Johnstone bravúrjai egy pontot értek a WBA-nak a Man. City otthonában

K. T. I.K. T. I.
2020.12.15. 20:50
Gündogan lőtte a meccs első gólját, ami végül viszont csak egy pontot ért (Fotó: AFP)
A Manchester City hazai pályán csupán 1–1-es döntetlent tudott játszani az újonc és kiesés elől menekülő West Bromwichcsal az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 13. fordulójában.

ANGOL PREMIER LEAGUE
13. FORDULÓ

Manchester City–West Bromwich Albion1–1 (1–1)
Manchester,
Etihad Stadium, zárt kapuk mögött. V: Peter Bankes.
MAN. CITY:
Ederson – Cancelo, Rúben Dias, Aké, B. Mendy (Walker, 75.) Rodri, Gündogan – Foden (Agüero, 75.), De Bruyne, Sterling – Gabriel Jesus
Menedzser:
Pep Guardiola
WBA: Johnstone – Furlong, Ajayi, D. O'Shea, Gibbs – Livermore (Krovinovic, 80.) – Diangana, Gallagher, Sawyers, M. Phillips (Peltier, 87.) – Grant (Austin, 70.)
Menedzser: Slaven Bilic
Gólszerző:
Gündogan (30.), ill. Rúben Dias – öngól (43.)

Az már egy ideje látszik, hogy Pep Guardiola Manchester Cityjének támadógépezete akadozik, a védelemre viszont kevés panasza lehet a spanyol menedzsernek. Zsinórban a hetedik kapott gól nélküli meccsére készülhetett az együttes, amely az újonc és az erőviszonyokat tekintve sokkal hátrébbre taksált West Bromwich Albiont fogadta.

A két csapat úgy futott ki az Etihad gyepére, hogy legutóbbi tizenhat találkozójuk alkalmával egyszer sem tudott nyerni a birminghami gárda, sőt, pontot is csak egyszer, még 2011-ben szerzett.

Kevés jele mutatkozott annak, hogy a pocsék sorozat épp ma szakadhat meg, ám a WBA összehozta a bravúrt. Ehhez pedig két dolog kellett: hogy a City több mint 10 órányi játék után ismét gólt kapjon tétmérkőzésen; valamint hogy Sam Johnstone ismét szenzációs formát mutasson.

A Manchester Unitedban nevelkedett – így a City otthonában alighanem extra motivációval pályára lépő – 27 éves kapus az első játékrész gólváltása után (Ilkay Gündogan léc alá küldött lövésére Semi Ajayi Rúben Diason megpattanó labdájával válaszolt a West Brom) ihletett formát mutatott, a hajrában Gündogan és Raheem Sterling közeli fejesénél is szenzációs bravúrral védve.

A City hiába birtokolta 77 százalékban a labdát, hiába volt ellenfeléhez képest több mint háromszor annyi pontos passza, s akadt a 90 perc alatt 26 gólszerzési kísérlete (ebből hét kaput el is találó lövés vagy fejes), nem tudta megszerezni a három pontot.

VÉGE!

90+4. perc: Aké kapott egy sárgát!

90+4. perc: EGÉSZEN HIHETETLEN! JOHNSTONE ÚJABB BRAVÚRJA! Walker jó 35 méteres beadása után Sterling előzi meg a védőjét az ötös vonalában, lefelé bólintja meg a labdát, de a kapus lábbal megint menteni tud! Óriási reflexmozdulat!

90+3. perc: Gündogan végzi el a Sterling által kiharcolt szabadrúgást a 16-os bal oldalától, a lövése az oldalhálóban köt ki! Ha lenne közönség, egy része biztos gólt kiáltott volna!

90+2. perc: Sawyers is kap egy sárgát a végére, ő is Sterlinggel szemben volt szabálytalan.

90. perc: Peltier rúgta meg Sterlinget. Sárga.

90+1. perc: JOHNSTONE! Jobbról száll középre a labda, Gündogan bújik ki a védők közül, 6 méterről, kissé balról fejel, az angol kapus azonban lábbal óriásit véd!

90. perc: Négy perc a tervezett ráadás!

88. perc: Sterling gyorsít fel a 16-os előterében, tökéletes ütemben passzol a jobb kezénél érkező Agüerónak, aki kissé jobbról 8-9 méterről lő, de eldurrantja a kapu fölé!

