Liverpool: három gól az első 15 percben... és a győztes a 94.-ben!

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2023.04.30. 17:20
Villámkezdés (Fotó: AFP)
Az angol Premier League 34. fordulójában a Liverpool hazai pályán 4–3-ra legyőzte a Tottenhamet, egy elképesztően izgalmas és fordulatos mérkőzésen.

ANGOL PREMIER LEAGUE
34. FORDULÓ
Liverpool–Tottenham Hotspur4–3 (3–1)
Liverpool,
Anfield. Vezette: Tierney
Liverpool:
Alisson – Alexander-Arnold, I. Konaté, Van Dijk, Robertson – Fabinho, Curtis Jones (Milner, 86.), Elliott (Henderson, 63.) – Szalah, Gakpo (D. Núnez, 73.), Luis Díaz (Diogo Jota, 63.). Menedzser: Jürgen Klopp
Tottenham: Forster – Romero, Dier, Ben Davies – Pedro Porro (Danjuma, 90.), Skipp (Richarlison, 85.), Höjbjerg, Perisic (Lucas Moura, 90.) – Kulusevski (Pape Sarr, 66.), Kane, Szon Hung Min. Menedzser: Ryan Mason
Gólszerző: Curtis Jones (3.), Luis Díaz (5.), Szalah (15. – 11-esből), Diogo Jota (90+4.), ill. Kane (39.), Szon Hung Min (77.), Richarlison (90+2.)

2019-ben ez a két csapat játszotta egymás ellen a Bajnokok Ligája-döntőt, azóta sok víz lefolyt a Temzén… De azóta is, hogy legutóbb nyert a Liverpool ellen idegenben a Tottenham, Carlo Cudicini, Michael Dawson, Ledley King, Aaron Lennon, Rafael van der Vaart, Luka Modric, Steven Pienaar, Peter Crouch és Jermain Defoe játszott akkor Harry Redknapp csapatában. Most nagyobb ászok, sokkal drágábban vett csillagok futballoznak a londoniaknál, ehhez képest úgy kezdtek, hogy a szurkolóik visszasírták, amikor hét közben az első félidőben két gólt kaptak otthon a Manchester Unitedtől: most negyedóra alatt háromgólos hátrányba kerültek!

Curtis Jones és Luis Díaz egy-egy szép támadás végén talált a kapuba, Mohamed Szalah pedig egy büntetőt értékesített a 300. Liverpool-mérkőzésén, megszerezve a 184. találatát, amellyel az örökranglista hatodik helyén áll, csupán két góllal Steven Gerrard mögött.

Néhány londoni drukker mérgében hazaindult, és milyen rosszul tették! Némi mezőnyharc után feltámadt ugyanis a Harry Kane vezette Tottenham: az angol ék remekül hozta helyzetbe a társait, ő maga szép gólt lőtt, de Szon Hung Min és Dejan Kulusevski kihagyta a maga ziccerét.

A második félidőben Szon Hung Min és a büntetőt fölöslegesen összehozó Cristian Romero lövése is a kapufán csattant, majd a hajrára fordulva Romero zseniális passzából nagyon okos gólt lőtt a dél-koreai.

A fiatal vendégmester, Ryan Mason két utolsó cseréje megváltoztatta a mérkőzést: a ráadás második percében Richarlison gólt fejelt, két percre rá Lucas Moura hibájából Diogo Jota eldöntötte a bajnokit.

Sűrű 99 másodperc

Erre már nem volt válaszuk a londoniaknak, a két csapat helyet cserélt a tabellán.

Korábban
AFC Bournemouth–Leeds United 4–1
(Lerma 20., 24., Solanke 63., Semeyo 90+1. ill. Bamford 32.)
Fulham–Manchester City 1–2 (Carlos Vinícius 15., ill. Haaland 3. – 11-esből, J. Álvarez 36. )
Manchester United–Aston Villa 1–0 (Bruno Fernandes 39.)
Newcastle United–Southampton 3–1
(Wilson 55., 81., Walcott 79. – öngól, ill. S. Armstrong 41.)
Brentford–Nottingham Forest 2–1 (Toney 82., Dasilva 90+4., ill. Danilo 45+1.)
Brighton & Hove Albion–Wolverhampton Wanderers 6–0 (Undav 6., 66., Gross 13., 26., Welbeck 39., 48.)

