A Liverpool az utolsó percben döntött a Spurs elleni rangadón

B. L.B. L.
2020.12.16. 20:45
Roberto Firmino 90. percben szerzett gólja döntötte el a rangadót (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 13. fordulójának rangadóján a mérkőzés túlnyomó részében óriási fölényben játszó Liverpool a 90. percben szerzett Roberto Firmino-gólnak köszönhetően 2–1-re legyőzte, így megelőzte a tabella élén a Tottenhamet.

ANGOL PREMIER LEAGUE
13. FORDULÓ
LIVERPOOL–TOTTENHAM 2–1 (1–1)
Liverpool, Anfield,2000 néző.Vezette: Taylor
LIVERPOOL:Alisson – Alexander-Arnold, R. Williams, Fabinho, A. Robertson – Curtis Jones, J. Henderson, Wijnaldum – Szalah, Firmino, Mané. Menedzser: Jürgen Klopp
TOTTENHAM:Lloris – Aurier, Alderweireld, E. Dier, B. Davies – Moussa Sissoko, Höjbjerg – Bergwijn (Reguilón, 76.), Lo Celso (Lucas Moura, 58.), Szon Hung Min (Alli, 87.) – Kane. Menedzser: José Mourinho
Gólszerző: Szalah (26.), Firmino (90.) ill. Szon Hung Min (33.)

A tabella első két helyezettjének csatáján kis túlzással az első félidő alapján azt is gondolhattuk volna, hogy a címvédő egy kiesőjelölttel találkozik, a Liverpool 79 százalékban birtokolta a labdát, 8–1 volt a kapura lövések száma, ebből 7–1 a kaput eltalálóké, 448–119 a passzok száma. Tehát a szünetben ikszre álltak a felek...

Az első nagy helyzetre a 11. percig kellett várni, akkor Robertson szabadrúgása után Firmino fejesét védte Lloris, majd Szalah lapos lövésénél is hárított a francia. Az óriási nyomás a 26. percben érett góllá, igaz, Szalah lövéséhez az is kellett, hogy a védőkön megpattanjon a labda (1–0).

A Liverpool maradt támadásban, gyönyörű támadásokat vezetett, Mané ollózásával pedig a szépségdíjas megmozdulások is előkerültek, hogy aztán konkrétan a semmiből egyenlítsen a Tottenham: ahogyan lenni szokott,Szon Hung Min ugrott ki a leshatárról, és ahogyan rendesen, ezúttal sem rontott ziccerben (1–1).

A játékrész hajrájában Firmino és Mané lehetőségeit is védte Lloris, úgyhogy a látottakhoz képest nagy meglepetésre 1–1-gyel fordultak a felek.

A fordulást követően egy teljesen más Spurs érkezett, Bergwijn és Kane is közel állt a gólszerzéshez, utóbbi kétszer is veszélyeztetett az első hét perc során – hiába.

Szalah megpattanó lövése után Lloris ezúttal védeni tudott, a 63. percben pedig kis híján fordított a Tottenham, de Bergwijn hiába lépett ki ziccerben, a kapufa hárítani tudott.

A hazaiak Mané lécet találó lövésével feleltek, amire Kane ziccere jött válaszul, a végén viszont csak nyert a labdát 76 százalékban birtokló, a passzok számában 807–250-re, a lövésekben 17–8-ra, a kaput eltalálókéban 11–2-re jobbnak bizonyuló Liverpool: Robertson szögletét RobertoFirmino fejelte a jobb felsőbe, így élre állt a címvédő (2–1).

13. FORDULÓ
Fulham–Brighton 0–0

Liverpool–Tottenham Hotspur 2–1 (Szalah 26., Firmino 90., ill. Szon Hung Min 33.)
West Ham United–Crystal Palace 1–1 (Haller 55., ill. Benteke 34.)
Kiállítva: Benteke (70.)
Korábban
Arsenal–Southampton 1–1
(Aubameyang 52., ill. Walcott 18.)
Kiállítva: Gabriel (Arsenal, 62.)
Leeds United–Newcastle United 5–2 (Bamford 35., Rodrigo 61., Dallas 77., Alioszki 85., Harrison 88., ill. Hendrick 26., C. Clark 65.)
Leicester City–Everton 0–2 (Richarlison 21., Holgate 72.)

Kedd
Wolverhampton–Chelsea 2–1
(Podence 66., Pedro Neto 90+5., ill. Giroud 49.)
Manchester City–West Bromwich Albion 1–1 (Gündogan 30., ill. Rúben Dias – öngól 43.)
Csütörtök

19.00: Aston Villa–Burnley (Tv: Digi Sport1)
21.00: Sheffield United–Manchester United (Tv: Digi Sport1) – élőben az NSO-n!

