Zsinórban huszadszor is nyert a Man. City, most a West Ham Unitedet verte meg

2021.02.27. 13:20
Soucek és Ferran Torres küzdenek a labdáért (Fotó: AFP)
A Manchester City hazai pályán 2–1-re legyőzte a West Ham Unitedot az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 26. fordulójában.

ANGOL PREMIER LEAGUE
26. FORDULÓ
Manchester City–West Ham United
2–1 (1–1)
Manchester, Etihad Stadium, zárt kapuk mögött.V: Michael Oliver
MAN. CITY
: Ederson – Walker, Stones, R. Dias, Zincsenko – De Bruyne, Fernandinho, Gündogan (Rodri, 89.) – Mahrez, Agüero (Gabriel Jesus, 61.), Ferran Torres (Foden, 66.)
Menedzser: Pep Guardiola
WHU: Randolph – Diop, Dawson, Cresswell – Coufal, Soucek, Rice, B. Johnson (Bowen, 83.)– Fornals, Lingard – Antonio (Benrahma, 83.)
Menedzser: David Moyes
Gólszerző: R. Dias (30.), Stones (68.) ill. Antonio (43.)

A zsinórban 20. megnyert tétmeccsére hajtó Manchester City kifejezetten fásultan kezdte a mérkőzést a WHU ellen. A vendégek ugyan kevesebbet birtokolták a labdát, de helyzetek számában bőven Pep Guardiola csapata fölé nőttek. Nem volt nehéz: a Citynek 30 percig egyetlen gólszerzési kísérlete sem akad. A 31. percben viszont rögvest gólt szerzett az elsőből: az idénybeli 11. gólpasszát jegyző Kevin De Bruyne jó 30 méterről ívelte be a labdát, középen pedig a karrierje első PL-találatát szerző Rúben Dias érkezett és a hálóba fejelt (1–0).

A gól azonban nem törte össze David Moyes csapatát, sőt, a 39. percben egy ígéretes jobb oldali akció végén Michail Antonio találta el centerből a jobb kapufát. A 43. minutumban már nem volt szerencséje a Citynek, a WHU ismét a rendre előre húzódó Olekszandr Zincsneko helyén vezetett akciót, a centerezést követően Jesse Lingard lövését a hosszúnál érkező Antonio pofozta a hálóba (1–1).

A City fordulást követően sem tudott igazán felpörögni, a nagyobb helyzetek ezúttal is a vendégek előtt adódtak. A 68. percben viszont ezúttal is – szinte a semmiből – a manchesteriek tudtak gólt szerezni, Rijad Mahrez centerezése után a másik középhátvéd, John Stones vette be a kaput (2–1).

A City ezzel megszerezte a három pontot, és a hőn áhított 20. sikert.

20. Sheffield United25322015–41–2611

90+4. perc: VÉGE!

90+3. perc: Fernandinho kap sárgát.

Négy perc a tervezett ráadás!

89. perc: Rodri jön be, Gündogant váltja.

84. perc: Antonio helyén Benrahma, Johnson helyén Bowen..

82. perc: Foden lövi be balról a szögletet, élesen száll a kapu elé, Randolphnak kell résen lenni.

79. perc: Mahrez lő kissé jobbról, 16 méterről, ezt a kísérletet is blokkolják.

73. perc: Edersont kell ápolni.

71. perc: Dawson próbálkozik meg egy távoli fejessel, de elmegy a kapu jobb oldala mellett.

68. perc: GÓÓÓÓÓL! Zincsenko teszi ki a labdát jobbra Mahreznek, aki két csel után tökéletes ütemben teszi vissza azt az érkező Stonesnak, aki 8 méterről a hálóba lő! 2–1

66. perc: Foden váltja Torrest.

65. perc: Kyle Walker ugratná ki Jesust, de a brazil lesre futott.

61. perc: Gabriel Jesus be, Agüero le.

57. perc: De Bruyne gyorsít fel a 16-os előterében, megcsinálja a cselt, egészen az ötös vonaláig jut, jobbról lő, de itt blokkolni tudják.

55. perc: Walker lőtt 22 méterről, kissé jobbról, futtából a jobb alsó mellé.

Randolph egyelőre tudja folytatni, de a cserekapus David Martin elment melegíteni.

Közben a Lukasz Fabianskit helyettesítő Randolphot kell ápolni. A kirúgásnál húzódhatott meg...

49. perc: Lingard esett nagyot Fernandinho mellett a 16-oson belül, Oliver továbbot int, a visszajátszások alapján helyesen.

46. perc: A City útjára indította a labdát a második félidőben!

SZÜNET

45+1. perc: Vége az első félidőnek!

Egy perc a tervezett ráadás!

