PL: 20-szor kapitulált februárban a Leeds, a Spurs is kiütötte

Cs. B.Cs. B.
2022.02.26. 15:26
Harry Kane (balra) és Dejan Kulusevski (jobbra) is betalált (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 27. fordulójában a Tottenham 4–0-ra kiütötte az újfent gyengén védekező, hazai pályán játszó Leeds Unitedet.

Micsoda első félidőt mutatott be a Spurs és Matt Doherty!

Láthatóan jól érezte magát szárnyvédőként az ír, aki kivette a részét a védekezésből is, de a támadásoknál egyszerűen lehengerlő volt: Ryan Sessegnon bal oldali centerezését követően már a 10. percben megszerezte csapatának a vezetést. DOHERTY GÓLJA ITT!

Ennek a tetejébe öt perccel később egy gólpasszt is kiosztott a télen kölcsönvett, a szerződtetése után sokat kritizált Dejan Kulusevskinek, aki kezd rácáfolni a negatív hangokra, hiszen eddigi 5 bajnokiján 2 gólt szerzett és 1 gólpasszt jegyzett. KULUSEVSKI GÓLJA ITT!

De itt még nem volt vége, a 27. percben Harry Kane is betalált, így a Leeds United egymást követő 5. (!) bajnokiján kapitulált legalább háromszor – ehhez hasonló gyengélkedést korábban csak a Sunderland hozott össze a Premier League-ben, 2005-ben. KANE GÓLJA ITT!

Az sohasem volt titok, hogy a „pávák” menedzsere, Marcelo Bielsa az offenzív játékot preferálja, de csapata gyenge védekezését mutatja, hogy az ezt megelőző négy PL-találkozóján 16 gólt (!) kapott, és a jelenleg futó évadában negyedszer vonult háromgólos hátránnyal a szünetre.

Egy kis stat: a Premier League történetében eddig egyetlen csapat sem kapott egy hónap alatt annyi gólt, mint a februárban 20-szor kapituláló Leeds.

Nem a Leedsen, sokkal inkább a több helyzetet is elpuskázó londoniakon múlt, hogy a második játékrészben sokáig nem nőtt a különbség a csapatok között. Nem törődött bele a helyzetbe Szon Hung Min, a 85. percben megadta a kegyelemdöfést a hazaiaknak (0–4). SZON GÓLJA ITT!

Szonnak Kane adta a gólpasszt, amellyel a nagyszerű támadóduó új rekordot állított fel: 37. alkalommal hozott össze együttesen gólt a Tottenhamnek a Premier League-ben, ezzel megelőzte a Didier Drogba, Frank Lampard párost (36).

ANGOL PREMIER LEAGUE
27. FORDULÓ
Leeds United–Tottenham Hotspur 0–4
(Doherty 10., Kulusevski 15., Kane 27., Szon Hung Min 85.) Brentford–Newcastle United 0–2 (Joelinton 33., Willock 44.)
Kiállítva: Dasilva (11., Brentford)
Crystal Palace–Burnley 1–1 (Schlupp 9., ill. Milivojevics 46. – öngól)
Manchester United–Watford 0–0
Brighton & Hove Albion–Aston Villa 0–2