PL: mint mindig – a Man. City megint elvert otthon egy újoncot

B. L.B. L.
2020.12.05. 17:50
Raheem Sterling és Kevin De Bruyne külön-külön is eljuthatott volna mesterhármasig – két gólt azért összehoztak (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 11. fordulójában a Manchester City Raheem Sterling és Kevin De Bruyne remeklésének köszönhetően 2–0-ra legyőzte az újonc Fulhamet.

A Manchester City a mait megelőző legutóbbi 39 hazai bajnokiján veretlen maradt feljutó együttesekkel szemben (35 siker, négy döntetlen), a legutóbbi hetet megnyerve, 21–1-es gólkülönbséggel.

Ennek megfelelően a City villámgyorsan megszerezte a vezetést, bár Sterling első ziccere még kimaradt, nem sokkal később De Bruyne remek ütemű szöktetése után már a jobb alsó sarokba passzolt (1–0).

A belga varázsló már a 14. gólpasszát adta idén a PL-ben, ezzel a sorozat legjobbjának számít 2020-ban.

Húsz perccel később a felek újabb gólt hoztak össze, Sterling harcolt ki tizenegyest (PL-pályafutásának 20. büntetőjét, ezzel csúcstartó!), a labda mögé De Bruyne állt, és a kapu bal oldalába lőtt (2–0).

Bő félórányi játék után Sterling került újra hatalmas helyzetbe, de Areola kibabrált vele, a fordulást követően pedig De Bruyne és Gabriel Jesus összjátéka után előbbi a lécet találta el.

Az 57. percben Mahrez szenzációs indítása után ismét a belga került ajtó-ablak helyzetbe, Areola azonban nagyot védett, a hajrában pedig Rúben Dias szerezhette volna meg a harmadik hazai gólt, de ez ezen a napon senkinek sem jött össze.