PL: nagy zakó – négy gólt kapott a Leeds United Londonban

2020.11.07. 17:51
A Leeds United sima vereséget szenvedett Londonban (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 8. fordulójában a Leeds United 4–1-re kikapott a Crystal Palace vendégeként.

A házigazda gyorsan bekezdett, már a 12. percben vezetést szerzett, Eze szöglete után Dann fejelt a léc alá (1–0).

Hiába válaszolt rögvest Bamford látszólag a leshatárról kilépve, a videobíró elvette a gólját, ezt pedig Eke szenzációs szabadrúgásával hamar megbüntette a Palace (2–0).

Nem sokkal később Bamford már szabályos gólt szerzett, de még a szünet előtt Hélder Costa szerencsétlen mentési kísérlete után is a leedsi kapuban kötött ki a labda (3–1).

A második félidő derekán még Jordan Ayew lövése is bepattogott a kapusról, így a Leeds végül sima zakót kapott Londonban (4–1).

ANGOL PREMIER LEAGUE
8. FORDULÓ
West Ham United–Fulham 1–0
(Soucek 91.)
Everton–Manchester United 1–3 (Bernard 19., ill. B. Fernandes 23., 32., Cavani 90+5.)
Crystal Palace–Leeds United 4–1 (Dann 12., Eze 22., Hélder Costa 42. – öngól, J. Ayew 70., ill. Bamford 27.)
Chelsea–Sheffield United 4–1 (T. Abraham 23., Chilwell 34., Thiago Silva 77., Werner 81., ill. McGoldrick 9.)