Gólínség Manchesterben, döntetlennel végződött a derbi

B. A.B. A.
2020.12.12. 18:20
A védők remekeltek a manchesteri derbin (Fotó: AFP)
Nagy taktikai harcot igen, gólt nem hozott a Manchester United és a Manchester City derbije, így mindkét csapat egy ponttal gazdagodott a Premier League 12. fordulójában.

ANGOL PREMIER LEAGUE
12. FORDULÓ

MANCHESTER UNITED–MANCHESTER CITY 0–0
Manchester, Old Trafford. Vezette: Chris Kavanagh
MAN. UNITED: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Shaw – McTominay, Fred, P. Pogba – Bruno Fernandes – Rashford, Greenwood (Martial, 74.). Menedzser: Ole Gunnar Solskjaer
MAN. CITY: Ederson – Walker, Stones, Rúben Dias, Cancelo – Rodri, Fernandinho – Mahrez (Ferran Torres, 67.), De Bruyne, Sterling – Gabriel Jesus. Menedzser: Pep Guardiola

Sok helyzetet nem, kiélezett taktikai csatát és helyenként szemre is tetszetős, egyérintős játékot hozott a manchesteri derbi első félidője, melyet a fegyelmezett labda nélküli mozgás mellett hazai oldalon a veszélyes szögletek, míg a vendégeknél az életveszélyes kontrák határoztak meg.

Az első negyedóra tapogatódzása után Raheem Sterling és Kevin De Bruyne összjátéka okozott riadalmat a hazaiak védelmében, az angol támadó lövése végül a blokkban akadt el. Ennél is nagyobb lehetőség volt Rijad Mahrez ziccere, a gyors ellentámadás végén De Bruyne fantasztikus labdaérintéssel hozta helyzetbe csapattársát, David de Gea azonban bravúrral védett, a kipattanót pedig fölé vágta De Bruyne.

Ole Gunnar Solskjaer együttese a már említett sarokrúgásokkal veszélyeztetett főleg, ám sem Harry Maguire, sem Victor Lindelöf fejese nem talált kaput – míg Bruno Fernandes beindulásaira odaértek a vendégek védői.

A fordulás után maradt a forgatókönyv, attól eltekintve, hogy a második játékrész elején tizenegyeshez jutott az MU, ám a visszajátszásból kiderült, hogy lesen volt az angol támadó, így Chris Kavanagh visszavonta a büntetőt.

A Manchester City valamivel többet kockáztatott, a nagyobb helyzetek Pep Guardiola csapata előtt adódtak, de ezekkel nem tudtak élni Sterlingék, így maradt a gól nélküli döntetlen.0–0

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA
Később

21.00: Everton–Chelsea (Tv: Digi Sport1) – élőben az NSO-n!
Vasárnap
13.00: Southampton–Sheffield United (Tv: Spíler1)
15.15: Crystal Palace–Tottenham Hotspur (Tv: Spíler1)
17.30: Fulham–Liverpool (Tv: Spíler1) – élőben az NSO-n!
20.15: Arsenal–Burnley (Tv: Digi Sport2)
20.15: Leicester City–Brighton & Hove Albion (Tv: Spíler1)
Korábban
Wolverhampton Wanderers–Aston Villa 0–1 (El-Ghazi 94. – 11-esből)
Newcastle United–West Bromwich Albion 2–1 (Almirón 1., Gayle 82., ill. Furlong 50.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+3. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+1. PERC: Rodri lövése kis túlzással fű alatt suhant, nem volt rossz próbálkozás.

Két perc a ráadás.

90. PERC: Ez már veszélyesebb volt, nem sokkal tévesztette el a jobb felsőt a portugál.

88. PERC: Bruno Fernandes a tizenhatosról lőtt, Edersonnak ez nem okozott gondot.

87. PERC: Fernandinho sokadik szabálytalansága már sárga lapot ért.

81. PERC: De Bruyne lövése a sorfalról pattant vissza.

79. PERC: Az első sárga lapot Maguire kapta, Gabriel Jesust buktatta 20 méterre a kaputól. Ígéretes helyről jöhet szabadrúgással a City.

76. PERC: Rashford majdnem kibújt a védők közül, Ederson szólt és menetrendszerűen jött is.

74. PERC: Cserél Solskjaer is, Greenwood helyén Martial folytatja.

68. PERC: Gabriel Jesus háttal a kapunak kapta a labdát az ötösnél, lőni nem tudott, így visszagurította az érkező De Bryunének, a belga lövése elakadt Maguire-ben.

67. PERC: Az első csere, a nem sokat mutató Mahrezt Ferran Torres váltja.

66. PERC: Walker két ellenfelet is csúnyán átvert, a keresztlabda is kitűnő volt Sterlingnek, az angol megoldása azonban kevésbé volt eredményes, úgy szerelték, hogy kirúgás lesz.

60. PERC: Fernandinho unta meg a totojázást, a tizenhatos csücskéről a rövidet vette célba, de nem talált kaput.

54. PERC: Pogba kiugratása kissé kisodródott helyzetbe hozta Rashfordot, nem is tudta eltalálni a kaput az angol.

53. PERC: Fernandinho lövése megpattant, De Gea a szöglettől is megmentette csapatát.

52. PERC: Greenwood estében próbált lőni, nem jelentett veszélyt Ederson kapujára.

50. PERC: Gabriel Jesus túl sokat cselezett a tizenhatoson belül, Fred lelopta a lábáról a labdát.

49. PERC: Rashford valóban lesen volt, mégsincs tizenegyes!

Kicsit VAR-akozunk, Rashford lesgyanús helyzetből indult.

