Az utolsó pillanatban egyenlített az Everton az MU otthonában

T. D.T. D.
2021.02.06. 20:52
A második egyenlítő gól, előadja: Dominic Calvert-Lewin és az Everton (Fotó: AFP)
Fordulatos mérkőzésen 3–3-as döntetlennel zárult a Manchester United és az Everton találkozója a Premier League 23. fordulójában. Többször is úgy tűnt, hogy a hazaiak nyert helyzetben vannak, ám kétszer is egyenlítettek a vendégek.

ANGOL PREMIER LEAGUE
23. FORDULÓ
MANCHESTER UNITED–EVERTON3–3 (2–0)
Manchester,
Old Trafford,zárt kapuk mögött. Vezette:Moss
MU:
De Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Shaw – McTominay, Pogba (Fred, 39.) – Greenwood (Tuanzebe, 90+3.), B. Fernandes, Rashford – Cavani.Menedzser:Ole Gunnar Solskjaer
EVERTON:
Olsen – Holgate, M. Keane, Godfrey, Digne – Doucouré, T. Davies (Iwobi, 75.), A. Gomes – J. Rodríguez (Sigurdsson, 69.), Calvert-Lewin, Richarlison.Menedzser:Carlo Ancelotti
Gólszerző:
Cavani (24.), B. Fernandes (45.), McTominay (70.), ill. Doucouré (49.), J. Rodríguez (52.), Calvert-Lewin (90+5.)

A Manchester United a listavezető Manchester City, míg az Everton az ötödik West Ham United pontszámbeli beéréséért és az idegenbeli győzelmi sorozat ötmeccsesre nyújtásáért lépett pályára az Old Traffordon.

Az álmoskás kezdés után Ole Gunnar Solskjaer tanítványai kerültek előnybe: a 24. percben Marcus Rashford jobbról érkező beadásánál a hosszú oldalon érkező Edinson Cavani helyezkedett a legjobban, s három méterről a kapuba fejelt – 1–0.

A lassú és nagyjából kiegyenlített első szakasz után az Everton megtorpant, míg az MU egyre inkább nyeregben érezhette magát – még Paul Pogba első félidei sérülése ellenére is. A „vörös ördögök” az első gólnál történtekhez hasonlóan a jobb oldalon erőltették támadásaikat, ahol rendre nehéz helyzetbe hozták a liverpooli védőket. A második gól is ilyen szituációból született: a 45. percben Bruno Fernandes a jobb oldalon beadásra készült, de a játékot olvasva inkább a lövés mellett döntött – 16 méteres gyönyörű ívelése Robin Olsen keze fölött és a léc alatt vágódott be az Everton kapujába – 2–0.

A két manchesteri gól, az első félidő jelentős része és a második félidő első néhány perce alapján joggal gondolhattuk, hogy már csak „be kell gurulnia a célba” az MU-nak a második félidőben. Nem is tévedhettünk volna ennél nagyobbat: először Dominic Calvert-Lewin alapvonali beadása és David de Gea rossz kiütése után Abdoulaye Doucouré pofozta a kapuba a kipattanót, majd a vendégek első gólját szerző középpályás jobbról érkező tökéletes visszapasszát James Rodríguez váltotta gólra egy 13 méteres ballábas lövéssel – 2–2. Négy percen belül két gólt szerezve egyenlített az Everton a második félidő elején!

Azonban az MU nem riadt meg a hirtelen kapott két góltól, továbbra is sokat tett azért, hogy megnyerje a találkozót. Ennek megfelelően érkezett is a harmadik gól: Luke Shaw balról beívelt szabadrúgását a védők gyűrűjében a kapunak háttal álló Scott McTominay csúsztatta a bal alsóba – 3–2.

A hazaiak a folytatásban valamivel többet tettek a negyedik gólért, mint a vendégek a harmadikért, ám sokáig úgy tűnt, egyik fél sem jár sikerrel. Ám amikor már szinte mindenki elkönyvelte az MU győzelmét, jött a dráma: a 95. percben Lucas Digne balról középre ívelt beadását Michael Keane csúsztatta tovább, s a középen elsőként reagáló Dominic Calvert-Lewin az ötösről jobbal a kapuba pöckölte az Everton második egyenlítő gólját – 3–3.

Az MU bosszankodhat, mivel többször is lezárhatta volna a mérkőzést, ám az Everton egy pillanatig sem adta fel a küzdelmet, így egy pontot elvitt az Old Traffordról.

20. Sheffield United22321714–35–2111

95. perc: VÉGE! DRÁMAI FORDULAT AZ UTOLSÓ PILLANATBAN, MARAD AZ IKSZ!3–3!

95. perc: ILYEN NINCS, BEGYÖTRI AZ EGYENLÍTŐ GÓLT AZ EVERTON! Digne felívelt szabadrúgása után a továbbcsúsztatott labdára Calvert-Lewin csap le, a végállomás pedig manchesteri háló.
3–3!

95. perc: Tuanzebe kap is egyből egy sárga lapot. Még egy szabadrúgás a vendégeknek.

