PL: Pépé vezérletével fordított az Arsenal Leicesterben

B. D. K.B. D. K.
2021.02.28. 14:58
Az Arsenal remek teljesítményt nyújtva hozta el a három pontot Leicesterből (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 26. fordulójának vasárnap kora délutáni mérkőzésein az Arsenal Leicesterben nyert, míg a Crystal Palace és a Fulham nem bírt egymással a londoni derbin.

Remekül indult a találkozó a Leicester City számára, amely már a 6. percben megszerezte a vezetést: Youri Tielemans szerzett labdát a félpályánál és lódult meg vele senkitől sem zavartatva a kapuig, majd éles szögből a hosszú sarokba lőtt (1–0).

Pár perccel később úgy tűnt, Wilfred Ndidi szabálytalan belépője után tizenegyeshez jut az Arsenal és kiegyenlíthet, ám a videózás után a játékvezető csupán szabadrúgást ítélt. Az „ágyúsok” azonban a félidő hajrájában egy hasonló helyről elvégzett szabadrúgás után már egalizáltak: David Luiz lépett vissza mintaszerűen a labdáért és bólintott a hosszú sarokba (1–1).

Amit korában Ndidi megúszott, azt a ráadás perceiben már nem: Nicolas Pépé beadásába ütött bele kézzel a nigériai középpályás és ezúttal már a büntetőterületen belül tette mindezt, így még a szünet előtt tizenegyest végezhetett el az Arsenal. A labda mögé Alexandre Lacazette állt, aki magabiztosan értékesítette a büntetőt (1–2).

A fordulás után a Harvey Barnest is sérülés miatt elvesztő Leicester megzavarodott, amit kihasznált az Arsenal és az 52. percben Pépé révén a harmadik találatot is bevitte (1–3).

A Leicester hiába próbálkozott, a szépítés már nem jött össze Brendan Rodgers együttesének, amely így lépéshátrányba kerülhet a Manchester Uniteddel szemben, míg az „ágyúsok” ideiglenesen felléptek a kilencedik helyre.

ANGOL PREMIER LEAGUE
26. FORDULÓ
Leicester City–Arsenal 1–3(Tielemans 6., ill. David Luiz 39., Lacazette 45+2. – 11-esből, Pépé 52.)
Crystal Palace–Fulham 0–0