Rashford két gól, egy gólpassz – az MU az eddig hibátlan Arsenalt is legyőzte

CSELŐTEI MÁRKCSELŐTEI MÁRK
2022.09.04. 17:15
Marcus Rashford volt a hős: 2 góllal és 1 gólpasszal vette ki a részét a sikerből (Fotó: AFP)
A Manchester United a debütáló Antony góljával és Marcus Rashford duplájával 3–1-re legyőzte az eddig hibátlan Arsenalt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 6. fordulójának vasárnapi játéknapján.

ANGOL PREMIER LEAGUE
6. FORDULÓ
Manchester United–Arsenal 3–1 (1–0)

Manchester, Old Trafford. Vezette: Tierney
Man. United: De Gea – Dalot, Varane, Lisandro Martínez (Maguire, 80.), Malacia – McTomminay, Eriksen – Antony (C. Ronaldo, 58.), B. Fernandes, Sancho (Fred, 67.) – Rashford (Casemiro, 80.). Menedzser: Erik ten Hag
Arsenal: Ramsdale – White (Tomijaszu, 80.), Saliba, Gabriel, Zincsenko (Nketiah, 74.) – Lokonga (F. Vieira, 74.), Xhaka – Saka, Ödegaard (Smith Rowe, 74.), Martinelli – Jesus. Menedzser: Mikel Arteta
Gólszerző: Antony (35.), Rashford (66., 76.), ill. Saka (60.)

A Manchester Unitednél ezúttal is kimaradt a kezdőből Cristiano Ronaldo, ahogyan Casemiro is, de a 100 millió euróért szerződtetett brazil szélső, Antony már az első perctől megkapta a lehetőséget. Az Arsenalnál a meccs előtt kérdéses három játékos, Martin Ödegaard, Aaron Ramsdale és Oleszandr Zincsenko egyaránt ott lehetett a pályán.

Az MU kezdett bátrabban, Antony sokszor egy az egy elleni szituációba került, Diogo Dalot jobb oldali beadásai pedig többször is veszélyt okoztak. Egy idő után azonban elkezdett működni az Arsenal letámadása, Mikel Arteta csapata pedig egyre több labdát szerzett, egyre inkább meg tudta tartani a labdákat és helyzetekig is eljutott.

Bukayo Saka kiugratását követően Gabriel Martinelli meg is szerezte a vezetést az Arsenalnak a 12. percben, ám Ödegaard szabálytalanul szerzett labdát, így érvénytelenítették a találatot. Ezt követően is a londoniaknak volt több lehetőségük – főleg Martinelli és Ödegaard révén – de időnként az MU is veszélyesen tudta kihozni a labdát.

A 35. percben aztán egy jó manchesteri akció végén Marcus Rashford passzolt a 16-oson kívülről okosan Antonynak, aki a higgadtan, szépen lőtte ki a hosszú alsó sarkot a jobb oldalról, így góllal debütált az Old Traffordon (1–0).

Antony szerzett vezetést az MU-nak (Fotó: AFP)

A félidő végét megnyomta az Arsenal, de David de Gea többször is közbeavatkozott, majd a második játékrészt is Artetáék kezdték jobban, lendületesebben. Ödegaard és Saka is kihagyott egy nagy lehetőséget ebben az időszakban. A 60. percben aztán Saka révén össze is jött az egyenlítés (1–1) az Arsenalnak, de nem sokáig örülhettek ennek Artetáék...

A 66. percben ugyanis Bruno Fernandes szenzációs labdával ugratta ki Marcus Rashfordot, aki lehagyta védőit és magabiztosan fejezte be az akciót (2–1). Kilenc perccel később újra Fernandes adott pazar passzt a kiugró Christian Eriksennek, aki ziccerben Rashfordhoz passzolt, ő pedig a félig üres kapura nem hibázott – ezzel meglett a duplája (3–1).

A hajrában voltak helyzetei az Arsenalnak, de nemhogy egyenlíteni, szépíteni sem tudott, így elvesztette veretlenségét, a Manchester United pedig zsinórban a negyedik meccsét is megnyerte. Cristiano Ronaldo a kispadról már korán beállt, de nem volt jelentős hatása a meccsre.

