A City ellen is Rashford mentette meg a Manchester Unitedet

2016.03.20. 16:50
Ismét lecsapott a fiatal tehetség (Fotó: Twitter)
A 18 éves és 141 napos Marcus Rashford találatával a Manchester Uted elhozta a három pontot az ősi ellenfél Manchester City otthonából a Premier League 31. fordulójában. Közben a Tottenham simán legyőzte az AFC Bournemouth együttesét, így továbbüldözi az éllovas Leicestert. Harry Kane duplázott, és a góllövőlista élére állt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
31. FORDULÓ

Manchester City–Manchester United 0–1 (Rashford 16.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKAHALMOK ITT!

Hatalmas várakozás övezte a manchesteri derbit, amely ezúttal nem a bajnoki címről döntött, hanem tétje – természetesen a dicsőség mellett – a Bajnokok Ligáját biztosító hely megtartása, illetve az ahhoz való közeledés volt.

A két keret tekintélyes része sérülés miatt kihagyni kényszerült a rangadót (a két csapatból összesen 12-en hiányoztak, hozzájuk csatlakozott az első félidő derekán lesérült Raheem Sterling és a fordulás után kidőlő Joe Hart) – a sérüléshullám ellenben felszínre dobott például egy olyan tehetséget, mint Marcus Rashford, aki fiatal kora dacára higgadtan értékesítette első ziccerét, és ezzel 18 évesen és 141 naposan a manchesteri csaták legfiatalabb góllövője lett. 0–1!

Hatalmasat hibázott a gólnál Martin Demichelis, aki hamar javíthatott volna, ám közelről a kapu mellé fejelt, majd a fordulás után is maradt főszereplő, mert pocsék hazaadása után Hart ugyan mentett Anthony Martial elől, de bele is sérült ebbe.

Az argentin védőt le is cserélte gyorsan Manuel Pellegrini, mégpedig a hozzá hasonlóan jó formában lévő Wilfried Bonyra, a City pedig megkezdte harcát a fordításért. Sergio Agüero lőtt, fejelt, Yaya Touré rendületlenül ment előre, Jesús Navas is megemberelte magát, de mindez kevés volt a lelkes MU ellen, amely korábban kétszer egymás után veszített ebben a stadionban.

A City pedig annyi hazai bajnokit veszített el ebben az idényben, mint a korábbi négy szezonban összesen…

Tottenham Hotspur–Bournemouth 3–0 (Kane 1., 16., Eriksen 52.)

Már az első percben előnybe került a Tottenham, Kyle Walker jobb oldali beadását Harry Kane estében a bal alsóba lőtte (1–0). A csatár ezzel meg is előzte a góllövőlistán az eddigi éllovas Jamie Vardyt, akinek 19 találata van.

Kane ráadásul kettővel elhúzott riválisától, 15 perccel később ugyanis Dele Alli indítása után újra estében lőtt a Bournemouth kapujába (2–0). A támadó lett az ötödik angol labdarúgó, aki egymás után két szezonban is 20 gól fölé jutott a Premier League-ben.

Az 52. percben tovább növelte előnyét a Spurs, ismét Kane lőtt, távoli kísérletét még kiütötte Artur Boruc, a kipattanót azonban Christian Eriksen bepofozta (3–0).

A Tottenham győzelmével továbbra is üldözi az éllovas Leicestert, öt pont a hátránya riválisával szemben.