Raheem Sterling gólja törte meg a jeget (Fotó: AFP)
Hosszú idő után ismét folytatódtak a küzdelmek a Premier League-ben: kiderült, hogy az Arsenal balszerencséje a régi, a londoniak három nullára kikaptak a Manchester City otthonában.

ANGOL PREMIER LEAGUE
28. FORDULÓ
Manchester City–Arsenal 3–0(Sterling 45+2., De Bruyne 51. – 11-esből, Foden 91.)
Kiállítva:
David Luiz (Arsenal, 49.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

KORÁBBAN
Aston Villa–Sheffield United 0–0

Arra készült a PL újraindulásának napján a Manchester City, hogy sorozatban hetedszer is megverje az Arsenalt, amelynek menedzsere, Mikel Arteta jó barátja, mestere, Pep Guardiola ellen erősen tartalékos kezdőt küldött a pályára – amelyben bő húsz perc alatt előbb Granit Xhaka, majd a volt citysta José Marí sérült le.

Nem hat tehát az Arsenal balszerencséjére a koronavírus, Dani Ceballos és David Luiz futott gyorsan és bemelegítés nélkül a gyepre, amelyet szép lassan kezdett messziről zöldellő láppá alakítani a roppant sűrű eső. Jól tartotta magát a londoni csapat, a Bukayo Saka, Eddie Nketiah, Pierre-Emerick Aubameyang támadósor pár 16-os előtti lövéssel vétette észre magát, de a félidő hajrájára belehúzott a City: Bernd Lenónak Raheem Sterling, David Silva és Rijad Mahrez közeli lövésénél is bravúrt kellett bemutatnia.

A szünet előtt nem sokkal megtört a jég, David Luiz hibája után Raheem Sterling a bal sarok elől a kapuba bombázott, majd a fordulás után nem sokkal a brazil védő összehozott egy büntetőt, amiért piros lapot kapott – Kevin De Bruyne lába nem remegett meg, ezzel gyakorlatilag az 52. percre eldőlt a mérkőzés sorsa.

Ezt megelőzően 1947-ben lőttek gólt az angol élvonalban júniusban.

Arteta hármat cserélt nagy bátran a 67. percben, beállt Alexandre Lacazette is, de ő sem tudott semmit sem tenni az ellen, hogy az Arsenal elveszítse idei veretlenségét. A hajrában az egyetlen izgalmas jelenetet Ederson okozta, aki ütközött saját védőjével, Eric Garcíával, és le kellett cserélni a manchesteri játékost, hosszas ápolás után, a ráadásban aztán a csereként beállt Sergio Agüero, Phil Foden kettős hozott össze újabb találatot.

1. Liverpool 29 27 1 1 66–21 +45 82
2. Manchester City 29 19 3 7 71–31 +40 60
3. Leicester City 29 16 5 8 58–28 +30 53
4. Chelsea 29 14 6 9 51–39 +12 48
5. Manchester United 29 12 9 8 44–30 +14 45
6. Sheffield United 29 11 11 7 30–26 +4 44
7. Wolverhampton 29 10 13 6 41–34 +7 43
8. Tottenham 29 11 8 10 47–40 +7 41