PL: Origi volt a csodacsere, a 94. percben nyert a Liverpool

CS. M.CS. M.
2021.12.04. 18:00
Semmi nem ment be a Liverpoolnak, aztán jött Divock Origi... (Fotó: Getty Images)
A Liverpool 1–0-ra legyőzte idegenben a Wolverhamptont az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 15. fordulójának szombati játéknapján, míg a Newcastle United megszerezte első győzelmét ebben az idényben. A Brighton a 98. percben egyenlített a Southampton ellen.

Wolverhampton–Liverpool 0–1

A Chelsea kikapott a West Hamtől, így lehetősége nyílt a Liverpoolnak, hogy a tabella élére álljon. Jürgen Klopp csapata a megszokottnál gyengébb első félidőt produkált, hiszen egyetlen kaput eltaláló lövése sem volt, ami ebben az idényben mindössze másodszor fordult elő. Szalah előtt ugyan adódott egy igazán nagy lehetőség, de a Wolves védője tisztázott.

Szalah a hálóban, a labda nem (Fotó: Getty Images)

A második játékrészben aztán sorra jöttek a nagyobbnál nagyobb liverpooli helyzetek, de kontrák révén a Wolves is el tudott jutni Alisson kapujáig. A legnagyobb lehetőséget Diogo Jota szalasztotta el, aki az ellenfél portugál kapusán már túljutott, de a gólvonalon álló védőkön nem tudta átpasszírozni a labdát. Helyzeteket hagyott ki Szalah, vagy éppen Thiago Álcantara is, míg az utolsó percekben Sadio Mané előtt adódott hatalmas ziccer, de José Sá azt is bravúrral védte.

A 94. percben aztán megtört a jég: Szalah játszotta be a labdát a csereként beálló Divock Origi elé, aki lefordult védőjéről, majd a kapuba lőtt, ezzel megnyerve a meccset a Liverpoolnak.

A LIVERPOOL GYŐZTES GÓLJÁT IDE KATTINTVA TEKINTHETI MEG!

Newcastle–Burnley 1–0

Továbbra is első idénybeli győzelmére hajtott a nemrégiben tulajdonos- és edzőváltáson is átesett Newcastle. A sereghajtó a szintén kieső helyen álló Burnleyt fogadta és a 40. percben egy meglehetősen furcsa góllal szerzett vezetést: a vendégek kapusa, Nick Pope lehúzott egy szabadrúgást, majd ütközött az ellenféllel és kiejtette a labdát, amire lecsapott Callum Wilson és a kapuba lőtt (1–0). A folytatásban hiába volt többet a Burnleynél a labda, így is több helyzetük volt a „szarkáknak”, akik végül behúzták a három pontot.

A NEWCASTLE GYŐZTES GÓLJA

Southampton–Brighton 1–1

A magyar válogatott szurkolói nem őríznek szép emlékeket az albánok támadójáról, Armando Brojáról, hiszen kétszer is győztes gólt szerzett a mieink elleni vb-selejtező mérkőzéseken. A Soton-szurkolók ezzel szemben egyre inkább a szívükbe zárhatják őt, hiszen harmadszor kezdett a csapatban hazai pályán és immár három gólnál jár – ezúttal a Brighton elleni meccsen talált be, a 29. percben (1–0).

A vendégek a folytatásban sem tudtak kellő nyomást helyezni ellenfelükre, így sokáig úgy tűnt, az egyenlítés sem jön össze, de a maratoni hosszabbítás végén, a 98. percben jött a francia Neal Maupay és egyenlített.

A BRIGHTON EGYENLÍTŐ GÓLJÁT IDE KATTINTVA TEKINTHETI MEG!