90. Három perc a ráadás.

90. OTT A GÓL! Robertson szöglete után Firmino 7 méterről a jobb felsőbe fejelt. 2–1

90.
Aurier mentett Mané elől szögletre.
89. Diertekerése Alisson zsákmánya.
88. Moura esett el a kaputól 29 méterre.
87. Szon helyére.
86. Érkezik Dele Alli is.
85. Robertson szabadrúgása után Kane mentett, majd lent is marad kicsit.
83. Mané két újabb beadása közül egy testről vágódott le, egy Firminóról kirúgásra.
83. Jones és Mané beadása sem pontos.
79. Kanelépett ki a leshatárról (talán túlról), bal alsóra tartó lövése kicsit célt tévesztett, Alisson talán még hozzáért.
76. BergwijntReguilón váltja.
75. Újabb hazai szöglet, Lloris tisztáz.
73. LÉC! Manéfordult be szépen és lőtt egyből, de a vendégek és a léc közösen hárítottak. A sarokrúgás után nincs helyzet.
70. Szalah és Firmino összjátéka után utóbbi lövését blokkolták.
69. Williams indításával Szalah léphetett ki, lapos, erőtlen lövésére viszont leért Lloris.
67. Firminomegpattanó lövését védte Lloris, két vendégjátékos maradt lent.
65. Hatalmas kavarodás a Spurs kapujának előterében, de nincs lövőhelyzet.
63. MIT ÚSZOTT MEG A POOL?! Szon csúsztatása után Bergwijn lépett ki ajtó-ablak helyzetben, de ziccerét a kapufa töve hárította. A labdát kivágják a védők, a szöglet után Kane fejel a földre, de fölé pattant.
60. Szalah belöbbölt labdája túl magas Manénak.
58. Lo Celso helyére Lucas Moura állt be.
57. Szalahmegpattanó lövését Lloris szögletre ütötte.
56. Szon próbálta meg lesprintelni Williamst, aki szépen lassította be, így Alissonnak volt ideje kijönni.
55. Mané
szúr még bele a felívelt szabadrúgásba, nem veszélyes így.
54. Höjbjergaddig húzta vissza Firminót, amíg sárgát kapott.
53. Alexander-Arnold beadását kifejelik.
52. Dier csúsztatása szögletre száll.
52. Hol volt ez a Tottenham eddig? Most Kane 20 méterről lőtt picit fölé.
50. KANE! Alisson passzába vetődik bele, majd megkaparintja és a kapu felé ível, de a kapus szögletre ment. A sarokrúgásból nincs helyzet.
48. Lo Celsokésett el, csúnyán felrúgta Robertsont.
46. ZICCER! Williams csúsztatása pont Bergwijnnek lett jó, aki Alexander-Arnold szorításában betört, és a hosszú alsó mellé lőtt.
46. Folytatódik a mérkőzés.

45+1. Véget ért az első félidő.
45.
Egy perc a hosszabbítás.
45. Kane próbált cselezgetni az ellenfél 16-osa előtt, de szerelni tudták.
41. Manéharcolt ki magának lövőhelyzetet a 16-oson belül, lapos lövését viszont újra védi Lloris.
40. Firmino centerezését is kivágják.
37. Hát ez a szabadrúgás hazaadással ért fel Alisonnak.
36. Firminolövését védi Lloris, az újabb londoni kontra végén Szon most szabadrúgást harcol ki.
33. HOPPÁ! EGYENLÍT A TOTTENHAM!Kis túlzással először jöttek át a félpályán a vendégek, Szon Hung Min kapott labdát, ő pedig a jobb alsóba lőtt. 1–1

33. OLLÓ!Mané parádés megmozdulását védi Lloris.
32. Henderson felívelt labdáját is kifejelik.
30. Parádésan passzolgat a Pool, csak a kapuhoz nem kerül közelebb közben.
29. Most Jones került helyzetbe a 16-oson belül, 14 méteres, lapos lövését viszont védi Lloris a bal alsónál.
26. VEZET A POOL!Nagyon érett már, de szerencse is kellett, Szalah lövése két védőn is megpattant, mielőtt a kapufáról bement a labda. 1–0

25. Szon kiharcolt egy bedobást, most ezt is meg kell becsülnie az éllovasnak.
24. Nagyon nyom a Pool, de nem jók a beadások.
23. Henderson beadását Szalah középre fejeli, a védők röviden szabadítanak fel, majd Wijnaldum az egyiptomihoz játszik, aki belelövi az ellenfelébe közelről.
21. HELYZET!Robertson futott el a bal oldali, centerezése után Szalah került nagy helyzetbe, de lapos lövését Lloris védi.
19. Dier szögletét Williams fejeli ki.
18. Szalah kap labdát a 16-oson belül, de mielőtt be tudna fordulni szerelik, ahogyan a túloldalon Kane-t is, szöglet.
14. Firminót lepte meg, hogy elékerült a labda, a védők szögletre mentettek, majd Kane tisztázott hátul.
11. VÉDÉS! Robertson bal oldali szabadrúgását Firmino fejelte a hosszú sarok irányába, de Lloris védeni tudott.
9. Davies beadása Alexander-Arnoldról vágódott ki, kirúgás. Davies sem érti.
6. Hát, a kezdés erősebb volt, mint a következő öt perc...