5., 87.), ill. Rashford (26., 51.), Martial (33.)

Az egyik a legutóbbi 15 meccsén egy pontot szerzett, a másik az előző ötön 13-at. Úgyhogy talán mondani sem kell, hogy „természetesen” a házigazda kezdett jobban, és már az ötödik percben vezetést szerzett! Henderson addig totyogott, amíg Burke berobbant, McGoldrick pedig a kapuba passzolt (1–0).

Nem volt újdonság az MU számára, hogy hátrányba kerül idegenben, hiszen idénybeli mind az öt idegenbeli bajnokiját hátrányból fordítva nyerte meg!

Az első negyedóra végén Fleck lövése riogatta a manchesteri kaput, ezt követően viszont a „vörös ördögök” vették át a kezdeményezést, és bár eleinte még jól működött a lescsapda, a 26. percben megtört a jég, Lindelöf indításával Rashford került ziccerbe, ő pedig kegyetlenül bevágta (1–1).

A következő tíz percben sorra jöttek a lehetőségek, a 33. percben pedig már a vendégeknél volt az előny, miután Pogba remek indításából Martial másodjára már gólt szerzett (1–2).

A fordulást követően Rashford gyorsan elvette a maradék kedvét is a hazaiaknak, előbb szépen szólózott, majd szerencsésen fejezett be egy kontrát (1–3).A folytatásban aktívak maradtak a vendégek, de újabb gólt meglepetésre a hazaiak szereztek, Henderson újabb hibája után McGoldrick flipperező fejese került a kapuba (2–3).

Az egyenlítés viszont a legutóbbi sheffieldi ütközetükkel ellentétben már nem jött össze (Mousset lábában maradt a pont), a manchesteriek így sorozatban a 10. idegenbeli bajnokijukat nyerték meg, és már csak egyre vannak a városi rivális City, valamint a Chelsea PL-csúcsától (11).

A FORDULÓ TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEIN
Aston Villa–Burnley 0–0

KEDDEN JÁTSZOTTÁK

Wolverhampton–Chelsea 2–1 (Podence 66., Pedro Neto 90+5., ill. Giroud 49.)
Manchester City–West Bromwich Albion 1–1 (Gündogan 30., ill. Rúben Dias – öngól 43.)

SZERDÁN JÁTSZOTTÁK
Arsenal–Southampton 1–1
(Aubameyang 52., ill. Walcott 18.)
Kiállítva: Gabriel (Arsenal, 62.)
Leeds United–Newcastle United 5–2 (Bamford 35., Rodrigo 61., Dallas 77., Alioszki 85., Harrison 88., ill. Hendrick 26., C. Clark 65.)
Leicester City–Everton 0–2 (Richarlison 21., Holgate 72.)

Fulham–Brighton 0–0
Liverpool–Tottenham Hotspur 2–1 (Szalah 26., Firmino 90., ill. Szon Hung Min 33.)
West Ham United–Crystal Palace 1–1 (Haller 55., ill. Benteke 34.)

90+6. Véget ért a meccs.
90+4. Pogbáék kakaskodnak még egy kicsit egy MU-szabadrúgás előtt. Pogba és Robinson is sárgát kap.
90+3. Sorban jönnek a hazai beadások, helyzet nélkül.
90+1. Kap utána egy sárgát is a kapus.
90+1. HENDERSON!Most nagy védéssel kozmetikázott kicsit. Mousset közeli löketét ütötte ki.
90. Négy perc a ráadás.
90. Így viszont McTominay érkezik, Martial helyére.
90. Robinson nagy bedobását Pogba fejeli ki.
87. GÓL!Henderson újra hibázott, nem jött ki, a labda McGoldrick és Lindelöf feje között pattogott, végül előbbiről a jobb alsóba hullott a labda. 2–3

