PL: nagy Man. City-blama; kétgólos hátrányból állt fel a Man. United

2019.01.29. 23:02
Raheem Sterling sem tudott segíteni a címvédőn (Fotó: AFP)
A címvédő Manchester City óriási meglepetésre 2–1-re kikapott a Newcastle-től a Premier League 24. fordulójában. A Manchester United sem tudott nyerni, igaz, Ole Gunnar Solskjaer már az egy pontnak is örülhetett a Burnley ellen, a „vörös ördögök” ugyanis a hajrában kétgólos hátrányból mentették ikszre a találkozót.

Az Arsenal óriási mezőnyfölényben játszott a Cardiff City ellen, ám Unai Emery gárdája ezzel nem ment túl sokra, az első félidőben még csak a kaput sem találta el! A hazaiak a második félidőben még egy fokozattal rákapcsoltak, és a 66. percben büntetőhöz jutottak az „ágyúsok”, miután a vendégek védője a saját tizenhatosán belül buktatta Sead Kolasinacot.

A megítélt büntetőt Pierre-Emerick Aubameyang értékesítette. A 83. percben Alexandre Lacazette volt eredményes – habár a hosszabbításban szépített a Cardiff, az Arsenal 2–1-re győzött.

A címvédő Manchester City Sergio Agüero jóvoltából már 24 másodperc után vezetett a Newcastle otthonában.

Az argentin csatár találata 2013 novembere óta a leggyorsabb City-gól volt.

Josep Guardiola alakulata ezután azonban nem tudott igazán nagy lehetőségeget kialakítani, és a 66. percben ennek meg is lett a böjtje, a Newcastle Salomón Rondón révén váratlanul egyenlített!

A 77. percben Fernandinho kezdett el a saját tizenhatosán belül cselezni, elveszítette a labdát, Matt Ritchie-vel szemben pedig szabálytalankodott – büntető! A labda mögé maga a sértett állt oda, s habár hozzáért a bombához Ederson, nem tudott védeni (2–1).

Hiába tett meg mindent a folytatásban a címvédő, még csak az egyenlítésre sem futotta, a Newcastle 2–1-re diadalmaskodott, amivel könnyen lehet, hogy a Manchester City számára elúszott a bajnokság.

A Manchester United az Arsenalhoz hasonlóan ugyancsak hatalmas mezőnyfölényben futballozott, saját térfeléhez szegezte a Burnley-t, ám a második játékrész elején Andreas Pereira óriási hibája után mégis a vendégek szereztek vezetést.

Ole Gunnar Solskjaer együttese ezek után kinyílt, ami lehetőséget adott a Burnley-nek – a 81. percben egy beadás után Chris Wood maradt meglepően üresen, s öt méterről könnyedén fejelt a kapu jobb sarkába.

A „vörös ördögök” azonban nem hagyták magukat, drámai hajrában, kétgólos hátrányból felálltak: előbb Paul Pogba révén büntetőből a 87. percben szépítettek, majd Victor Lindelöf villanásával a hosszabbításban egyenlítettek is, így egy pontot legalább szereztek!

A Fulham kétgólos hátrányból fordított, s nyert 4–2-re a Brighton ellen.

ANGOL PREMIER LEAGUE
24. FORDULÓ
Arsenal–Cardiff City 2–1
(Aubameyang 66. – 11-esből, Lacazette 83., ill. Mendez-Laing 93.)
Fulham–Brighton & Hove Albion 4–2 (Chambers 47., Mitrovics 58., 74., Vietto 79., ill. G. Murray 3., 17.)
Huddersfield Town–Everton 0–1 (Richarlison 3.)
Wolverhampton Wanderers–West Ham United 3–0 (Szaisz 66., R. Jiménez 80., 86.)
Manchester United–Burnley 2–2 (Pogba 87., Lindelöf 92., ill. A. Barnes 51., Ch. Wood 81.)
Newcastle United–Manchester City 2–1 (Rondón 66., Ritchie 78., ill. Agüero 1.)