Visszavágott a Liverpool a Manchester Citynek, Mata-góllal nyert az MU

2016.03.02. 20:50
Hart próbálja visszaszerezni a labdát a gólt szerző Firminótól (Fotó: Action Images)
A hétvégi Ligakupa-döntő után a bajnokságban is összecsapott egymással a Liverpool és Manchester City, és ezt a találkozót a „vörösök” nyerték, mégpedig igencsak fölényesen, 3–0-ra. A mérkőzés hőse a Citytől a nyáron megszerzett James Milner volt. A másik manchesteri csapat, az United viszont három pontot szerzett, Juan Mata gólja döntött javára a Watford ellen.

James Milner tett arról, hogy már a szünetre megbánja a Manchester City, hogy a nyáron lemondott róla: a harmincesztendős középpályás mindenes előbb adott egy gólpasszt Adam Lallanának (ebben a találatban részes kicsit Joe Hart kapus is, 1–0), majd nem sokra rá ő maga is a bal alsóba talált, jóval közelebbről, parádés labdaátvételt követően. 2–0!

Nem mellékesen Milner szerezte a Liverpool 1500. PL-találatát – nagyjából ennyiről marad emlékezetes az első félidő, amelyben a hazaiak minimalista stílusban futballoztak, a vendégek csillagai pedig a Láthatatlan embert utánozták, igen jó hatásfokkal.

A szünetben Manuel Pellegrini az ellenfélként először az Anfieldre látogató Raheem Sterling helyére beküldte Wilfried Bonyt („Azok a játékosok, akik képtelenek ellenséges környezetben jó teljesítményt nyújtani, nem topfutballisták" – idézzük a mestert), majd Fernandinhót Kelechi Iheanacho váltotta, azaz három középcsatárral és két szélsővel (David Silva, Jesús Navas) rohamozott az egyenlítésért a City – amelynek a kedélyét alaposan lehűtötte Roberto Firmino szép találata az 57. percben. 3–0!

Ekkor le lehetett volna fújni a mérkőzést, az állás már nem változott.

2016-ben megnyerte odahaza első bajnokiját a Liverpool, a City pedig óriási lehetőséget szalasztott el, hiszen a Tottenham és az Arsenal is kikapott szerdán.

ONLINE KÖZVETÍTÉS ÉS STATISZTIKAHALMOK, ÉRDEKESSÉGEK ITT!

Jó iramban indult a Manchester United mérkőzése, mindkét csapat igyekezett magához ragadni a kezdeményezést. A Watford játékán már az első percben látható volt, hogy pontért, pontokért jött a csapat az Old Traffordra, az első félidőben igazán nagy helyzetet azonban egyik gárda sem tudott kialakítani.

A második játékrész sem rejtegetett igazán nagy lehetőséget, ám a játék ezen szakaszában jobban érvényesült a manchesteriek akarata. Louis van Gaal fiai jobban akarták a győzelmet, a Watford pedig egyre jobban beszorult a saját kapuja elé. Végül a 83. percben Juan Mata gyönyörű szabadrúgással szerezte meg a vezetést a „vörös ördögöknek”: 1–0!

A nem éppen eseménydús találkozón összességében megérdemelten nyertek a hazaiak, hiszen többet tettek a három pont megszerzéséért. Miután az Arsenal és a Manchester City is kikapott, Van Gaaléknak bőven van még esélyük az első négybe kerüléshez.