PL: Mourinho ismét fellélegezhet, az MU drámai végjátékban nyert

2018.11.03. 15:26
Rashford a hosszabbításban villant meg (Fotó: AFP)
A Manchester United 2–1-re legyőzte az AFC Bournemouth csapatát a Premier League 11. fordulójában.

A Bournemouth kezdte jobban az összecsapást, s a 11. percben a vezetést is megszerezte – Callum Wilson Stanislas lapos beadása után tulajdonképpen ajtó-ablak helyzetben marad De Geával szemben, s a hazaiak támadója közelről nem hibázott. Hogy az MU védelme mit csinált a gól előtt, az rejtély.

Noha a folytatásban is a Bournemouth irányított, a 35. percben egyenlített a Manchester United. Young adta le a tizenhatos sarkánál a labdát Alexis Sáncheznek, a chilei laposan középre passzolt, s a nagyszerű ütemben érkező Anthony Martial tíz méterről a kapu bal sarkába belsőzött (1–1).

A francia támadó pazar formában van, sorozatban negyedik bajnokiján talált be, mérlege négy találkozón öt gól – ezzel szemben Martial az azt megelőző négy összecsapásán, melyen pályára lépett, egyszer sem tudott eredményes lenni.

Az MU-nak egyébként a gólon kívül nem is volt kaput eltaláló lövése az első félidőben.

A második játékrészben már Mourinho gárdája irányított, az MU a 64. percben több óriási lehetőséget is elpuskázott.

Hiába javult fel a manchesteriek játéka, a vendégeknek sokáig nem sikerült megszerezniük a három pontot jelentő találatot – egészen a hosszabbítás második percéig kellett várni, ekkor Pogba iramodott bal a bal szélen, a beadása után pedig a csereként beálló Marcus Rashford ünnepelhetett – az angol válogatott tehetség megköszönheti a hibát hibára halmozó hazai védőknek.

A gólok

Rashfordnak ez volt a második győztes gólja (a bajnokságban, hosszabbításban) az MU színeiben, ezzel beérte a klub örökranglistáján Van Persie-t és Scholest.

A Manchester United 2–1-re nyert, s 20 pontja van a bajnokságban.