PL: Saka megszerezte az Arsenal 2000. gólját, ami győzelmet ért

2022.03.19. 15:27
Saka góljával nyert az Arsenal az Aston Villa ellen (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 30. fordulójában az Arsenal Bukayo Saka góljával legyőzte idegenben az Aston Villát.

A találkozó elején igencsak élesen kezdtek az „ágyúsok”. A harmadik percben Smith Rowe került nagy helyzetbe a tizenhatoson belül, azonban csúnyán fölé durrantott. Nem sokkal később a jobb oldalról veszélyeztetett az Arsenal: Bukayo Saka beadásába Konsa ért bele szerencsétlenül, Martínez kapusnak óriási bravúrt kellett bemutatnia.

A 30. percben végül csak megszerezte a vezetést – s, mint később kiderült, a győztes gólt is – a vendégcsapat. Cedric beadása után lecsorgott a labda Saka elé, ő pedig kapásból a jobb alsóba lőtt. 0–1

Különleges találat volt ez az Arsenal történetében: a 20 esztendős szélső a klub kétezredik gólját szerezte meg a Premier League-ben. Ez eddig csak a Manchester Unitednek (2176) és a Liverpoolnak (2002) jött össze.

Öt perc sem telt el, amikor Tyrone Mings nagyon csúnyán felrúgta a gólszerzőt, a játékvezető azonban csak sárga lapos figyelmeztetéssel sújtotta az angol válogatott középhátvédet.

Az Aston Villa alig-alig jutott el az Arsenal kapujáig, a 67. percben viszont nagy lehetősége volt az egyenlítésre – Ollie Watkins húzott befelé jobbról, majd a ballal leadott lövése után a kapufán csattant labda.

A hajrában hiába erőlködtek a hazaiak, Mikel Arteta csapata nagyon szervezetten védekezett, így a meccs végéig megtartotta az egygólos előnyét. Az Arsenal ezzel a sikerrel továbbra is a tabella negyedik helyét foglalja el, s öt pontra megközelítette a városi rivális Chelsea-t.

17.30:
Tottenham Hotspur–West Ham United (Tv: Digi Sport1)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Wolverhampton Wanderers–Leeds United 2–3 (Jonny 26., Trincao 45+11., ill. J. Harrison 63., Rodrigo 66., L. Ayling 90+1.)

1. Manchester City 29 22 4 3 68–18 +50 70
2. Liverpool 29 21 6 2 75–20 +55 69
3. Chelsea 28 17 8 3 57–19 +38 59
4. Arsenal 28 17 3 8 44–31 +13 54
5. Manchester United 29 14 8 7 48–40 +8 50
6. West Ham 29 14 6 9 48–36 +12 48
7. Tottenham 28 15 3 10 44–35 +9 48
8. Wolverhampton 30 14 4 12 31–26 +5 46