TOVÁBBI EREDMÉNYEK A FORDULÓBÓL
Vasárnap játszották
Brighton–Leicester City 5–2
(L. Thomas 10. – öngól, Caicedo 15., Trossard 64., Mac Allister 71., 90+7. – az elsőt 11-esből, ill. Iheanacho 1., Daka 33.)

Szombaton játszották
Aston Villa–Manchester City 1–1 (Bailey 74., ill. Haaland 50.)
Brentford–Leeds United 5–2 (Toney 30. – 11-esből, 43., 58., Mbeumo 82., Wissy 90+2., ill. Sinisterra 45+1., Marc Roca 79.)
Newcastle United–Crystal Palace 0–0
Nottingham Forest–AFC Bournemouth 2–3 (C. Kouyaté 33., B. Johnson 45+2. – 11-esből, ill. Billing 51., Solanke 63., J. Anthony 87.)
Tottenham Hotspur–Fulham 2–1 (Höjbjerg 40., Kane 75., ill. A. Mitrovics 83.)
Wolverhampton Wanderers–Southampton 1–0 (Daniel Podence 45+1.)
Chelsea–West Ham United 2–1 (Chilwell 76., Havertz 88., ill. Antonio 62.)

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

90+4. perc: Fábio Vieira távolról lőtt kapura, de nem volt elég veszélyes, ez lehet a vége.

Négy perc a ráadás.

Vieira, Martinelli és Jesus is próbálkozott az utóbbi percekben, de nem tud szépíteni az Arsenal.

88. perc: Saka is kapott egy lapot.

82. perc: Harry Maguire máris kap egy lapot.

81. perc: Maguire váltja le Lisandro Martínezt, Casemiro a megsérülő Rashford helyére jön. A túloldalon Tomijaszu White-t helyett a pályán.

77. perc: Gabriel Jesus sárga lapot kap.

76. perc: GÓÓÓL! RASHFORD DUPLÁZIK, KETTŐVEL MEGY AZ MU! Fernandes szenzációs labdát adott a kiugró Eriksennek, aki ziccerben lepasszolta a labdát a hosszún érkező Rashfordnak, ő pedig a hálóba lőtt. 3–1

74. perc: Hármas csere a londoniaknál – Smith-Rowe, a debütáló Fábio Vieira és Nketiah jött be, Ödegaard, Lokonga és Zincsenko le.

71. perc: Scott McTomminay kapott egy megérdemelt lapot.

69. perc: Most az MU szorítja kapujához az Arsenal – Bruno Fernandes és Ronaldo is próbálkozhatott rövid időn belül.

67. perc: Fred jött be Sancho helyére az MU-nál.

66. perc: GÓÓÓL, MÁRIS VISSZASZERZI A VEZETÉST AZ MU! Hátul szerzett labdáta a Manchester United, majd Bruno Fernandes zseniális labdával ugratta ki Rashfordot, aki lefutotta védőit, s bár kicsi megpattant lövése, Ramsdale hálójában kötött ki. 2–1

60. perc: GÓÓÓL, EGYENLÍT AZ ARSENAL! Ödegaard tizenhatoson belülre juttatott kulcspassza után Jesus nem tudta átvenni a labdát, de Dalot tisztázása kísérlete Saka lábán kötött ki, aki a félig üres kapuba passzolt. 1–1

58. perc: Az első csere a meccsen – a debütáló gólszerző Antony ment le, Cristiano Ronaldo a pályán az MU-nál.

52. perc: HELYET, HELYZET HÁTÁN! Előbb Ödegaard előtt adódott nagy lehetőség, de eltörte a labdát, majd Saka cselezte helyzetbe magát, de nem tudta kilőni a hosszút, majd a földre került – ápolják.

Jobban, lendületesebben, veszélyesebben kezd az Arsenal.

FOLYTATÓDHAT A RANGADÓ!

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45+2. perc: Antony észrevette, hogy Ramsdale távol áll kapujától, így távolról próbálkozott, de az angol kapus odaért.

Három perc a ráadás.

44. perc: Saka vállalkozott egy lövéssel a tizenhatoson kívülről, de veszélytelen volt.

ANTONY GÓLJA ITT!

40. perc: Ismét a norvég került gólhelyzetbe – most beszorul a Manchester United.

38. perc: Ödegaard és Saka összjátéka után veszélyesen került a labda középre, ám de Gea megszerezte a labdát.

