PL: megvan a West Ham első győzelme; NU-pontmentés

B. D. K.B. D. K.
2022.08.28. 17:06
Saint-Maximin pazar gólt lőtt (Fotó: Getty Images)
A West Ham United egygólos győzelmet aratott az Aston Villa otthonában, míg a Wolverhampton Wanderers döntetlent játszott odahaza a Newcastle Uniteddel.

Két mérkőzést rendeztek vasárnap délután, és – ahogyan várni lehetett – egyiken sem potyogtak a gólok. A két első félidőben összesen egyet láthattunk, az viszont szépségdíjas volt. A Wolverhampton egyik portugálja, Rúben Neves átlövésből vette be a Newcastle United kapuját (A GÓL ITT!).

A 81. percben Raúl Jiménez révén ismét betalált a Wolves, de az ellenakciót szabálytalanság előzte meg, így érvénytelenítették a találatot.

A 90. percben aztán jött az egyenlítés, Allan Saint-Maximin egy felszabadítást kapásból vágott a kapuba. (A GÓL ITT!)

A 97.-ben majdnem fordítottak is a „szarkák”, de Elliot Anderson a kapu torkából csak a kapufát találta el. A 100. percben egy közeli szabadrúgás lehetett volna a csattanó, de ezt a lehetőséget is elpuskázták a vendégek.

A döntetlennel a Wolves továbbra is nyeretlen, míg a Newcastle még mindig veretlen.

Fornals öröme – először nyert a West Ham (Fotó: Getty Images)

Megszületett a West Ham United idénybeli első győzelme a bajnokságban, a „kalapácsosok” a hajrában Pablo Fornals megpattanó lövéséből szereztek vezetést, és le is győzték az Aston Villát. (A GÓL ITT!)

Négy fordulót követően mindkét csapat egy győzelemmel és három vereséggel áll. Ennél jobb kezdésben reménykedtek...

ANGOL PREMIER LEAGUE
4. FORDULÓ
Aston Villa–West Ham United 0–1
(Fornals 74.)
Wolverhampton Wanderers–Newcastle United 1–1 (R. Neves 38., ill. Saint-Maximin 90.)
Később
17.30: Nottingham Forest–Tottenham Hotspur (Tv: Spíler1)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Southampton–Manchester United 0–1
(Bruno Fernandes 55.)
Liverpool–AFC Bournemouth 9–0
(L. Díaz 3., 85., Elliott 6., Alexander-Arnold 28., Roberto Firmino 31., 62., Van Dijk 45., Mepham 46. – öngól, Fábio Carvalho 80.)
Manchester City–Crystal Palace 4–2 (Bernardo Silva 53., Haaland 62., 70., 81., ill. Stones 4. – öngól, Andersen 21.)
Chelsea–Leicester 2–1 (Sterling 47., 63., ill. H. Barnes 66.)
Brentford–Everton 1–1 (Janelt 84., ill. Gordon 24.)
Brighton–Leeds United 1–0 (Gross 66.)

Arsenal–Fulham 2–1 (Ödegaard 64., Gabriel 85., ill. A. Mitrovics 56.)

1. Arsenal 4 4 11–3 +8 12
2. Manchester City 4 3 1 13–5 +8 10
3. Brighton & Hove Albion 4 3 1 5–1 +4 10
4. Tottenham 3 2 1 7–3 +4 7