93. perc:
Greenwood lejön a végére, Tuanzebe váltja.

90. perc: négy perc lesz a ráadás.

88. perc: ÓRIÁSI EGYENLÍTÉSI LEHETŐSÉG!
Calvert-Lewin veszi el a labdát erőszakosan – a hazaiak szerint szabálytalanul – Maguire-től, jó passza után Richarlison lő középről, de a kapu mellé lő!

86. perc: DIGNE TÜZEL!
Jó összjáték után balról próbálkozik a francia balbekk, ám az oldalhálót találja el a labdával!

83. perc:
még egy fordulat esetleg…?

81. perc:
Fernandes lövi el, ám túl sok erőt tesz bele, így kapu fölé megy a labda.

80. perc:
Keane buktatja Rashfordot a tizenhatos vonalánál. Szabadrúgás az MU-nak.

78. perc: KÖZEL A NEGYEDIKHEZ AZ MU!
Fernandes jó kiugratása után Rashford nem lő egyből, hanem a kifutó Olsen mellett visszafordul és ballal tüzel, de nem találja el a kaput!

77. perc:
támad az MU, többen is tüzelhetnének, végül Fernandes ível kapura, de nem találja el.

76. perc:
De Gea fogja meg a labdát egy veszélyes liverpooli akció végén, de az asszisztens beinti a lest, így tulajdonképpen mindegy is, mi a támadás vége.

75. perc:
Davies helyére Iwobi jön a folytatásban.

74. perc:
Sigurdsson jobbról íveli be a vendégek szabadrúgását, Cavani fejeli ki a labdát.

72. perc:
Talán védhető fejes lett volna ez, de amellett, hogy a kapus szempontjából kissé szerencsétlen ívben érkezett a labda, Olsen még meg is csúszott a vetődéskor.

70. perc: MEGINT VEZET AZ MU, MCTOMINAY! Shaw balról íveli középre a szabadrúgást, McTominay a védők gyűrűjében, a kapunak háttal csúsztat, Olsen nem ér oda a bal alsóba tartó labdára! 3–2!

69. perc:
James Rodríguez lemegy, Sigurdsson érkezik az Evertonnál.

66. perc:
gyors MU-támadás végén Cavani emeli át a labdát balról a túloldalra Fernandesnek. A portugál a kapunak háttal, akrobatikus mozdulattal lőne, de Godfrey közbelép – veszélyes játék miatt az Everton jöhet szabadrúgással.

63. perc: OLSEN VÉD ZICCERT!
Cavani jól továbbítja a labdát a balján felbukkanó Rashfordnak, aki némi labdacipelés után kissé nehéz szögből lő, véd az Everton kapusa!

60. perc:
Fernandes ível be jobbról, de ez az átadás nagyon pontatlan, még a túloldalon érkező Shaw sem érheti el.

58. perc:
Lindelöf fejel a szögletnél, de nem találja el jól, kirúgják a vendégek a labdát.

54. perc:
még a második félidő első néhány percében is minden jel arra utalt, hogy ez a meccs az MU-é lesz. Erre tessék!

52. perc: GÓL LESZ! EGYENLÍT AZ EVERTON! Doucouré a tizenhatoson belülről, jobbról passzol vissza az őrizetlen James Rodrígueznek, aki egy átvétel után 13 méterről ballal a bal alsóba lő! 2–2!

51. perc:
így lesz 3–0 helyett 2–1 egy mérkőzés állása… Mi lesz még itt?

49. perc: SZINTE A SEMMIBŐL SZÉPÍT AZ EVERTON! A bal oldalon támadnak a vendégek, Davies Maguire mögé bepasszolt labdája pont jó Calvert-Lewinnak. Az Everton kilencese jobb külsővel bead, De Gea azonban éppen a középen érkező Doucouré elé üti a labdát, aki 4 méterről, ballal a kapuba pofozza a kipattanót. 2–1!

47. perc: SHAW TÜZEL!
Cavani 15 méteren, kissé balra visszateszi a labdát a középen jó ütemben érkező védőnek, ám egyből leadott lövését Olsen kiüti!

46. perc: FOLYTATJUK!

45+1. perc:
Calvert-Lewin elpuskáz még egy helyzetet, majd harsan a síp, VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45. perc: REMEK GÓL, KETTŐVEL MEGY AZ MU! Lassan adogat az Everton térfelén a United, Wan-Bissaka továbbítása után Bruno Fernandes jobbról beadásra készül, de Davies mozgását látva inkább lő 16-ról. Remekül megemeli a labdát, amely a léc alatt, de Olsen keze fölött a kapuba vágódik. 2–0!

43. perc: FRED LŐ EGYET!
Rashford cselei után kapja meg a labdát a nemrég beállt középpályás, jobbal próbálkozik, de kissé eltöri a labdát, így ebből sincs gól.

41. perc: EGY HELYZET A VENDÉGEKNÉL!
Lindelöföt kerítik be a vendégek az oldalvonalnál, a védő által elszórt labdát Richarlison tekeri kapura. De Gea elindult kifelé, így nem volt a gólvonalnál, de végül kissé pontatlan a lövés, így nem is kell beavatkoznia.

