Remek második félidő, nem bírt egymással a Pool és a Man. City

B. A.B. A.
2021.10.03. 17:20
Phil Foden szerezte a City első egyenlítő gólját (Fotó: AFP)
Izgalmakban és fordulatokban gazdag második félidő után a Liverpool és a Manchester City 2–2-es döntetlent játszott egymással az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 7. fordulójának vasárnapi rangadóján.

ANGOL PREMIER LEAGUE
7. FORDULÓ
LIVERPOOL–MANCHESTER CITY2–2 (0–0)
Liverpool,
Anfield. Vezette: Paul Tierney
LIVERPOOL: Alisson – Milner (J. Gomez, 78.), Matip, Van Dijk, A. Robertson – J. Henderson, Fabinho, C. Jones – Szalah, Diogo Jota (Firmino, 68.), Mané. Menedzser: Jürgen Klopp
MAN. CITY: Ederson – Walker, Rúben Dias, Laporte, Cancelo – Bernardo Silva, Rodri, De Bruyne – Gabriel Jesus, Grealish (Sterling, 66.), Foden. Menedzser: Pep Guardiola
Gólszerző: Mané (59.), Szalah (76.), ill. Foden (69.), De Bruyne (81.)

Jürgen Klopp a mérkőzést megelőző sajtótájékoztatón azt nyilatkozta, hogy mindkét csapatnak ez a rangadó lesz az igazi erőpróba és értékmérő: a veretlen és legtöbb gólt szerző Liverpool és a legkevesebb gólt kapó Manchester City összecsapása.

A „vörösök” az első percekben intenzív letámadással igyekeztek megzavarni a vendégeket, és ez egy rövid ideig működött is, utána viszont egyértelműen Pep Guardiola együttesének akarta érvényesült az első félidőben: a City elsősorban a bal szélen, Joao Cancelo és Phil Foden révén vezetett támadásokat, és ezekből szinte kivétel nélkül mindig kialakult veszély. Trent Alexander-Arnold távollétében James Milner játszott jobbhátvédet, de nem igazán tudta felvenni a versenyt a villámgyors támadókkal.

A Liverpool leginkább a stabil védekezésnek, no meg a City támadóinak, különösen Fodennek köszönhette, hogy nem került hátrányba a szünet előtt: az angol támadó Bernardo Silva csodás szólója és passza után Alissonba lőtte a ziccert, majd Ederson kirúgása után sem tudott túljárni a hazai kapus eszén.

A szünetet követően mintha kicserélték volna a Poolt, és ennek gyorsan meglett az eredménye: az 59. percben Mohamed Szalah jól indult meg befelé a jobb szélről, ütempasszal ziccerbe hozta a kilépő Sadio Manét, aki kilenc méterről, Ederson mellett kilőtte a jobb alsó sarkot (1–0).

Tíz percet kellett várni a manchesteri válaszra, Gabriel Jesus mozgott keresztbe, jó labdával megtalálta Fodent, az angol pedig ezt már nem hibázta el, nyolc méterről, kissé éles szögből kilőtte a bal alsót (1–1).

Kis túlzással ünnepelni sem volt ideje a csapatoknak, a hajrá előtt jött egy újabb gólváltás: előbb Szalah varázsolt egyet, két védőt otthagyott, Laporte-ot is elfektette egy lövőcsellel, hogy aztán jobbal kilője a hosszút (2–1); majd Kevin De Bruyne megpattanó lövése után ismét egyenlő volt az állás (2–2). A Pool egyiptomi támadója sorozatban a hetedik meccsén talált be, ezzel beállította saját legjobb sorozatát a „vörösök” mezében.

A hajrában már nem született újabb gól – Ederson óriási hibája után Rodri még nagyobbat mentett Fabinho üres kapus helyzeténél –, így maradt a döntetlen.

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA
Szombat
Burnley–Norwich City 0–0
Chelsea–Southampton 3–1
(Chalobah 9., Werner 84., Chilwell 89., ill. Ward-Prowse 60.)
Kiállítva: Ward-Prowse (77.)
Leeds United–Watford 1–0 (D. Llorente 18.)
Wolverhampton–Newcastle United 2–1 (Hvang Hi Csan 20., 58., ill. Hendrick 41.)

Manchester United–Everton 1–1 (Martial 43., ill. Townsend 65.)
Brighton–Arsenal 0–0
Vasárnap
Crystal Palace–Leicester City 2–2 (Olise 61., Schlupp 72., ill. Iheanacho 31., Vardy 37.)
Tottenham–Aston Villa 2–1 (Höjbjerg 27., Lucas 71., ill. Watkins 67.)
West Ham United–Brentford 1–2 (Bowen 80., ill. Mbeumo 20., Wissa 90+4.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+1. PERC: Sterling bevárta a többieket, okosan ívelt Gabriel Jesus elé, aki kapásból a védőbe lőtt.