35. perc: GÓÓÓL, VEZET A MANCHESTER UNITED! Remek támadás a hazaiaktól, Rashford a tizenhatostól nem messze Antonyt léptette ki, a brazil szélső pedig higgadtan a hosszú alsóba gurított, így góllal debütál az MU-ban. 1–0

32. perc: MICSODA AKCIÓ VOLT! Hosszan labdajáratás után Ödegaard ívelte be a labdát Martinellinek, aki a rövidnél fejelhetett közelről, de a spanyol kapus ismét védett.

29. perc: Martinelli jutott el nehéz helyzetből lövésig, a labda megpattant, de David de Gea hárítani tudott.

27. perc: Lokonga talpalta le Bruno Fernandest, utóbbi lent maradt.

24. perc: Saliba buktatta a kontrával meginduló Sanchót, járt a lap.

22. perc: Antony jó 20 méterről próbálkozott meg egy tekeréssel, de nem járt közel a kapuhoz.

19. perc: Szöglet után Gabriel Jesus fejelhetett kissé kisodródva, de nem talált kaput.

Az első percekben inkább az MU irányított, de egyre jobban működik az Arsenal presszingje, ez pedig több labdaszerzést, és labdatartást eredményez a londoniaknál.

NEM ADJÁK MEG, ÖDEGAARD SZABÁLYTALANUL SZERZETT LABDÁT, MARAD A 0–0

12. perc: GÓÓÓL! VEZET AZ ARSENAL? Saka kiugratása után Martinelli fejezte be az akciót, de lehetséges szabálytalanság miatt még videózzák az esetet.

9. perc: Xhaka középre tett labdája megpattant, Saliba elé került, aki nem találta el a kaput. Sűrűsödnek a helyzetek.

8. perc: Antony tette vissza a labdát sarokkal Dalotnak, ő beadta, Eriksen pedig a hosszú saroknál lőtt – melllé.

7. perc: Gabriel Jesus maradt lent a földön, fejsérülés gyanúja miatt le is kellett mennie a partvonalon túlra.

4. perc: Xhaka jó 20 méterről próbálkozott egy lövéssel, de hamar elakadt a blokkban.

2. perc: Dalot tűnt fel a bal oldalon, a tizenhatoson belül aztán középre tette a labdát, de Xhaka közebszólt.

1. perc: Az MU vörösben, az Arsenal feketében. Előbbi kezdett.

ELKEDZŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Antony kezd az MU-ban, Cristiano Ronaldo és Casemiro a kispadon. A túloldalon Martin Ödegaard, Olekszandr Zincsenki és Aaron Ramsdale is kezdhet.

Hamarosan kezdődik a Manchester United–Arsenal PL-rangadó...

ELŐZMÉNYEK

A vendéglátó Manchester United két vereséggel indította az új idényt Erik ten Haggal a kispadon, majd legyőzte a Liverpoolt és a rá következő két mérkőzésen is győztesen hagyhatta el a pályát, így 5 forduló után 9 ponttal áll.

Az Arsenal meseszerűen kezdte a 2022–2023-as évadot, Mikel Arteta csapata mind az öt eddigi mérkőzését megnyerte, így hibátlanul, 15 ponttal áll, s akkor is marad a hatodik forduló után a tabella élén, ha kikap az MU-tól.

A manchesteriek kezdőjében ezúttal sincs ott az ötszörös aranylabdás Cristiano Ronaldo, ahogyan a Real Madridtól idén nyáron szerződtetett brazil Casemiro sem, ám honfitársa, a 100 millió euróért igazolt Antony bekerült a kezdő 11-be. Aaron Wan-Bissaka és Anthony Martial sérüléssel bajlódik.

Az Arsenalnál Martin Ödegaard, Aaron Ramsdale és Olekszandr Zincsenko játéka is kérdéses volt, de mindhárman ott vannak a kezdőben. Mohamed Elneny, Thomas Partey és Reiss Nelson hiányzik.

Az előző idényben mindkét csapat nyert egymás ellen hazai pályán: a Machester United 3–2-re, az Arsenal 3–1-re.

ÜDVÖZÖLJÜK OLVASÓINKAT A MANCHESTER UNITED–ARSENAL LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁBAN!