PL: Man. City–Burnley? Csak a szokásos: zsinórban negyedszer 5–0!

B. L.B. L.
2020.11.28. 17:50
Ha Manchester City–Burnley, akkor 5–0 – és Mahrez-gólok (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 10. fordulójában a Manchester City a triplázó Rijad Mahrez vezérletével hazai pályán 5–0-ra legyőzte a Burnleyt.

Nem kezdte fényesen a PL-idényt a Manchester City, hiszen az első nyolc meccséből csak hármat tudott megnyerni, de ezúttal kellemes ellenfél érkezett az Etihadba, hiszen a Burnley egyrészt csupán öt pontot szerzett eddig, másrészt a legutóbbi három manchesteri mérkőzésén egyaránt 5–0-ra kikapott.

Ezúttal is remekül kezdtek a hazaiak, Kevin De Bruyne előkészítése után Rijad Mahrez 11 méterről kilőtte a jobb alsót, majd a játékrész derekán MahrezKyle Walker bedobását követően kicselezte a fél védelmet, mielőtt a kapuba lőtt (2–0).

Nem sokkal később Ferran Torres és Gabriel Jesus próbált közös erővel gólt szerezni – les miatt végül megúszta Bailey Peacock-Farrell, hogy a saját kapujába ügyetlenkedte a labdát.

A játékrész végén már megszületett az újabb City-gól, De Bruyne keresztlabdáját a hosszún érkező Benjamin Mendy lőtte éles szögből kapásból a hosszú alsóba (3–0).

A második félidő közepén egy remek akció végén Walker, Jesus, Ferran Torres összjátékot zárt le szépen utóbbi, majd nem sokkal később a spanyol helyére beállt Phil Foden ívelését Mahrez bólintotta a kapuba(5–0)!

A 77. percben Peacock-Farrell megint a saját kapujába ügyetlenkedte a labdát, de a videózás kisegítette, ezt az öngólt is megúszta, valamint a végén a kapufa is kisegítette De Bruyne löketénél.

A City így sorozatban negyedszer verte meg otthon 5–0-ra a Burnleyt, Mahrez hatszor talált be ezeken az összecsapásokon.