PL: megszakadt a rossz sorozat, hengerelt a Manchester City

H. D.H. D.
2020.07.11. 22:54
A Manchester City nem kegyelmezett a Brightonnak (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 35. fordulójának szombati játéknapján a Manchester City a triplázó Raheem Sterling vezérletével 5–0-ra nyert a Brighton otthonában.

A Manchester City sorozatban három idegenbeli vereség (sorrendben a Manchester United, a Chelsea és a Southampton) után a Brighton & Hove Albion otthonában javított.

Pep Guardiola csapata az első perctől kezdve magához ragadta a kezdeményezést, majd 21. percben a vezetést is megszerezte: Gabriel Jesus lekészítése után Raheem Sterling lőtte ki a bal alsó sarkot. 0–1

A folytatásban sem állt le a City, Gabriel Jesus előbb eltalálta a kapufát, majd a 44. percben Rodri csúsztatása után közelről a kapuba juttatta a labdát. 0–2

A fordulás után Kevin De Bruyne szabadrúgása a kapufán csattant, majd Sterling gólt fejelt Rijad Mahrez beadásából. 0–3

Nem sokkal később egy kapushibát kihasználva Bernardo Silva is beköszönt (0–4), végül Sterling egy meglehetősen furcsa góllal koronázta meg saját maga és csapata teljesítményét. 0–5

Bernardo Silva gólja

Sterling harmadik gólja

A Manchester City ezzel megszakította rossz idegenbeli sorozatát.

ANGOL PREMIER LEAGUE
35. FORDULÓ

Brighton & Hove Albion–Manchester City 0–5 (Sterling 21., 53., 81., Gabriel Jesus 44., Bernardo Silva 56.)

KORÁBBAN
Norwich City–West Ham United 0–4 (M. Antonio 11., 45+1., 54., 74.)
Watford–Newcastle United 2–1 (Deeney 52., 81. – mindkettőt 11-esből, ill. Gayle 24.)
Liverpool–Burnley 1–1 (A. Robertson 34., ill. Jay Rodriguez 69.)
Sheffield United–Chelsea 3–0 (McGoldrick 18., 77., McBurnie 33.)