Crystal Palace–West Ham United 4–3 (J. Ayew 15., Zaha 20., Schlupp 30., Eze 66. – 11-esből, ill. Soucek 9., Antonio 35., Agerd 72.)

HÉTFŐN
21.00: Leicester City–Everton (Tv: Match4)

20. Southampton34662228–60–3224

90+7. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. perc Jürgen Kloppnak sárga lap reklamálásért. Olyan hevesen reklamált a negyedik játékvezetőnél, hogy meghúzódott a lába!

90+4. PERC DIOGO JOTA AZ ÖTÖS BAL SARKÁRÓL BALLAL A BAL ALSÓBA LŐ! Moura egyszerűen eladta a labdát a 16-os jobb sarka előtt. 4–3!

90+2. PERC RICHARLISON EGYENLÍT, az ötösről, kissé jobbról a léc alá fejeli Szon bal oldali beadását, a földre pattanó labda becsapta Alissont. 3–3! A brazil támadó bátor volt, mert majdnem orrba rúgta őt Núnez szerelés címén.

90+1. perc James Milner odarúg Kane-nek, sárga lap. Ez Milner 34. meccse a Tottenham ellen, és a 8. sárga lapja.

Az összecsapás után Davies arca és meze is véres lett.

Hat perc a ráadás, a hazai közönség tüntet. Klopp térden, Davies megrántotta Szalah mezét az ötösön, de tovább.

90. perc Lucas Moura és Arnaut Danjouma be, Perisic és Porro be.

A Pool 34 gólt kapott már, a negatív klubrekord 35. Egy egész PL-idényben. Sorozatban harmadszor kap két gólt odahaza a Pool.

86. perc James Milner be, Jones le.

85. perc Konaté ellöki a brazilt a 16-oson belül, mint mond a VAR? Semmit.

84. perc Még mindig vérzik Skipp homloka. Richarlison váltja.

Ápolás a pályán.

Mason majdnem felrobban, két 11-es után most piros lapot reklamál.

81. perc Skipp most már vérzik is, kapott egy csúnya, nyújtott lábas arcon rúgást Diogo Jotától.

79. perc Porro jobb oldali beadását Höjbjerg a jobb sarok mellé fejeli hétről, Arnold elől. Előtte Konaté becsúszva szerelte Skippet a 16-oson belül, de nem ért 11-est az eset.

77. PERC SZON HING MIN csak betalál, jobbal a kapu közepébe lő Romero passza után 14 méterről, picit balról. 3–2!

74. perc Robertson indítása a Núnezt megelőző Forsteré.

73. perc Darwin Núnez be, Gakpo eltűnt a mezőnyben.

72. perc Van Dijk 25-ről a bal sarok mellé lő, jócskán.

70. perc Ibrahima Konaté derékon ragadva megállítja Szont, sárga lap.

66. perc Pape Sarr be, Kulusevski le, szélső helyett középső középpályás.

65. perc Szalah jobb oldali beadását Jota az ötös bal sarkáról a bal felső fölé fejeli.

6

3. perc Diogo Jota Díazt, Jordan Henderson Elliotot váltja.

57. perc
Alisson kikapja a léc alól Porro jobblábas, 23 méteres bombáját.

A kulcsember

55. perc Perisic blokkolja a másik kapu előtt Szalah 17 méteres próbálkozását, Díaz beadása Forsteré.

54. perc ÚJABB KAPUFA, Romero hat méterről a jobb oldali kapufára teszi akrobatikus mozdulattal Kane bal oldali beadását.

54. perc KAPUFA! Szon a bal oldali kapufára lő a 16-os elől, jobbal, picit jobbról. Konaté lemaradt, Alisson hiába repült.

52. perc Szon Hing Min kap sárga lapot Fabinho ellökéséért.

