A Liverpool potya góllal győzte le az újoncot

2019.09.28. 13:16
Mohamed Szalah és a Liverpool szenvedett a Sheffield United ellen, de nyert (Fotó: AFP)
Bár a Premier League-be 2007 után visszatérő Sheffield United kiválóan helytállt a Bajnokok Ligája-győztes Liverpool ellen a 7. forduló nyitó meccsén, egy potya góllal mégis vereséget szenvedett hazai pályán. Ezzel a vendégek hétből hét meccset nyertek eddig, és biztosan vezetik a tabellát.

ANGOL PREMIER LEAGUE
7. FORDULÓ
Sheffield United–Liverpool FC 0–1 (Wijnaldum 70.)

A SHEFFIELD UNITED–LIVERPOOL MÉRKŐZÉS ÉLŐ, ONLIVE KÖZVETÍTÉSE ITT!

Csupa győzelemmel a háta mögött érkezett Sheffieldbe a Liverpool, amely még sohasem nyert Premier League-meccsen a Bramall Lane-en. A hazaiak szakvezetője, Chris Wilder tisztában volt vele, hogy újonc csapata egyáltalán nem esélyes, ennek ellenére a United nagyon szervezett, jó játékkal rukkolt ki az első félidőben.

Szenvedtek a „vörösök”, nehezen találtak rést az ellenfél védelmén. Egészen a 35. percig kellett várni az első igazán nagy lehetőségre, akkor Mané tiszta helyzetben rosszul találta el a labdát. Aztán a 43. percben egy végletekig kijátszott Liverpool-támadás végén megint csak Mané szerezhetett volna gólt, de ajtó-ablak helyzetben a kapufára rúgta a labdát.

Bár a nagyobb lehetőségek a Pool előtt adódtak, kaput eltaláló lövést mégsem lehetett feljegyezni a vendégektől az amúgy roppant sportszerű találkozón.

A második félidőben felpörögtek az események, egyre több helyzet adódott mindkét kapu előtt. A hazaiak legnagyobb lehetőségét a 68. percben Fleck puskázta el, aki betört a Liverpool tizenhatosán belülre, és amikor már csak be kellett volna lőnie, Robertson elképesztő közbevetődéssel mentett.

És ezt aztán meg is bánták a hazaiak, mert két perc múlva, a 70. percben egy óriási potyával vezetést szerzett a Liverpool. Origi beadását középre fejelte ki O'Connell, ahol jött Wijnaldum, aki 16 méterről középre tartó, lapos lövést küldött kapura, Dean Henderson könnyen kivédhette volna, ehhez képest a lába között bepotyázta a Liverpool vezető gólját. 0–1

A hazaiakat nagyon megfogta a szerencsétlen gól, jó tíz percen át nem is találták a ritmust, ezért a 78. percben Szalah szinte kihagyhatatlan ziccerbe került, ám Dean Henderson bravúrral védett. Ezután a Sheffield Unitedben már nem volt erő az egyenlítéshez, így a Liverpool a hetedik győzelmét is megszerezte a Premier League-ben – története során másodszor kezdi hét diadallal a bajnokságot.