87. perc: M. Phillips le, Peltier be!

85. perc: Remek helyről, a kaputól 22 méterre, szinte középről jöhet szabadrúgással a City. De Bruyne tekeri el a sorfal mellett, Johnstone azonban leér a bal kapufához és látványos vetődéssel oldalra paskolja a labdát.

82. perc: Egy jobbról érkező beadásnál bizonytalanok a vendégvédők, Agüero fejel az ötös bal sarkától, de nem találja el a kaput.

80. perc: Livermore helyén Krovinovic.

79. perc: Gündogan jobbról beívelt szöglete után Austin az aki az ötös sarkánál megpróbál fejjel tisztázni, a kiforduló Agüero hátára bólintja pont a labdát, onnan a bal felső irányába pattan, de Johnstone magabiztosan lehúzza.

77. perc: Walker lő 24 méterről, jobbról befelé húzódva, D. O'Shea teszi bele a fejét önfeláldozóan. A labda így szögletre vágódik, egyéb esetben, látva az irányát, könnyen a léc alatt köthetett volna ki!

Agüero újra a pályán (Fotó: AFP)

75. perc: Kettőt cserél a City: Mendy helyén Walker, Foden helyén Agüero.

Nyom a City, de a kreativitás hiányzik...

70. perc: Grant le, Austin be!

69. perc: Rodri lő 22 méterről, kissé jobbról, de a lapos kísérlettel nem találja el a bal alsót.

68. perc: De Bruyne lő jobbról, éles szögből pár méterről, Johnstone lábbal véd.

66. perc: De Bruyne beadásába hiába teszi bele a fejét a visszazáró védő, felszabadítani nem tud, Foden gondol egy merészet, a kapunak háttal, ollózva próbál gólt szerezni, a lövés viszont elszáll a keresztléc felett, mellett.

62. perc: Cancelo fejeli vissza rossz helyre a labdát, Phillips gyűjti be a bal szélen, meglódul előre, majd 23-24 méterről egy lapos lövéssel próbálja meglepni a City kapusát, Edersonnak nem kell védenie, a jobb alsó mellett elpattog a labda.

Sterling egyelőre nem lehet elégedett a helyzetkihasználásával (Fotó: AFP)

482 és 149. Hogy mi ez? A passzok száma csapatonként. Természetesen előbbi a Man. City statisztikája.

57. perc: Gabriel Jesust kell ápolni, a szájánál repedt szét a bőr, az iménti helyzetnél összefejelt a védőjével.

56. perc: De Bruyne szöglete után Gabriel Jesus érkezik a legjobb ütemben a középre szálló labdára, fejese nem találja el a kaput. A kipattanó Sterling elé kerül, ám 6-7 méterről, kissé jobbról érkező lövésénél Johnstone bravúrral véd!

52. perc: Rodri lőtt 25 méterről némi teketóriázás után, a labda messze-messze elkerülte a bal felsőt. Gyorsan elnézést is kér a társaktól.

51. perc: Foden gyorsít fel a 16-os bal oldalánál, középmagasan erőből lövi középre, ott Gabriel Jesus jön, de nem tudja beletenni a fejét a beadásba!

49. perc: Livermore jobbról elvégzett szöglete után a hosszú oldalon, az ötös sarkánál Dias tisztáz fejjel.

47. perc: Sterling tette vissza a labdát lövésre a jobb sarokból, a 16-os előterében Rodri érkezett, átvétel nélkül lőtt, a labda megpattant, s nem jutott el a kapuig.

Az első játékrészben 77 százalékban birtokolta a labdát a City. Hat gólszerzési kísérlete volt a hazai együttesnek, kettő talált ezek közül kaput. A WBA 23 százalékos labdabirtoklás mellett négyszer jutott el lövésig vagy fejesig, abból egy, a gól találta el a kaput.

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

Az egyenlítést ünnepli a WBA (Fotó: AFP)

SZÜNET!

45+1. perc: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45. perc: Egy perc a tervezett ráadás!

10 óra és 8 percnyi játék után kapott újra gólt a City.

43. perc: EGYENLÍT A WEST BROM! Rövid a felszabadítás, Diangana teszi vissza a tizenhatoson belülre, ott ide-oda pattog, Ajayi az aki leveszi, befordul Aké mellett, a lövése nem túl erős, de Rúben Diason megpattan, így pedig a kapu bal oldalába pattog! 1–1

40. perc: Gallagher kapott sárgát.