50. perc Perisic tisztáz a bal sarok és Elliot elől, Robertson keresztpasszát követően. Arnold beadását Van Dijk az ötöre fejeli, Konatél elől ment fejjel Romero.

46. PERC FOLYTATJUK!

Harry Kane 9

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+3. perc
Még egy hazai korner a végére, Robertson beadását Van Dijk hatról a jobb sarok mellé sodorja.

Két perc a ráadás.

Kane: 45 meccs az idényben, 27 góllal és 5 gólpasszal.A Pool ellen 17 meccsen 12 kanadai pontot jegyez.

44. perc Szon hatalmas ballábas, 17 méteres lövése a kapufán csattan, de lesről indult.

42. perc Nagy védés Alissontól, bal lábbal eléri a bal sarok előtt a Robertson szerelő Kulusevski ballábas, 13 méteres, lapos lövését.

40. PERC EZ MÁR BENT VAN, HARRY KANE jobbal a kapus lába között a kapu közepébe lő kissé jobbról, hat méterről, kapásból. 3–1!

39. perc Vendéghelyzet, Kane remekül szolgálja ki Szont, mint rendesen, de rossz a lövés, utoléri a kapus mögött a labdát Van Dijk!

De még csak az sem!

33. perc
Skipp megtapossa Díaz jobb bokáját, ápolás. Abszolúte minimum sárga lap lesz.

29. perc Kane az ötös jobb sarkáról jobbal rosszul ad középre a gólra éhesen bevetődő Szonnak, de mindegy, mert les.

A Liverpool a legutóbbi 20 Premier League-mérkőzéséből csak egyet veszített el a Spurs ellen, a mai lehet sorozatban a 11. veretlenül megvívott meccse a londoniakkal.

A Spurs a legutóbbi 35 itteni bajnokijából mindössze kettőt nyert meg a Liverpool ellen, de tíz iksszel.

25. perc Kane a saját 16-osa előtt bekkel... de szereli őt a sokkal fürgébb Szalah!

23. perc Dier egy pocsék hazaadással hozza a frászt az övéire, de megússza.

22. perc Díaz keresztpasszát Szalah ballal nem sokkal emeli a jobb felső sarok mellé, 17-ről.

Hazai "termés"

18. perc Gakpo kissé önző, 13-ról jobbal kapura lő, Skipp zseniális bevetődéssel blokkol.

Néhány vendégdrukker elindul haza...

15. PERC MOHAMED SZALAH a labda mögött a 300. poolos mérkőzésén… és ballal a léc alá lő, középre. Forster balra el, 3–0!

14. perc BÜNTETŐ, Romero felrúgja Gakpót abszolúte fölöslegesen, becsúszva. Ezt hiába VAR-ozzák majd. Gakpo éppen csak belépett a büntetőterületre, és eleve oldalra cselezett.

11. perc Elliot kiváló megindulása után Gakpo lövését blokkolja az ötös előtt Romero, Perisic szereli az ötös jobb sarka előtt Szalahot.

Előző 28 itteni meccsén nem tudott nyerni a Tottenham.

5. PERC KETTŐVEL, A FRISSIBEN FELÉPÜLT LUIS DÍAZ IS BETALÁL, Szalah indítja Gakpót, aki az alapvonalról jobbal visszafelé Díazhoz passzol, aki az ötös jobb, azaz rövid sarkáról jobbal Romero elől a kapu bal, azaz rövid felső sarkába vágja a labdát. 2–0!

Arnold PL-rekordot döntött, már másodszor ad sorozatban az 5. bajnokiján gólpasszt!

3. PERC VEZET A POOL, CURTIS JONES kissé balról ballal kapásból a kapu közepébe vágja Arnold jobbról jövő beadását. Forster bal lába mellett éppen csak elment a lapos lövés: 1–0!

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta vörösben, a vendégek fehér mezben és sötétkék nadrágban.

Egy kis örökmérleg: 178 mérkőzés, 85 poolos és 48 TH-s sikerrel, 281, ill. 202 rúgott góllal.