PL: nem örülhet a Man. United a Leicester elleni egy pontnak…

M. D.M. D.
2022.04.02. 20:30
Fred is tudja, a Manchester United jelenlegi helyzetében kevés az egy pont (Fotó: AFP)
A Manchester United 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán a Leicester Cityvel az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 31. fordulójában.

Cristiano Ronaldo nélkül vágott neki a Manchester United a szombat esti bajnoki meccsének a Leicester City ellen. A klub tájékoztatása szerint a portugál klasszis „influenzaszerű tünetek” miatt pénteken nem edzhetett a társakkal, és még szombat délelőtt is kellően rosszul érezte magát ahhoz, hogy vállalni tudja a játékot.

Az első félidőről sokat elárul, hogy Andre Marriner játékvezető több sárga lapot (3) mutatott fel, mint ahány lövés eltalálta a kaput (2)… A „vörös ördögök” egyébként a De Gea – Dalot, Maguire, Varane, Shaw (Alex Telles, a szünetben) – McTominay (Rashford, 55.), Fred – Elanga, Pogba (Matics, 75.), Sancho – Bruno Fernandes összetételben szerepeltek.

A szünet után már sokkal lüktetőbb volt a mérkőzés, melynek 63. percében a vendégek Kelechi Iheanacho góljával megszerezték a vezetést. David de Gea csak hozzáérni tudott a nigériai csatár fejeséhez, aki az előző Premier League-találatát is Manchesterben érte el, a City vendégeként (0–1 – VIDEÓ ITT!).

Kelechi Iheanacho fejesénél David de Gea csak hozzáérni tudott a labdához (Fotó: Getty Images)

Nem sokáig örülhettek a Leicesternél, mert a hazaiak három perccel később a századik PL-meccsén szereplő Fred révén egyenlítettek. A brazil védekező középpályás a 2021–2022-es évadban annyi gólt szerzett eddig, mint a Manchester United játékosaként az első három idényében összesen, és csapattársai közül csak Ronaldónak, valamint Bruno Fernandesnek van több kanadai pontja a Rangnick-érában a PL-ben. (1–1 – VIDEÓ ITT!).

Nem sokkal később a „rókák” újra előnybe kerülhettek volna, ám Wesley Fofana fejesét De Gea bravúrral szögletre tolta (VIDEÓ ITT). A 80. percben már a spanyol kapus sem segíthetett, a remek teljesítményt nyújtó James Maddison lövésénél nem tudott lábbal hárítani, de a videobíró közreműködésével Marriner érvénytelenítette a találatot, mert a tizenhatos előterében történt egy szabálytalanság Raphaël Varane-nal szemben (VIDEÓ ITT).

A hosszabbításban aztán a Man. United dönthette volna el a meccset, Marcus Rashford szépen bújt ki két leicesteri védő között, de lesen álló csapattársa, Anthony Elanga gyakorlatilag felrúgta, így odalett a nagy lehetőség…

Ezt Rashford és Elanga sem így képzelte el… (Fotó: AFP)

A döntetlen a játék képe alapján igazságos, de a Manchester United nem lehet vele elégedett – Észak Londonban, az Arsenalnál és a Tottenhamnél viszont annál jobban örülnek neki…

ANGOL PREMIER LEAGUE
31. FORDULÓ

Manchester United–Leicester City 1–1 (Fred 66., ill. Iheanacho 63.)

Korábban
Liverpool FC–Watford 2–0 (Diogo Jota 22., Fabinho 89. 11-esből)
Brighton–Norwich City 0–0

Burnley–Manchester City 0–2 (De Bruyne 5., Gündogan 25.)
Chelsea–Brentford 1–4 (Rüdiger 48., ill. Janelt 50., 63., Eriksen 54., Wissa 87.)
Leeds United–Southampton 1–1 (Harrison 29., ill. Ward-Prowse 49.)
Wolverhampton Wanderers–Aston Villa 2–1 (Jonny 7., A. Young 36. – öngól, ill. Watkins 86. – 11-esből)