Guardiola most sem nyert Klopp ellen, elképesztő volt a City–Pool

Keményen megdolgoztak a felek az 1-1 pontért (Fotó: AFP)
A Liverpool a Manchester Cityvel vívta a vasárnap délután nagy rangadóját az angol Premiership 29. fordulójában, és a két nagycsapat nem bírt egymással, a derbi 1–1-re végződött.

ANGOL PREMIER LEAGUE
29. FORDULÓ

Manchester City–Liverpool 1–1 (Agüero 69., ill. Milner 51. – 11-esből)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A tűzzel játszott a házigazda Manchester City a Liverpool ellen az első félidőben, egyrészt hátul két büntetőt is megúsztak a polgárok, nem kis szerencsével, a másik kapu előtt pedig előbb Leroy Sané hagyott ki egy helyzetet, majd Fernandinho olyan helyzetből nem talált az üresen tátongó kapuba, hogy szerintünk mostanra már vissza is vonták útlevelét a brazilok.

A harmadik kemény 16-oson belüli belépő után már a 11-espontra mutatott a játékvezető, az érzésünk szerint a pihenőben aktívan videózó Michael Oliver, és volt citysta James Milner nem hibázott: 0–1!

A vendégek egyik brazilja, Roberto Firmino sem lehet büszke arra, hogy az ötös elől három lehetőségéből egyszer sem tudott túljárni Willy Caballero eszén – ellenben az argentin Sergio Agüero az első helyzetét kihasználta. 1–1!

Nem álltak le szerencsére a felek, Agüero szerezhetett volna még három gólt, Kevin De Bruyne egy lövése eltalálta a kapufát, Adam Lallana meg olyan ziccert hagyott ki és úgy, hogy abban az angol válogatott minden kínja benne van, és a támadót még a dédipapi korában is ezzel cukkolja majd az ilyen ügyekben mindig lelkes brit sajtó.

A semleges szurkolók azonban egészen biztosan remekül szórakoztak, bár szerintünk a két klub fanjainak sem lehet panasza erre a remek mérkőzésre – amelyen a két csapat természetesen nem tudott szívből örülni a csak egy pontnak.

A korábbi mérkőzéseken újabb idegenbeli győzelemmel nyomul az MU, megszületett az otthon továbbra is veretlen Tottenham 13. hazai sikere.

KORÁBBAN

Tottenham Hotspur–Southampton 2–1 (Eriksen 14., Alli 33. – 11-esből, ill. Ward-Prowse 52.)
Middlesbrough–Manchester United 1–3 (Gestede 77., ill. Fellaini 30., Lingard 62., A. Valencia 93.)
Bournemouth–Swansea City 2–0 (Mawson 31. – öngól, Afobe 72.)
West Bromwich Albion–Arsenal 3–1 (Dawson 12., 75., Robson-Kanu 55., ill. A. Sánchez 15.)