Liverpool: fontos győzelem, hatalmas szerencsével

2019.03.31. 17:25
Elképesztő izgalmak, elképesztően fontos Pool-sikerrel (Fotó: AFP)
A Liverpool nagy szerencsével legyőzte odahaza a Tottenhamet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Premier League 32. fordulójának nagy rangadóján.

ANGOL PREMIER LEAGUE
32. FORDULÓ

Liverpool–Tottenham 2–1 (Firmino 11., Alderweireld 90. – öngól, ill. Lucas Moura 70.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A Liverpool a bajnoki címért, a Tottenham a dobogóért és a Bajnokok Ligájáért hajt, és ők ketten vívták a vasárnap egyik nagy topligás rangadóját. A nagy sztárok helyett az első egy óra főszereplője a liverpooli balhátvéd, Andrew Robertson volt, aki először adott egy pazar gólpasszt Roberto Firminónak, majd többször is megkavarta a vendégvédelmet – a szünet után meg mentette a ziccerben kapura lövő Christian Eriksen közeli próbálkozását.

Sokkal gyengébben futballozott a vártnál a Tottenham,az eltiltása miatta lelátón lévő Mauricio Pochettino telefonon rendelve 45 perc alatt háromszor is felállást váltott – végül a jó öreg 4–4–2 és a letámadás kombinációja lett a legjobb megoldás.

A hajrá előttre ezen is csavart egyet, a középső védő Davinson Sánchez helyére a támadó Szon Hung Mint küldte be a menedzser, és egy percre rá jött is az egyenlítés, Lucas Mourától.

Jürgen Klopp bevetette erre Divock Origit Jordan Henderson helyén, aki majdnem azonnal betalált egy megpattanó lövéssel. Virgil van Dijk pocsék fejese után Firmino helyzetet rontott, majd Harry Kane csodapasszát Moussa Sissoko az égbe rúgta 14 méterről, a kapussal szemben állva, Szon passzából Dele Alli pedig milliméterekkel tekert a bal felső sarok mellé.

Amikor nagyon érett a londoniak gólja, elveszítették a rangadót: Mohamed Szalah beadása után Hugo Lloris öngólt rúgatott Toby Alderweirelddel: nagyon fontos Pool-siker született, hatalmas szerencsével.