PL: már nem hibátlan a West Ham, javított a Leicester

M. D.M. D.
2021.08.28. 18:00
Michail Antonio (balra) kirobbanó formában kezdte az új idényt (Fotó: AFP)
A Leicester City 2–1-re nyert az újonc Norwich vendégeként, míg az eddig hibátlan West Ham United hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Crystal Palace-szal az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 3. fordulójában szombaton.

Már nem hibátlan a West Ham United. A Newcastle United ellen idegenben (4–2), majd a Leicester Cityvel szemben otthon (4–1) is négy szerzett góllal nyerő West Ham United kétszer is megszerezte a vezetést Patrick Vieira csapata, a Crystal Palace ellen, de az eddig gólképtelen városi rivális Conor Gallagher révén mind a kétszer egyenlített. A „kalapácsosoknál” Michail Antonio elkönyvelte az 50. gólját az angol első osztályban, továbbá kiosztott egy gólpasszt is, s Thierry Henry (2004–2005) és Didier Drogba (2010–2011) után ő lett a Premier League történetének harmadik játékosa, aki az első három fordulóban eljutott hét kanadai pontig (4 gól, 3 assziszt).

Javított a Leicester City. A West Ham United otthonában hétfőn 4–1-es vereséget szenvedő Leicester City 2–1-re nyert az újonc Norwich vendégeként, amely így továbbra is pont nélkül áll kieső helyen – de az Arsenalt megelőzi a tabellán. A vendégeknél Jamie Vardy gólt lőtt és gólpasszt adott, az ő találatát előkészítő Ricardo Pereirát már a 11. percben le kellett cserélni.

Veretlen maradt az újonc. Az első osztályba az előző idény végén feljutó Brentford pontot rabolt az Aston Villától (1–1), így három forduló után sincs még veresége. Az újonc csatára, Ivan Toney először volt eredményes a Premier League-ben, azok után, hogy a második, a harmadik és a negyedik vonalban is betalált már. A Brentford a következő fordulóban a Brightont fogadja, amely hazai pályán több mint 38 év után kapott ki újra az Evertontól (0–2).

A 96. percben mentett pontot a Southampton. A Newcastle United és a Southampton összecsapása 2020 júniusa óta az első PL-meccs volt, amelyen mindkét csapat szerzett gólt a 90. percben vagy az után. A „szentek” James Ward-Prowse tizenegyesével másodszor a 96. percben egyenlítettek a St. James’ Parkban.

ANGOL PREMIER LEAGUE
3. FORDULÓ

Aston Villa–Brentford 1–1 (Buendía 13., ill. Toney 7.)
Brighton & Hove Albion–Everton 0–2 (D. Gray 41., Calvert-Lewin 58. – 11-esből)
Newcastle United–Southampton 2–2 (C. Wilson 55., Saint-Maximin 90., ill. Elyounoussi 74., Ward-Prowse 90+6. – 11-esből)
Norwich City–Leicester City 1–2 (Pukki 44. – 11-esből, ill. Vardy 8., Albrighton 76.)
West Ham United–Crystal Palace 2–2 (Pablo Fornals 39., Antonio 68., ill. Gallagher 58., 70.)

Később
18.30: Liverpool–Chelsea (Tv: Spíler1) – élőben az NSO-n!

Korábban
Manchester City–Arsenal 5–0 (Gündogan 7., Ferran Torres 12., 84., Gabriel Jesus 43., Rodri 53.)