PL: Lopetegui győzelemmel debütált, simán nyert a Newcastle és a Brighton

2022.12.26. 18:06
Miguel Almirón ott folytatta, ahol a vb előtt abbahagyta... (Fotó: Getty Images)
A Newcastle United, a Fulham és a Brighton sima győzelmével folytatódott a Boxing Day az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában. Julen Lopetegui sikerrel debütált a Wolverhampton Wanderers kispadján.

CRYSTAL PALACE–FULHAM

Gyakorlatilag már az első félidőben megpecsételődött a Crystal Palace sorsa, amely már a szünet előtt gól- és emberhátrányba került a Fulhammel szemben: Bobby Reid találatát Tyrick Mitchell kiállítása követte. A fordulást követően másodjára is villant a piros lap a hazaiaknál, James Tomkins mehetett idő előtt zuhanyozni. A 71. percben Tim Ream megduplázta a vendégek előnyét, majd a hajrában Aleksandar Mitrovic is feliratkozott az eredményjelzőre – mindezt két előkészítést követően.

EVERTON–WOLVERHAMPTON

Bajnoki mérkőzésen győzelemmel debütált a tabella utolsó helyén álló Wolverhampton kispadján Julen Lopetegui: sokáig úgy tűnt, hogy a Wolves ikszel az Evertonnal Yerry Mina és Daniel Podence góljával, ám a végső sípszót megelőzően Rayan Ait-Nouri gondoskodott a vendégek három pontjáról...

LEICESTER CITY–NEWCASTLE UNITED

Alaposan bekezdett a Newcastle a Leicester otthonában: Chris Wood büntetőből szerzett vezetést a mérkőzés legelején, majd a 7. percben már kettővel mentek a„szarkák”: a remek idényt futó Miguel Almirón ott folytatta, ahol a világbajnokságot megelőzően abbahagyta – a paraguayi támadó idénybeli 16 bajnokiján ugyanannyi gólt szerzett (9), mint az első 110 PL-meccsén összesen. A különbség fél óra elteltével tovább nőtt, a brazil Joelinton is bevette Danny Ward kapuját. Brendan Rodgers csapatának játéka a második félidőben már biztatóbb volt, ennek ellenére még a szépítés sem jött össze a hazaiaknak. A Newcastle ideiglenesen feljött a tabella második helyére a PL-ben.

SOUTHAMPTON–BRIGHTON

Már az első játékrészben kétgólos előnyre tett szert a Brighton a Southampton otthonában: Adam Lallana a 14. percben törte meg a jeget, nem sokkal később pedig Romain Perraud jegyzett öngólt. A helyzet a térfélcserét követően sem változott sokat, sőt a vendégek Solomon March találatával tovább növelték a különbséget. A „szentek” a 73. percben szépítettek az eredményen, méghozzá James Ward-Prowse-nak köszönhetően, aki a kihagyott büntetője után fejelt a kapuba.

ANGOL PREMIER LEAGUE
17. FORDULÓ
Crystal Palace–Fulham 0–3
(Reid 31., Ream 71., Mitrovic 81.)
Everton–Wolverhampton 1–2(Mina 7., ill. Podence 22., Ait-Nouri 90+5.)
Leicester City–Newcastle United 0–3(Wood 3. – 11-esből, Almirón 7., Joelinton 32.)
Southampton–Brighton 1–3(Ward-Prowse 77., ill. Lallana 14., Perraud 35. – öngól)

KÉSŐBB
18.30:Aston Villa–Liverpool (Tv:Spíler1)
21.00:Arsenal–West Ham United (Tv:Spíler1)

Korábban
Brentford–Tottenham Hotspur 2–2 (Janelt 15., Toney 54., ill. Kane 65., Höjbjerg 71.)