PL: Liverpoolban győzött, és ismét a tabella élén a Man. City

2019.02.06. 22:41
Aymeric Laporte védő létére gólt és gólpasszt is jegyzett a legutóbbi két bajnoki mérkőzésén (Fotó: AFP)
A Manchester City Aymeric Laporte fejes góljával és Gabriel Jesus találatával 2–0-ra nyert Liverpoolban az Everton vendégeként az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 27. fordulójából előrehozott mérkőzésén, ezzel jobb gólkülönbségének köszönhetően átvette a vezetést a tabellán – szűk két hónap után először.

A Manchester City abban a reményben készült az Everton elleni idegenbeli összecsapásra, hogy ha nyer, akkor egyrészt átveszi a vezetést a tabellán a Liverpooltól, másrészt a 2013–2014-es idény óta először veri meg hazai pályán és vendégként is a liverpooli „kékeket”. Annak az évadnak a végén ráadásul bajnoki címet is ünnepelhetett a City.

Pep Guardiola ezúttal Raheem Sterlinget és Kevin De Bruynét is kihagyta a kezdőcsapatból, a helyükre Leroy Sané és Bernardo Silva került be, míg a középpályán Ilkay Gündogan, Fernandinho és David Silva futballozott.

A Manchester City ebben az idényben már 15. alkalommal szerezte meg a vezetést az első kaput eltaláló lövéséből Premier League-meccsen – igaz, erre most az első félidő végéig kellett várni. A 47. percben David Silva szabadrúgása után az Arsenal ellen gólpasszt adó Aymeric Laporte fejelt védhetetlenül a jobb felső sarokba (0–1).

A második félidőben sokáig nem esett újabb gól – de akkor is a City játszott veszélyesebben –, majd a ráadásban végérvényesen eldöntötte a három pont sorsát a vendégcsapat. A 97. percben két csereember, De Bruyne és Gabriel Jesus hozta össze a második gólt, a belga középpályás kiugratása után a brazil támadó második szándékból juttatta a labdát az Everton kapujába. 0–2

Jesus 96:52 percnél esett találatánál későbbi gól 2017 januárja óta nem született a PL-ben.

A Manchester City győzelmével és jobb gólkülönbségével december 15-e óta először állt a Premier League tabellájának élére. Érdekesség, hogy akkor is az Everton elleni sikerrel vette át a vezetést a Guardiola-csapat.

ANGOL PREMIER LEAGUE
27. FORDULÓ
Everton–Manchester City 0–2 (Laporte 45+2., Gabriel Jesus 97.)

Az FA-kupa negyedik fordulójának megismételt mérkőzésén az élvonalbeli Brighton hosszabbításban kerekedett a másodosztályú West Bromwich Albion fölé, így készülhet a Derby County elleni hazai ütközetre.