43. perc: GÓÓÓÓÓL! EGYENLÍT A WEST HAM! Coufal fut be ezúttal az ismét Zincsenko előrefutásával nyíló területbe, az ötös jobb oldalától erőből lövi középre, Lingard a hosszú alsót veszi célba állítgatás nélkül, ott pedig a berobbanó Antonio biztosítja be a találatot – alig egy méterről, 1–1!

40. perc: Lingard próbálkozott meg egy lövéssel jobbról, 19 méterről, Ederson magabiztosan védi (szinte lenyelni) a labdát a bal kapufánál helyezkedve.

39. perc: MICSODA LEHETŐSÉG! Lingard fut be a Zincsenko mögött nyíló üres területre, jobbról laposan centerez, Fronals a 16-oson belül tovább teszi az érkező Antoniónak, aki felpörgeti magának, majd 13 méterről, szinte középről a jobb kapufát találja el.

Ez a két csapat 40. találkozója a PL-ben, az eddigi mérkőzésekből 23-szor a City, csupán kilencszer a WHU bizonyult jobbnak. A City hazai pályán a 16. sikerét szerezheti meg londoni ellenfelével szemben.

33. perc: Mahrez indul a saját térfeléről, Randolphnak kell kisprintelnie a kapujából és a 16-oson kívül tisztázni előle.

31. perc: Ferran Torres próbálkozik meg egy átlövéssel kissé balról, Randolph magabiztosan védi!

Ez volt Rúben Dias első gólja a Premier League-ben! Egyúttal KDB 11. gólpassza az idényben!

30. perc: GÓÓÓÓÓL! A semmiből megszerzi a vezetést a Manchester City: De Bruyne a kaputól jó 30-35 méterre beíveli a labdát, a hosszúnál az ötös magasságában érkezik Dias és Randolph kezei közt, erőből a léc alá bólint! 1–0

29. perc: De Bruyne jobbról, a szabadrúgásból érkező beadását Dawson fejeli ki az érkezők elől.

28. perc: Johnson rántja le Mahrezt a 16-os jobb oldalánál, a kaputól 18-20 méterre. Sárga.

24. perc: Egészen meghökkentő ez is, a PL statisztikusai szerint nemhogy pontos próbálkozása, még gólszerzési kísérlete sem volt a Citynek. Ezzel szemben a WHU-nál három próbálkozás, köztük egy kaput eltaláló a mérleg.

Ederson marad a földön, de pár pillanat pihenő után folytatódhat a játék.

18. perc: Lingard lő 17 méterről, balról, Stones lábáról felperdül, Soucek az ötös jobb sarkától visszafejeli középre a levegőben felé szálló labdát, ott Antonio ugrik fel fejelni, ütközik a kapussal, a labda pedig elcsorog a jobb kapufa mellé.

A WHU 1986-ban végzett legutóbb az első négy között az angol élvonalban, akkor fennállása legjobb helyezését elérve harmadik lett.

13. perc: De Bruyne indul meg egy csellel a 16-os bal oldalánál, a kaputól 8 méterre a jobb kezénél érkező Torres elé passzol, aki ahogy lőne, két védő összezár előtte, a lövés végül Rice-ról vágódik oldalra.

11. perc: De Bruyne végezhet el egy szabadrúgást a kaputól 28 méterre, kissé jobbról, de a beívelése nagyon lapos, Rice már a 16-os vonalában kivágja.

Eddig a City jóval többet birtokolja a labdát, de a WHU magasan letámad, így igyekszik már a kezdeti lépéseknél megnehezíteni a manchesteriek labdakihozatalát.

5. perc: Ederson kissé röviden kipasszolt labdájánál kell résen lennie Fernandinhónak, aki a letámadó londoniak elől az utolsó pillanatban vágja ki oldalra a labdát.

A City zsinórban a 20. megnyert tétmeccsére hajt. Szűk két óra múlva kiderül, összejön-e. A bajnokságban 13 meccses sorozatnál jár.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

MECCS ELŐTT

De Bruyne is kezd (Fotó: AFP)

A West Ham a legutóbbi 11 bajnokijából csupán egyet vesztett el és a riválisok botlásainak is köszönhetően immáron Bajnokok Ligája-indulást érő, 4. helyen áll a ligában.

A Manchester City zsinórban 19 megnyert tétmeccsnél jár, a legutóbbi sikerét épp Budapesten, a Borussia Mönchengladbach pályaválasztása mellett megrendezett BL-meccsen érte el.

A City a legutóbbi 13 tétmeccsén nem kapott ki a West Hamtől. 2015 októberében viszont épp az Etihadban nyert legutóbb a londoni együttes. Akkor Victor Moses és Diafra Sakho góljával hamar kétgólos előnyre tett szert a WHU, ami után Kevin De Bruyne csak szépíteni tudott.

Agüero október 24-e óta először a City kezdőjében kap helyet.