PL: Man. City-gólparádé; Hiddink debütálásán Chelsea-iksz

2015.12.26. 17:55
De Bruyne (balra) vezérletével gálázott a Manchester City (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 18. fordulójában, a Boxing Dayen a Manchester City gólparádét rendezett a Sunderland ellen hazai pályán, a Chelsea kispadján pedig Guus Hiddink 2–2-es, Watford elleni döntetlennel debütált.

MANCHESTER CITY–SUNDERLAND

A hazaiak a találkozó előtt bemutatták új címerüket, a mérkőzés 12. percében pedig már előnybe is kerültek, amikor Kevin De Bruyne jobb oldali beadásából Raheem Sterling fejelt a kapuba (1–0). A Man. City a legjobb csapat az előnyök megtartása tekintetében, 91 százalékát megnyerte azon meccseinek, melyeknek az első gólját szerezte.

Most is így tett, öt perccel később azonban még csak az előnyét növelte, Yaya Touré távoli, ballábas lövése kötött ki a bal alsó sarokban (2–0). Újabb öt perc elteltével De Bruyne (akinél csak Mesut Özilnek van több gólpassza a szezonban) szabadrúgása után Wilfried Bony bólintott a kapuba (3–0).

Két asszisztot követően De Bruyne szintúgy eredményes volt, ám a szerencse is kellett ahhoz, hogy négygólosra növelje csapata előnyét (4–0). A hátralévő bő fél órában Fabio Borini szépített (4–1), Bony pedig kihagyott egy büntetőt, a Manchester City sima sikere azonban nem forgott veszélyben.

CHELSEA–WATFORD

Bár az előző mérkőzésen, a Sunderland elleni 3–1-es siker alkalmával már nem José Mourinho volt a Chelsea menedzsere, akkor még Steve Holland irányította a „kékeket”, most már viszont – 2009 után ismét – Guus Hiddink ült a kispadon.

Az előző szezonban szárnyaló, ebben az idényben eddig szenvedő Diego Costa a 32. percben juttatta előnyhöz a hazai csapatot, Willian szöglete után Gary Cahill fejelt, a spanyol csatár pedig négy méterről a kapuba vágta a labdát (1–0).

A szünet előtt már a Watford jutott sarokrúgáshoz, amit követően Nemanja Matics kézzel ért a labdához. A jogosan megítélt büntetőt Troy Deeney értékesítette, ezzel az utóbbi hét PL-meccsén hat gólban (öt találat, egy assziszt) vett részt (1–1).

Odion Ighalónak sincs szégyenkeznivalója, a csatár egymás után az ötödik PL-találkozóján volt eredményes. Az 56. percben 14 méterről eleresztett lövése Gary Cahillen megpattanva kötött ki a kapuban (1–2).

Bő tíz perccel később Willian álompasszából ismét Diego Costa talált be (2–2), a 80. percben pedig Oscar büntetőt hibázott, így csak egy pontot tudott otthon tartani a Chelsea, és továbbra is a 15. helyen szerénykedik. A spanyol csatár megkapta szezonbeli ötödik sárga lapját a meccsen, így kihagyja a Manchester United elleni rangadót.

LIVERPOOL–LEICESTER CITY

A forduló rangadójáról bővebben ide kattintva olvashat!

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

A Tottenham Harry Kane vezérletével könnyedén nyert a Norwich City ellen, és mivel üldözői közül sem a Crystal Palace, sem a Manchester United, sem a Watford nem győzött, megerősítette helyét a negyedik pozícióban.

A Swansea felülmúlta a West Bromwich Albiont, míg az Aston Villa a West Ham Uniteddel, az AFC Bournemouth pedig a Crystal Palace-szal ikszelt.

PREMIER LEAGUE
18. FORDULÓ

Aston Villa–West Ham United 1–1 (J. Ayew 61. – 11-esből, ill. Cresswell 45+2.)
AFC Bournemouth–Crystal Palace 0–0

Chelsea–Watford 2–2 (D. Costa 32., 65., ill. Deeney 42. – 11-esből, Ighalo 56.)
Liverpool–Leicester City 1–0
(Benteke 63.)
Manchester City–Sunderland 4–1 (Sterling 12., Y. Touré 17., Bony 22., De Bruyne 54., ill. Borini 59.)
Swansea City–West Bromwich Albion 1–0 (Ki Szung Jung 9.)
Tottenham Hotspur–Norwich City 3–0 (Kane 26., 42. – az elsőt 11-esből, T. Carroll 80.)