40. perc:
Greenwood játszik össze szépen Cavanival, ám egy csel után Gomes áll az útjába.

39. perc:
már érkezik is Fred Pogba helyére.

38. perc: Pogba megsérül!
A jobb combját fájlalja a francia középpályás egy átadást követően.

37. perc:
megint a jobbon támad az MU, Cavanit Digne buktatja. Fernandes kapura rúgja a szabadrúgást, de a nem túl erős és pontos lövést Olsen simán fogja.

35. perc:
McTominay passza után Wan-Bissaka ad erősen középre, Cavani nem találja el jól a labdát.

32. perc:
McTominay ível jobbról középre, ám ezt a labdát Olsen simán lehúzza.

29. perc:
Doucouré kap egy kisebb csomagot a bokájára Pogbától, saját térfeléről jöhet szabadrúgással az Everton.

25. perc: gyakorlatilag a meccs első komolyabb helyzetéből gól született, jó kérdés, vajon tud-e reagálni az Everton.

24. perc: OTT A GÓL, VEZET AZ MU! Szépen építgeti a támadását a jobb oldalon a hazai csapat, végül a tizenhatos sarkához közel Rashford szánja el magát beadásra. A precíz ívelésre az őrzőitől meglépő Cavani érkezik a hosszú saroknál, és 3 méterről a kapuba fejel! 1–0!

22. perc: VÉGRE VALAMI!
Greenwood jobbról támadva nagyszerű cselekkel veri át emberét, de a lövésnél rosszul találja el a labdát, így az elmegy keresztbe a kapu előtt.

22. perc:
Calvert-Lewin akár lőhetne is megiramodása után , de Shaw becsúszva ment.

19. perc: Veszélyes beadás!
Greenwood ível középre jobbról, Holgate fejeli ki.

15. perc:
az első negyedóra elteltével kijelenthetjük, hogy eddig nem túlságosan eseménydús a találkozó. Talán egy hajszálnyival az Everton volt aktívabb a támadásépítések tekintetében, de gólhelyzetet egyik oldalon sem láttunk.

14. perc:
ezúttal Richarlison ad be balról, eljut a labda Calvert-Lewinhoz, de védője szorításában nem tud lőni.

11. perc:
liverpooli akció, Digne két beadása is levágódik az MU védőiről. Szöglet.

9. perc:
Bruno Fernandes a földön Davies jóvoltából, MU-szabadrúgás.

8. perc:
Solskjaer tisztelettel beszélt a mai ellenfélről, mondván: „Nagyszerű csapat, amely megnyerte legutóbbi négy meccsét idegenben. Láthatóan remekül teljesít az otthonától távol, így jól kell teljesítenünk.”

6. perc:
a belső védő, Lindelöf indít egyedül támadást, nem is halad rosszul, de Keane a tizenhatos vonalánál véget vet a szólónak.

5. perc:
Pogba íveli a labdát jobbra Rashford felé – túl hosszan.

2. perc:
jön az első szöglet, mégpedig az MU részéről, Cavani lövésébe érnek bele a vendégek.

1. perc: KEZDÜNK!
Az MU piros mezben, fehér nadrágban és fekete sportszárban játszik, az Everton kék meze és nadrágja mellé fehér sportszár dukál.

ELŐZMÉNYEK

A második helyen álló Manchester United a hetedik Evertont fogadja az Old Traffordon a Premier League-ben. Az MU egy győzelemmel pontszámban beérheti a vasárnap a Liverpool ellen pályára lépő Manchester Cityt, míg az Everton az ötödik West Ham Unitedhez zárkózhat fel.

A „vörös ördögök” sorozatban harmadik Premier League-mérkőzésüket fejezhetik be veretlenül, ha pontot szereznek – a Sheffield United elleni vereség óta az Arsenal elleni 0–0-t és a Southampton elleni kilences „mészárlást” tudja felmutatni a csapat. Az Everton legutóbb a Leeds Unitedet verte 2–1-re, azelőtt a Newcastle Unitedtől kikapott a gárda, míg a Leicester Cityvel ikszelt. A liverpooliak megnyerték legutóbbi négy idegenbeli mérkőzésüket.

A két csapat legutóbbi két ütközetét az MU nyerte, ráadásul mindkettőt idegenben. Azelőtt két kétgólos döntetlent játszottak a felek, az Everton legutóbbi sikeréhez 2019 áprilisáig kell visszamennünk, akkor viszont négygólos diadalt aratott a kékmezes alakulat.

A Manchester United számára történelmi szempontból is fontos a mai mérkőzés, hiszen 1958-ban éppen ezen a napon csapódott be a csapatot szállító repülőgép Münchenben. A baleset összesen 23 emberéletet követelt, a klub nyolc játékosa és három további alkalmazottja is elhunyt.

Ole Gunnar Solskjaer Phil Jonesra és Eric Baillyre nem számíthat ma, míg Carlo Ancelottinak Jean-Philippe Gbamint, Jordan Pickfordot és Allant kell nélkülöznie.