PL: nagy zakót kapott a Chelsea Bournemouthban

2019.01.30. 22:54
King (balra): két gól, egy gólpassz a Chelsea ellen (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hétközi, 24. fordulójában a Bournemouth nagy meglepetésre hazai pályán gól nélküli első félidőt követően 4–0-ra kiütötte a Chelsea-t. A Tottenham az utolsó tíz percben fordított a Watfordot fogadva. A listavezető Liverpool és a Leicester City, valamint a Southampton és a Crystal Palace meccsén egyaránt 1–1-es döntetlen született.

A játéknap meglepetését a Bournemouth szállította a Chelsea ellen, hiszen gól nélkül letudott első 45 perc után a másodikban mindössze két perc elteltével betaláltak a hazaiak: David Brooks passzából Joshua King bombázott a léc alá. Bő negyedóra múlva King visszaadta a gólpasszt Brooksnak, aki hintába ültette David Luizt, majd a bal alsóba helyezett, 2–0.

A King-show ezzel még nem ért véget: ezúttal Junior Stanislas tette elé a labdát, s higgadtan a bal felső sarokba helyezett, de még ezzel sem zárult a házigazdák gálája! A ráadásban szép csúsztatásával a két perce beküldött Charlie Daniels verte az utolsó szöget a londoniak koporsójába ezen az estén, így kialakítva a 4–0-s végeredményt.

A Chelsea vezetőedzője, Maurizio Sarri nem lehet felhőtlenül boldog a januári bajnoki mérleggel: 4 meccs, egy győzelem, egy döntetlen, két vereség, 1–7-es gólkülönbség, azaz mindössze négy szerzett pont – miközben már 213 perce nem talált kapuba a gárda.

Ezzel a Chelsea a PL-történelme során másodszor, 22 és fél év után kapott ki újra négy góllal – 1996 szeptemberében a Liverpool nyert ellene 5–1-re.

A listavezető Liverpool a Leicester Cityt fogadta, és úgy tűnt, hogy Jürgen Klopp csapata nem kegyelmez a vendégeknek: Sadio Mané már a 3. percben megszerezte a vezetést a hazai szurkolók legnagyobb örömére.

A jó kezdést azonban nem folytatta hasonló folytatás, pedig a Liverpool jóval többet birtokolta a labdát ellenfelénél, sőt, többször is próbálkozott kapura lövéssel, mégis a vendégek örülhettek az első félidő utolsó momentumaként az egyenlítésnek: Harry Maguire három hónap után volt ismét eredményes.

A második félidőt nagy rohamokkal kezdte a Leicester, de nem sikerült ismét betalálni, a liverpooli kaput őrző Alisson remek védések sorával tartotta meccsben a csapatát. Az utolsó negyedórára fokozatosan átvette az irányítást a Liverpool, ám újabb gól már nem esett, maradt az 1–1.

Szintén 1–1-et játszott egymással a Southampton és a Crystal Palace. Wilfried Zaha az első félidőben vezetést szerzett a vendég Palace-nak, majd a másodikban James Ward-Prowse egyenlített. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy Zaha három perccel a vége előtt piros lapot kapott.

A nap negyedik meccsén a Watford az első félidő hajrájában vezetést szerzett Craig Cathcart góljával a Tottenham vendégeként, ám a londoniak a másodikban fordítottak: előbb Szon Hung Min egyenlített a 80. percben, aztán három perccel a vége előtt Fernando Llorente szerezte meg a győzelmet jelentő találatot.

ANGOL PREMIER LEAGUE
24. FORDULÓ

AFC Bournemouth–Chelsea 4–0 (J. King 47., 75, Brooks 65., Daniels 95.)
Southampton–Crystal Palace 1–1 (Ward-Prowse 77., ill. Zaha 41.)
Liverpool–Leicester City 1–1 (Mané 3., ill. Maguire 45+2.)
Tottenham Hotspur–Watford 2–1 (Szon Hung Min 80., F. Llorente 87., ill. Cathcart 38.)

1. Liverpool 24 19 4 1 55–14 +41 61
2. Manchester City 24 18 2 4 63–19 +44 56
3. Tottenham 24 18 6 50–24 +26 54
4. Arsenal 24 14 5 5 50–33 +17 47
5. Chelsea 24 14 5 5 40–23 +17 47
6. Manchester United 24 13 6 5 48–35 +13 45
7. Wolverhampton 24 10 5 9 30–31 –1 35
8. Everton 24 9 6 9 35–33 +2 33