PL: Mendy nagyot hibázott, a Chelsea simán kikapott a Leedstől

D. S. B.D. S. B.
2022.08.21. 17:02
Meglepetésre a Leeds simán legyőzte a Chelsea-t (Fotó: AFP)
Meglepetésre simán kikapott a Leeds United otthonában a Chelsea az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 3. fordulójában. A londoniak vereségéhez nagyban hozzájárult Édouard Mendy kapitális hibája a 33. percben, ami után Brenden Aaronson vette be a Chelsea kapuját.

Komikus góllal szerzett vezetést a Leeds: a 33. percben a hátratett labdát Édouard Mendy nem tudta jól átvenni, majd el is cselezte magát, s az őt megtámadó amerikai támadó, Brenden Aaronsonköszönte szépen, leszerelte a kapust és az üres kapuba gurított.

A Chelsea hátránya négy perccel később megduplázódott, amikor Rodrigoszabadrúgás után fejelt a vendégek kapujába.

A londoniak a fordulás után sem tudtak zárkózni, sőt. A 69. percben Rodrigo ezúttal is főszereplő volt, hiszen a tizenhatosra beívelt labdáját Jack Harrison lőtte a bal alsóba.

A hajrában a vendégek gondjait tovább tetézte, hogy a Napolitól nyáron igazolt Kalidou Koulibaly megkapta a második sárga lapját is, így idő előtt mehetett zuhanyozni. A végjátékban már nem változott az állás, a Chelsea 3–0-ra kikapott a Leedstől.

A kora délutáni másik mérkőzésen is meglepetés született, hiszen a West Ham United hazai pályán2–0-ra kikapott a Brightontól.

ANGOL PREMIER LEAGUE
3. FORDULÓ

Leeds United–Chelsea 3–0 (Aaronson 33., Rodrigo 37., J. Harrison 69.)
Kiállítva: Koulibaly (85., Chelsea)
West Ham United–Brighton & Hove Albion 0–2
(Mac Allister 22. – 11-esből, Trossard 66.)

Szombaton játszották
Bournemouth–Arsenal 0–3
(Ödegaard 5., 11., Saliba 54.)
Crystal Palace–Aston Villa 3–1 (Zaha 7., 68., Mateta 71., ill. Watkins 5.)
Everton–Nottingham 1–1
(Gray 88., ill. Br. Johnson 81.)
Fulham–Brentford 3–2 (Reid 1., Palhinha 20., A. Mitrovics 90., ill. Nörgaard 44., Toney 71.)
Leicester City–Southampton 1–2