PL: megtört Lukaku hazai átka, gálázott a Manchester United

2018.12.08. 17:57
Kiszakadt a gólzsák a Manchester Unitednél – legutóbb januárban, a Yeovil ellen jutott el négyig a csapat (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 16. fordulójában a Manchester United hazai pályán 4–1-re legyőzte a sereghajtó Fulhamet.

Rég látott lelkesedéssel vetette magát a mérkőzésbe José Mourinho együttese, amely a 13. percben megszerezte a vezetést: Ashley Young verte meg a védőjét a bal szélen, középre lopta magát, majd a bal felsőbe lőtt (1–0).

Negyedórával később megduplázta az előnyét a házigazda, Marcus Rashford beadása után Juan Mata 16 méterről a bal alsóba passzolt (2–0).

Juan Mata az 50. PL-gólját szerezte, Fernando Torres, David Silva, Diego Costa és Cesc Fabregas után ötödik spanyolként érte el ezt a mérföldkövet.

A játékrész hajrájában Romelu Lukaku is eredményes volt – bár Mata lesgyanús helyen kapta a labdát a centerezés előtt –, így március óta először, 997 játékperc elteltével volt ismét eredményes az Old Traffordon (3–0)!

A United legutóbb október 6-án, a Newcastle United ellen jutott el három gólig, akkor 3–2-re nyert úgy, hogy a 70. percben még 2–0-ra a vendégek vezettek.

A fordulást követően rögvest Lukaku növelhette volna az előnyt, de ugyanúgy nem találta el a jobb alsó sarkot, ahogyan egyórányi játékhoz közeledve – ziccerben – Ander Herrera sem.

Újabb gólt viszont ezúttal nem az MU, hanem Claudio Ranieri gárdája szerzett, Aboubakar Kamara értékesítette az általa kiharcolt büntetőt (3–1).

Mielőtt nagyon fellelkesülhettek volna a vendégek jött a hideg zuhany: egy perccel később ugyanis André Zambo Anguissa csúszott rá Rashfordra, amiért megkapta a második sárgáját.

A 80. percben épp Rashford járt közel egy újabb hazai gólhoz, majd Lukaku is növelhette volna az előnyt, de ezek még kimaradtak, a 82.-ben viszont már megszületett a negyedik MU-találat: Rashford a 16-os bal sarkáról becsapta a kapust és a rövidbe lőtt (4–1).

A TÖBBI MECCSEN

Az immár 21 meccs óta veretlen Arsenal Huddersfield elleni ütközetének első félideje nem hozott gólt, viszont hét sárgát is felmutatott Paul Tierney. Nem sokon múlt mondjuk, hogy szabályos találatot is lássanak a szurkolók, ám Alexandre Lacazette centikkel előrébb volt a később szerencsétlenkedő védőjénél, így les miatt nem lett érvényes a találat.

Lacazette meg nem adott gólja

A hajrában aztán csak összejött az érvényes találat is, Pierre-Emerick Aubameyang beadása után Lucas Torreira ollózása révén (1–0).

Az Arsenal győztes gólja

A Crystal Palace hamar vezetéshez jutott a West Ham vendégeként, de a második félidő első húsz percében a gólja mellett egyet előkészítő Javier Hernández vezérletével a házigazda 3–1-re fordított, Jeffrey Schlupp találata így már csak kozmetikázásra volt elég (3–2). Chicharito természetesen a 16-oson belülről volt eredményes, mind a 49 PL-gólját a büntetőterületen belülről jegyezte eddig.

ANGOL PREMIER LEAGUE

16. FORDULÓ
AFC Bournemouth–Liverpool 0–4(Szalah 25., 48., 77., S. Cook 68. – öngól)
Arsenal–Huddersfield Town 1–0 (Torreira 83.)
Burnley–Brighton & Hove Albion 1–0
(Tarkowski 40.)
Cardiff City–Southampton 1–0 (Paterson 74.)
Manchester United–Fulham 4–1 (Young 13., Mata 28., Lukaku 42., Rashford 82., ill. A. Kamara 67. – 11-esből)
West Ham United–Crystal Palace 3–2 (Snodgrass 48., J. Hernández 62., F. Anderson 65., ill. McArthur 6., Schlupp 76.)
Chelsea–Manchester City 2–0 (Kanté 45., David Luiz 78.)