PL: Mitrovics egy büntetőt kihagyott, egyet összehozott, iksz a Sheffield–Fulhamen

K. T. I.K. T. I.
2020.10.18. 15:01
Alekszandar Mitrovics foghatja a fejét: rajta úszott el a Fulham első bajnoki sikere (Fotó: AFP)
Az első győzelem továbbra is várat magára, az első pont viszont megvan – mind a Fulham, mind a Sheffield United számára. A két csapat Sheffieldben játszott 1–1-es döntetlent egymással az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 5. fordulójában.

Csak a Manchester United otthonában, azaz Old Traffordon rosszabb a londoni klubok összesített mérlege, mint a Sheffield United stadionjában, a Bramall Lane-en. A fővárosi csapatok konkrétan 65 százalékos vereségmutatóval rendelkeznek azóta, hogy a Premier League elindult (23 meccsen 15 nullázás).

A Fulhamre nézve ennél is rosszabbul festett, hogy a londoniak a legutóbbi tíz vendégjátékukból tizet elbuktak a Sheffield United vendégeként. Igaz, ez a Sheffield a 2020–2021-es kiírásban eddig nem épp azt az arcát mutatta, amit az előző évad újoncaként láttunk tőle. Négy forduló után pont nélkül a tabella utolsó előtti helyén szerénykedett Chris Wilder együttese. Csak a Fulham állt mögöttük…

A második félidőben mégis úgy tűnt, hogy Scott Parker csapata szerezheti meg a győzelmet: az 57. percben Alekszandar Mitrovics végezhetett el tizenegyest, ám a szerb válogatott támadó kihagyta azt – a legutóbbi tízből ez már a negyedik elhibázott büntetője volt.

A 77. percben jött azonbanAdemola Lookman, aki megszerezte a vezetést a Fulhamnek. Ám a Sheffieldnek volt válasza – Mitrovics hathatós közreműködése mellett. A 85. percben a videobíró segítségével tizenegyeshez jutott a hazai együttes, a büntetőterületen belül épp a szerb csatár volt szabálytalan.

A 34 esztendős Billy Sharp nem hibázott, az előző évadban a nemzetközi kupaindulásért küzdő Sheffield United megmentette az egyik pontot – cserébe mindkét csapat idénybeli első sikere tovább várat magára (1–1).