PL: Martínez lenullázta a Chelsea-t – nyert a Villa

P. K.P. K.
2023.04.01. 20:27
A vetődő világbajnok, Emiliano Martínez eszén nem tudtak túljárni a londoniak – 2–0-ra győzött az Aston Villa (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó-élvonal (Premier League) 29. fordulója előtt a Chelsea és az Aston Villa ugyanannyi ponttal állt – a két csapat szombati meccse után már a birminghamiek tartanak előrébb hárommal...

A korábbi hullámzó játék után márciusban úgy tűnt, kezdi megtalálni a jó irányt Graham Potter menedzser csapata, a télen jelentősen megerősített Chelsea, amely továbbjutott a Bajnokok Ligájában, a bajnokságban pedig három összecsapásából kettőt megnyert. Igaz, legutóbb az Everton ellen otthon csak 2–2-re volt képes. Az Aston Villa elleni, újabb hazai mérkőzését így a 10. helyről várhatta 38 ponttal – ugyanannyival, amennyi a vendégeknek volt a találkozó előtt.

A meccset pedig az Aston Villa kezdte jobban! Douglas Luiz mélyen a saját térfeléről ívelte előre a labdát, amit a felezővonal környékén Marc Cucurella próbált elfejelni sikertelenül – csúsztatása után Ollie Watkins lépett ki, aki egyedül vezethette kapura a labdát és átemelte Kepát. A csatár sorozatban az ötödik idegenbeli bajnokiján szerzett gólt, a Southampton, a Manchester City, az Everton és a West Ham után a Chelsea vendégeként is, míg összesen ez már a 10. találata volt ebben a bajnoki idényben. 0–1

A szünet előtt a Chelsea-ben még az első góljára hajtó téli szerzemény, az ukrán Mihajlo Mudrik válaszolhatott volna, amikor szembekerült Emiliano Martínezzel, de a tizenhatos vonaláról nem tudta ellőni a labdát a vetődő argentin mellett. Az első félidőben még a szintén télen érkezett Joao Félix is kihagyott egy helyzetet, Ben Chillwell pedig hiába fejelt a kapuba Enzo Fernández beadásából, lökés miatt érvénytelenítette a találatot Andy Madley játékvezető.

A második félidőben aztánJohn McGinn 22 méteres, lapos bombájával már 2–0-ra vezetett a Villa, amely két góllal meg is nyerte a mérkőzést, köszönhetően Martínez kapus nyolc védésének is, így három ponttal meglépett a tabellán a Chelsea előtt.

A londoniak pedig a biztató március után visszaestek oda, ahol az idény nagy részében is voltak – a gödörbe...

ANGOL PREMIER LEAGUE
29. FORDULÓ

Chelsea–Aston Villa 0–2 (Watkins 18., McGinn 56.)

KORÁBBAN
Arsenal–Leeds United 4–1
(G. Jesus 35., 55. – a másodikat 11-esből, White, 47., Xhaka 84., ill. Kristensen 76.)
AFCBournemouth–Fulham 2–1 (Tavernier 50., Solanke 79., ill. A. Pereira 16.)
Brighton–Brentford 3–3 (Mitoma 21., Wellbeck 28., Mac Allister 90. – 11-esből, ill. Jansson 10., Toney 22., Pinnock 49.)
Crystal Palace–Leicester City 2–1 (Iversen 59. – öngól, Mateta 90+5. ill. R. Pereira 56.)
Nottingham Forest–Wolverhampton Wanderers 1–1 (B. Johnson 38., ill. Podence 83.)
Manchester City–Liverpool 4–1 (Álvarez 28., De Bruyne 46., Gündogan 53., Grealish 74., ill. Szalah 17.)