38. perc: De Bruyne ezúttal balról íveli be a szögletet, Cancelo robban be a 16-os jobb csücskétől, 12 méterről kapásból lő, de hiába dől rá, nem tudja leszorítani annyira, hogy eltalálja a labda a kaput!

36. perc: Cancelo lopakodik előre, 23-24 méterről megpróbálkozik egy átlövéssel, de pont a középen helyezkedő Johnstone kezei közé. Az angol kapus magabiztosan le is húzza.

32. perc: Gallagher lő 24-25 méterről, takarásból, a labda elszáll a bal kapufa mellett!

Sterling gólpasszából Gündogan talált a kapuba (Fotó: AFP)

30. perc: VEZET A MAN. CITY! Eddig lehetett bírni... Sterling kap jó labdát a 16-os jobb szélénél, az alapvonaltól visszateszi a második hullámban érkező Gündogannak, aki hét méterről gondolkodás nélkül a hosszú felsőbe lő! 1–0

27. perc: Sterling indul meg a jobb szélen, de hiába a látványos cselek, a harmadik védő a 16-os jobb oldalánál megállítja.

24. perc: Rodri fejel a 11-es pont magasságából, de messze kapu fölé száll a labda.

A West Brom térfelén zajlik a játék, de egyelőre jól védekezik a birminghami csapat. Vajon meddig lehet bírni ezt a fegyelmezett védekezést?

21. perc: Mendy durrantja el a labdát kissé éles szögből, balról, 13-14 méterről, de a labda messze a jobb felső felett száll el.

Eltelt 20 perc. Továbbra sem láttunk valódi helyzetet a City részéről.

Pep Guardiola egyelőre kicsit sem lehet elégedett (Fotó: AFP)

15. perc: Johnstone kirúgása pontatlan, Rodri szerzi meg a felezővonal előtt, megindul előre, jobbra húz, éles szögből, az ötös vonalából laposan próbál centerezni, D. O'Shea ment becsúszva az érkező manchesteri, illetve a kivetődő kapus elől.

14. perc: Gündogan labdájával De Bruyne tör be a 16-oson belülre, Gabriel Jesusszal kényszerítőzne, de a brazil inkább Fodent hozza játékba, aki éles szögből lő, a labdáját viszont blokkolja a védő.

12. perc: De Bruyne harcol ki szabadrúgást a 16-os bal csücskénél, a kaputól jó 22-24 méterre. A labdát szintén a belga íveli be, de kissé lecsúszik, így pedig a vendégkapus magabiztosan húzhatja le.

8. perc: A WBA-é az első ziccer! Cancelóról pattan vissza a labda a 16-os bal csücskénél érkező Granthez, aki előtt tiszta a folyosó a kapu irányába, befelé húz, majd 10 méterről szinte közéről lő, Ederson viszont leér a lapos, kapu bal oldalába tartó labdára.

A City járatja a labdát az eddig eltelt öt perc jelentős részében. De nagy helyzetig nem jutott a hazai csapat.

5. perc: De Bruyne szöglete középen Rodri irányába száll, utóbbi szabálytalanul teremt magának egy kis helyet Gallagherrel szemben, szabadrúgás kifelé...

2. perc: Cancelo jön előre a jobb szélen, De Bruynével kényszerítőzik a 16-os jobb csücskénél,

A City hagyományos világos kék felsőjében, fehér nadrágban és kék sportszárban, a WBA piros-sárga csíkos mezben, piros nadrágban és sárga sportszárban játszik ma este.

1. perc: Elkezdődött a találkozó!

A MECCS ELŐTT

Kevin De Bruyne a labdát támadja (Fotó: AFP)

A két csapat legutóbbi 16 meccséből 15-öt a City nyert, a WBA egyetlen döntetlenre volt képes, még 2011-ben...

A Man. City csupán a 10., a West Brom a 19. helyről várhatja az összecsapást.

Utoljára a Tottenham elleni, november 21-ei meccsén kapott gólt a Man. City, a mai zsinórban a 7 kapott gól nélküli tétmérkőzése lehet Pep Guardiola csapatának.

Köszöntjük olvasóinkat, pillanatokon belül kezdődik szöveges közvetítésünk a Manchester Ctiy–West Bromwich Albion angol bajnoki mérkőzésről!