Négy perc a ráadás.

87. PERC: Ederson óriásit hibázott, de Fabinho nem tudta kihasználni, Rodri becsúszva mentett nagyot az üres kapus helyzetnél.

84. PERC: Fabinho fault, sárga lap. Walker szabadrúgása csak a hazai szurkolóknak okozott örömöt.

81. PERC: HIHETETLEN, ISMÉT EGYENLÍT A CITY! Foden visszagurítása Walkernek nem volt jó, a tizenhatosnál érkező De Bruynének viszont igent, a belga lövése Matipról pattant a kapuba (2–2).

76. PERC: GÓÓÓL, ISMÉT VEZET A LIVERPOOL! Szalah két védőt otthagyott, Laporte-ot is elfektette egy lövőcsellel, majd jobbal kilőtte a hosszút (2–1). Gyönyörű gól volt!

73. PERC: Milner állította meg szabálytalanul Bernardo Silvát, az angol megúszta a második sárga lapot...

69. PERC: GÓÓÓL, EGYENLÍT A MANCHESTER CITY! Gabriel Jesus jól indult be középre, a passz is kiváló Fodennek, aki nyolc méterről, kissé éles szögből kilőtte a bal alsót (1–1).

68. PERC: Klopp is támadóposzton cserél, Firmino folytatja Jota helyett.

67. PERC: Gabriel Jesus szép labdaátvétel után a blokkba lőtt.

66. PERC: Az első csere, a Citynél Sterling váltja Grealisht.

65. PERC: De Bruyne kapott egy nagyot Jotától.

63. PERC: Szalah 20 méterről lőtt, a sorfalon minimálisan megpattant szabadrúgása nem sokkal kerülte el a jobb alsót.

59. PERC: GÓÓÓL, VEZET A LIVERPOOL! Szalah jól indult meg befelé a jobb szélről, ütempasszal ziccerbe hozta a kilépő Manét, aki kilenc méterről, Ederson mellett kilőtte a jobb alsó sarkot (1–0).

56. PERC: Cancelo akasztotta össze Milner lábait, a portugálé a harmadik sárga lap.

51. PERC: Matip jól vitte fel a labdát, a passz is remek volt Jotának, aki remekül fordult be, s ballal eleresztett egy lövést 16 méterről. Edersonnak résen kellett lennie, de védeni tudott, majd a kipattanóra is odaért.

47. PERC: Szalah és Milner jól kombinált, utónni erőteljes beadását Ederson ölelte magához.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

A Liverpool 16 mérkőzés óta (tizenkét győzelem, négy döntetlen) veretlen a bajnokságban, ez a leghosszabb ilyen sorozat az első négy osztályt tekintve az angol futballban.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Egy perc a ráadás.

44. PERC: Foden kapott nagyszerű indítást Edersontól, de nem tudta Alisson mellett elvinni a labdát. Kiválóan élt együtt a játékkal a hazaiak kapusa.

43. PERC: Érdekes szabadrúgás-variáció a vendégektől, Foden középre lőtt labdájára gyakorlatilag el sem indultak a csapattársak.

42. PERC: Milner vitte földre Fodent, sárga lap.

40. PERC: Újabb De Bruyne-próbálkozás, ezt most Van Dijk blokkolta.

38. PERC: Ismét Foden ívelt középre, Gabriel Jesus visszagurított az érkező De Bruyne elé, de a lövés elakadt a védőkben.

34. PERC: Foden balról érkező beadása után De Bruyne fejelt bevetődve hét méterről, a labda méterekkel a kapu felett szállt el. Több volt ebben.

31. PERC: Milner billentette ki Fodent az egyensúlyából a tizenhatos vonalánál, Tierney sípja néma maradt.

A Liverpool az egyetlen veretlen csapat az angol bajnokság jelenlegi kiírásában, egyúttal holtversenyben a legeredményesebb (15 szerzett gól) is. A másik oldalt nézve ugyanakkor érdemes megjegyezni, hogy a City kapta eddig a legkevesebb gólt a PL-ben, mindössze egyet.

26. PERC: Rúben Dias rántotta magával a földre Diogo Jotát, a vendégek védőjéé az első sárga lapos figyelmeztetés a mérkőzésen.

24. PERC: Cancelo futott fel a bal szélen a támadással, némi kivárás után kiváló ütemben passzolt De Bruynéhez, aki előtte keresztben a labdát.

