PL: Lukaku betalált, a Chelsea kettővel nyert az Arsenal otthonában

CS. M.CS. M.
2021.08.22. 19:25
Lukaku szerezte a Chelsea első gólját az Arsenal ellen (Fotó: AFP)
A Chelsea 2–0-ra nyert idegenben az Arsenal ellen a Premier League 2. fordulójának vasárnapi játéknapján. A londoni kékekhez nyolc év után visszatérő Romelu Lukaku góllal debütált, csapata a tabella élére ugrott.

Mint beszámoltunk róla, az Arsenal keretéből hiányzott a nyáron szerződtetett belső védő, Ben White, mert pozitív koronavírustesztet produkált. A Chelsea kezdőjében ezzel ellentétben ott volt a nyári sztárigazolás, Romelu Lukaku – aki 8 év után tért vissza a csapathoz – és góllal debütált: a 15. percben Reece James passzára érkezett tökéletesen, s megszerezte a vezetést (0–1). Ez volt a belga csatár 114. gólja a PL-ben, de az első a Chelsea színeiben.

Húsz perccel később már kétgólos volt a vendégek előnye, ekkor az első találatnál gólpasszt adó Reece James volt eredményes. Az első játékrész végén Bukayo Saka esése után tizenegyest reklamáltak a hazaiak játékosai, de a játékvezető nem ítélt büntetőt.

A második félidőben is a Chelsea játszott mezőnyfölényben, sokat járatta a labdát az Arsenal térfelén, Lukaku pedig egy fejest követően majdnem a második gólját is megszerezte. Lehetőség a hazaiak előtt is adódott, de egyikből sem született gól, így kettővel nyert a Chelsea, s a tabella élére ugrott.

(Fred 30. – öngól, ill. Greenwood 55.)
Wolverhampton Wanderers–Tottenham Hotspur 0–1 (Alli 9. – 11-esből)

Szombaton
Brighton & Hove Albion–Watford 2–0 (S. Duffy 10., Maupay 41.)
Aston Villa–
Newcastle United 2–0 (Ings 45+3., El Ghazi 62. – 11-esből)
Crystal Palace–Brentford 0–0
Leeds United–Everton 2–2 (Klich 41., Raphinha 73., ill. Calvert-Lewin 30. – 11-esből, D. Gray 50.)
Manchester City–Norwich City 5–0 (Krul 7. – öngól, Grealish 22., Laporte 65., Sterling 71., Mahrez 85.)

Liverpool–Burnley 2–0 (Diogo Jota 18., Mané 69.)

1. Chelsea 2 2 5–0 +5 6