47. PERC: TIZENEGYES AZ MU-NAK! Rashford kapott remek indítást, egy csel után Walker megrúgta az angolt.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. PERC: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

Egy perc a ráadás.

44. PERC: Greenwoodnak a szűk terület is elég volt a lövéshez, Rúben Dias vetődött bele.

40. PERC: Újabb veszélyes hazai sarokrúgás, most Lindelöf fejese kerülte el a kaput.

3

5. PERC: NAGY LEHETŐSÉG! Remek kontra a City részéről, az egyérintős játék végén De Bruyne hozta ziccerbe Mahrezt, akinek lövését bravúrral védte De Gea, az ismétlés a belga középpályás vágta fölé.

31. PERC: Shaw szöglete után Maguire bólintott kapu fölé.

30. PERC: Ederson labdaeladáa után Rashford játszott Pogbához, nagyon kellett a blokk.

Az angol szövetségi kapitány, Gareth Southgate is ott ücsörög maszkban a lelátón.

27. PERC: Mahrez bal szélről érkező szabadrúgása után Stones fejelt, de nem találta el igazán jól a labdát Lindelöf mellett, így De Geának nem okozott gondot.

25. PERC: Gabriel Jesus! Mahrez ívelt a tizenegyesponthoz, a brazil támadó Wan-Bissaka szorításában lőtt kapu fölé.

23. PERC: Bruno Fernandes szabadrúgása megpattant a sorfalon, McTominay kiengedte szögletre a labdát.

21. PERC: Az első nagyobb lehetőség! Sterling egyérintőzött De Bruynével, az angol egy lövőcsellel elfektette a védőjét, egy másik mellett megtolta a labdát, ám a lövés elakadt a blokkban.

18. PERC: Lindelöf ívelt nagyszerűen Bruno Fernandes felé, aki kapásból próbálta kapura kanalazni a labdát, de csak minimálisan tudott hozzáérni.

17. PERC: Walker bedobása után Maguire fedezte a labdát, amíg az át nem haladt az alapvonalon.

15. PERC: Ismét a pályán a brazil.

14. PERC: Fred továbbra sincs teljesen jól, ápolni kell.

11. PERC: Lindelöf csúsztatása után a gólvonalnál bevetődő McTominay centikkel maradt le a labdáról.

11. PERC: Pogba jól látta meg Bruno Fernandest, akinek beadására odaért Rúben Dias, és szögletre mentett.

7. PERC: Rodri labdaszerzése után De Bruyne szöktette a beinduló Sterlinget, ám az angol nem tudta átvenni a labdát.

5. PERC: Fred kapott a lábához egy De Bruynéval való ütközés után, picit húzza is, de folytatja.

1. PERC: De Bruyne indítását lekapcsolták, az ismétlést De Gea húzta le.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A City indította útjára a labdát.

Mindkét csapat a hagyományos szerelésében: a United piros-fehérben, a City égszínkék-fehérben.

A derbit Chris Kavanagh vezeti.

A találkozót a Spíler1 élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Manchester United–Manchester City angol bajnoki mérkőzés online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Egymást igyekszik túllicitálni a Manchester United és City a játékosokra költött összegek nagyságában, de szombaton csak egyikük zárkózhat fel az élmezőnyhöz.

Manchester a trófeák városa?

Az utóbbi évek tapasztalataiból kiindulva ez mindenképpen kijelenthető, hiszen a United és City vetélkedésében nemcsak a szurkolók lelték örömüket, hanem a klubok is kupákkal gazdagodtak. A legutóbbi sikertelen „küldetésükig” a 2014–2015-ös évadig kell visszapillantanunk, azóta a Manchester United vitrinje négy trófeával gyarapodott, míg városi riválisa ennek dupláját gyűjtötte, köszönhető (részben) Josep Guardiola menedzser szerepvállalásának, aki 2016 nyarától dirigál. A katalán futballfilozófus természetesen minden anyagi támogatást megkapott klubjától, eddig 848 millió fontot költött az Angliában töltött évei során. A „vörös ördögök” sem akartak elmaradni vetélytársuktól, Ed Woodward vezérigazgató csaknem hétszázmillió fontot adott átigazolásokra. A játékoskeretek megerősítése fe­lemásra sikerült. Josep Guardiola hiába szerződtetett jószerével minden évben új középhátvédet, a védelem összeállításával továbbra is gondjai vannak. A Manchester United „melléfogásairól” hosszú listát lehetne készíteni, ehelyett talán érdemesebb Bruno Fernandessel foglalkoznunk. A 26 éves portugál támadó középpályás januárban érkezett a Manchester Unitedhez, és kiváló teljesítményének köszönhetően február és június után novemberben is a legjobbnak választották a Premier League-ben.

„Nehéz ezt az elismerést elnyerni, ezért büszke vagyok rá, hogy harmadszor részesülök benne – mondta Bruno Fernandes a Premier League hivatalos oldalának. – Azért választottam a Manchester Unitedet, hogy megnyerjem a Premier League-et, és úgy gondolom, megvan rá az esélyünk.”

Jelenleg csapatával nincs a top 5-ben (közvetlen mögötte a Manchester City áll), igaz, egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak, mint a dobogón szereplő gárdák. A manchesteri derbi egyik kérdése, melyik együttes kerülhet közelebb az élmezőnyhöz szombat este.

„Nem múlik rajta továbbjutás vagy kiesés, de értékes három pontot szerezhetünk az Old Traffordon – idézi Pep Guardiolát a manchestereveningnews.com. – A legjobbak között a helyünk, ezért minden bajnokinkat meg akarjuk nyerni az idény végéig. Nem is lehet más a célunk.”