86. Telles becsúszása után szöglet jöhet. Pedig hozzáért a támadó. És hogy ez miért érdekes? Lásd a videót.
85. James lesz az utolsó csere.
84. Baldock beadása után Egan fejese jócskán fölé.
83. Brewsterszabadrúgása Lindelöfön halt el.
82. Maguire kezére pattant a labda a 16-os vonala előtt.
79. Bruno FernandestVan de Beek váltja.
78. Mata lapos lövését lenyeli Ramsdale.
77. Mousset próbálkozását hárítja Henderson.
75. Óriási kavarodás során Martialék nem tudtak újabb gólt szerezni.
74. Az MU-nél pedig Greenwood helyére jött Mata.
73. Burke helyén Brewster folytatja.
73. Fernandes szögletét Rashford lőtte el kapásból mellé.
72. Manchesteri szabadrúgás a kaputól 21 méterre, balról. Fernandes belőtt labdáját Ampadu vágta szögletre.
72. Mata érkezik.
71. Rashford27 méteres szabadrúgása a sorfalon halt el.
70. Eganvágta fel Bruno Fernandest, sárga.
67. LÖKET. Greenwoodtört be a 16-oson belülre, éles szögből leadott lövését Ramsdale védte.
66. Mintha kézilabda lenne, úgy állt fel az MU a 16-os előtt, a Sheffield teljesen elfáradni látszik.
63. Az újabb korner már nem veszélyes.
63. Jagielkánakennyi jutott, Mousset a helyén.
63. KAPURA! Fleck tekerését Henderson simogatta a léc fölé.
62. McGoldrick erőfeszítéseit szöglettel honorálták.
61. Fernandes perdítésével Wan-Bissaka tört be a 16-oson belülre, egyből próbált középre adni, sikertelenül.
57.
A korner után Bruno Fernandes kapáslövése veszélytelen.
56. Szögletre mentenek a hazai védők.
51. Az akció során szabálytalankodó Jagielka sárgát kapott.
51. ELDŐLT?! Gyors manchesteri ellentámadás végén az akciót indító Rashford lőtt 18 méterről laposan, középre, de Ramsdale nem tudott védeni. 1–3

49.
Rashford parádés szólója után Greenwood lövésébe beleléptek a védők.
47. Telles beívelt szabadrúgását Martial csúnyán kapu fölé, mellé fejelte.
46. Folytatódik a mérkőzés.

45+2. Véget ért a félidő.
45+2.
Még egy hazai szabadrúgás. Ezt meg Pogba bólintja ki könnyedén.
45+1. Bruno Fernandes szabadrúgását könnyedén fejelik ki a védők.
45. Két perc a ráadás.
45. McGoldrickegy csel után távolról, ballal lőtt, jócskán fölé.
43. Burke kapott labdát az ötösnél, kapura fordult és lőtt, de Henderson ezúttal is védte a szöget.
40. Greenwood passzával Martial került helyzetbe a 16-oson belül, de lövése előtt tisztáztak előle.
37.
McGoldrick vitte be az ötösig, kiszorított helyzetből leadott lövését viszont Henderson védte.
35. Martial indítása után Rashford ziccerben, de a kapus most véd.
33. MÁR AZ MU VEZET! Megint rossz a lesre állítás, Pogba szenzációsan találja meg Martialt, aki elsőre még nem tud ellőni Ramsdale mellett, másodjára viszont az üres kapuba szúr. 1–2

31. Fernandesjátszott parádésan Martial elé, de mielőtt lőni tudott volna, Egan szögletre tisztázott. A korner után nincs veszély.
30. McGoldrick bal oldali beadása picit magas Bashamnek, aki így már nem tud a kapu felé csúsztatni.
27. Kellemetlenül lefelé csapódó távoli lövés, de Ramsdale ezúttal véd.
26. EGÁL! PARÁDÉS GÓLLAL! Ezúttal nem jó a lescsapda, Lindelöf indításával Rashford kerül ziccerbe, a 16-os vonaláról pedig kapásból óriási gólt lő a kapuba. 1–1

23.
Fernandes felívelt labdáját Rashford fejjel még eléri, de irányítani már nem tudja a labdát.
21. Most Burke maradt lent, miután csatázott Lindelöffel, őt is ápolni kell.
19. Bruno Fernandes indítása után Rashford lőtt ziccerben kicsivel fölé, ez is les végül, ez is karcos.
16. Gyönyörű hazai támadás végén Fleck kapott labdát középen a kaputól 17 méterre, de a jobb alsó mellé lőtt.
15. Martial elől most Ramsdale ment kifutva. Lest ítéltek, ha bemegy, egy videózást megérhetett volna a helyzet.
12.
Martial elől mentenek a védők.
12. Berge nem tudja folytatni, Jagielka érkezik a pályára.
9. Fernandes beadása csak a védőknek volt jó.
8. Nem újdonság a hátrány az MU-nak, mind az öt idegenbeli sikerét hátrányból fordítva aratta!
5. HOPPÁ! VEZETNEK A HAZAIAK! Maguire passzolt vissza kapusának, aki túl sokat vár, Burke odarobban, labdát szerez, McGoldrick pedig a kapuba passzolt. 1–0