21. PERC: Elképesztő szóló Bernardo Silvától, a portugál három ember közül hozta ki a labdát, majd hozta ziccerbe Fodent, aki viszont nem tudta becsapni Alissont – a brazil kapus jól zárta a szöget.

19. PERC: De Bruyne ívelése után Foden fejelt (lesről) a kapu mellé.

18. PERC: Grealish támadta le Alissont, aki így rossz helyre passzolta a labdát, Gabriel Jesus beadása a védőkről vágódott szögletre.

17. PERC: A sarokrúgásba Alisson öklözött bele, ez éppen elég volt ahhoz, hogy ne alakuljon ki helyzet.

17. PERC: Foden kapott kiváló indítást Cancelótól a bal szélen, az angol beadását Gabriel Jesus elől fejelték szögletre.

15. PERC: Grealish már a tizenhatoson belül járt, de Matip jó ütemben lépett oda, és blokkolni tudott.

A Liverpool az 1935 és 1937 közötti időszak óta nem veszített el egymást követő meccseket a Manchester City ellen: akkor a manchesteriek négyes győzelmi sorozatot produkáltak.

7. PERC: Milner szöglete után Matip bólinthatott volna, nem sokon múlott, hogy nagyobb gond legyen belőle a vendégek szempontjából.

A Manchester City 4–1-re nyerte ugyanezt a párosítást az előző idényben, véget vetve 17 idegenbeli mérkőzésből (öt döntetlen, 12 vereség) álló nyeretlenségi szériájának a Pool ellen.

3. PERC: Erőteljes letámadással kezdett a Pool, a City De Bruyne szólójával kontrázott, de Foden lesen kapta a belgától a labdát.

1. PERC: Edersonnak kellett rögtön kijönnie a kapujából, a brazil kapus fejjel tisztázott.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A Liverpool indította útjára a labdát.

Vörös szerelésben a hazaiak, égszínkékben a vendégek.

A kezdőrúgás előtt a Liverpool nemrégiben elhunyt legendájára, Roger Huntra emlékeznek.

A mérkőzés játékvezetője Paul Tierney.

A két csapat legutóbb februárban találkozott, akkor a City 4–1-re nyert az Anfielden.

Szombat

Vasárnap

A találkozót a Spíler1 élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Liverpool–Manchester City Premier League-mérkőzés online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Hiába a kiváló idénykezet, a Liverpoolt irányító német szakember szerint a Manchester City elleni vasárnapi rangadó jelenti az igazi erőpróbát.

A PL-éllovas Liverpool a Porto elleni idegenbeli győzelemmel (5–1), a tabella második helyén álló Manchester City a PSG elleni vereséggel (0–2) hangolt az egymás elleni vasárnapi rang­adóra, ám Jürgen Klopp szerint a bajnoki meccsekből és a hétközi BL-találkozókból nem érdemes kiindulni.

„Mondhatjuk, hogy mindketten jól kezdtük az idényt, de mindkét csapatnak ez a meccs az igazi erőpróba és értékmérő – mondta a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón a német edző . – Örülünk az eddigi győzelmeknek, de még nem találkoztunk a Manchester Cityvel, amely olyan futballt játszik, amilyet egyetlen másik csapattól sem látunk a Premier League-ben. Az eddigi sikerek nyilván megadják a kellő önbizalmat, de egy héttel ezelőtt mindenki arról beszélt, hogy a Chelsea mennyire erős csapat, ám a City megmutatta, hogy képes teljesen megfojtani a BL-címvédő játékát. Nagyon várjuk már a meccset, és bár ilyenkor a többség a támadókról beszél, a lehető legmagasabb szinten kell védekeznünk ahhoz, hogy a góljaink számítsanak a meccs kimenetele szempontjából.”

Az angol média nem is lenne angol média, ha a sajtótájékoztatón nem beszéltek volna a meccs szempontjából teljesen irreleváns, ám végső soron szórakoztató hírről. A James Bondot a napokban moziba kerülő filmben utoljára alakító Daniel Craig (aki hatalmas Liverpool-drukker) úgy nyilatkozott, hogy Jürgen Klopp kitűnő lenne a címszerepre – ez túlságosan magas labda volt ahhoz, hogy a brit sportsajtó ne csapja le.

„Köszönöm a szép szavakat, de pocsék James Bond lennék. Ha én sétálnék ki a vízből egy szál fürdőgatyában, a közönség azonnal elhagyná a mozitermet. Mindenkinek megvan a saját küldetése, a titkosügynöknek a világot, nekem pedig a Liverpoolt kell megmentenem, amikor szükség van rá.”